Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen könyvből/ cikkből...

Milyen könyvből/ cikkből próbáltál felkészülni az első időkre a szülés előtt?

Figyelt kérdés

Ezzel a kérdéssel segíteni is szeretnék a kismamákon, mert ma olvastam egy cikket, amit ha fél évvel ezelőtt olvasok, biztos könnyebben átlendülhettem volna a kezdeti nehézségeken.

[link]


Nagyon vártam már a kisfiamat, tervezett baba volt, csodás terhességem után egy még csodálatosabb szülésben volt részem. Aztán jött a fekete leves, a hirtelen felelősség, és sok "meglepetés", amire nem igazán számítottam. Köztük egy, hogy a szoptatás nagyon-nagyon fáj eleinte. Nekem ezt senki sem mondta, nem is olvastam sehol. Illetve csak azt, hogy akkor fáj, ha rosszul van mellre téve a baba.

Haragszom magamra, hogy sok Vida Ági cikket olvastam végig, és megmondom őszintén, jobban belekavart, mint előtte.

Féltem minden újtól. Komolyan, még a fejéstől is... Állandó kételyek között voltam, amikor pihenhettem volna, az internetet bújtam: mennyit kell ennie, hogyan altassam, hogy ne kapassam el, baj-e, ha többször teszem mellre, mint amit a könyv ír.... A szülészem a mellgyulladással riogatott, ha nem fejem ki a maradandó tejet szopi után, a védőnő óva intett a 1,5 óránkénti szoptatástól, mondván nincs ideje pihenni a pici a gyomrának. Őrület volt, persze most már viccesnek is tűnik, pedig akkor komoly stresszként éltem meg minden napot.

Ki hogy készült?

Tényleg érdemes elolvasni a cikket, ennél hasznosabbal, átfogóbbal még nem találkoztam.


2014. dec. 29. 21:34
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia,

nekem is jó terhességem volt, indított, de amúgy problémamentes szüléssel. A szoptatás viszont nekem is kín volt. 3 hét küzdelem után adtam fel a tej mennyiségének növelése című sokfelvonásos kínlódást. Tippek, praktikák, ismerős anyukák, babapszchihológusok tanácsai... Fokozatosan elengedtem a bűntudatot, hogy tápszereznem is kell a babát, ha azt akarom, hogy jól lakjon, és a világ kezdett egyre szebb lenni, mert a kicsi is elégedett volt, így én is. Azóta csak a Szülők könyvét olvastam/olvasom és az nekem pont megfelel... :)

2014. dec. 29. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Julie S ***** válasza:
Jo cikk. En Ina May Gaskin konyveit olvastam a temaban. Nekem hasznosak voltak. Amugy nem erdekelt ki szerint mit es hogyan kene csinaljak, ugy csinaltam mindent, ahogy en jonak gondoltam. Engem mar a korhazban lecseszett az egyik csecsemos nover, hogy miert nem fejem ki a tejet teljesen a mellembol. Nem is ertettem mi baja volt, hiszen se akkor, se utana semmi bajom nem volt attol, hogy nem fejek (epp csak annyit, hogy ne feszuljon a mellem). Semmi kulonosebb problemam nem volt eddig a 15 honapunk alatt, amit magamtol ne tudtam volna megoldani.
2014. dec. 29. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem ismerem a cikket.

Többnyire fórumokból es blogokból szedtem össze, amit kellett. Igény szerint próbàltam szoptatni, bàr a màsfél óràs közöket nagyjàból betartottam. Nem ébresztettem ha kajaidő lett volna. Nem fejtem, csak ha tartalék kellett.

Olvasd el,aztàn mérlegelj belàtàsod szerint :)

2014. dec. 30. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de ahogy azt már fent írtam, én már túl vagyok ezeken a kezdeti nehézségeken. A cikk nagyon jó, én is ajánlom mindenkinek, aki valamiért idetéved! :)
2014. dec. 31. 21:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!