Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Előléptetés vagy baba? Hogyan...

Előléptetés vagy baba? Hogyan döntenétek?

Figyelt kérdés
25éves vagyok,3.éve dolgozom a mostani munkahelyemen. Az egyik felettesem babát szeretne,most kezdenek pròbálkozni. Előreláthatòlag én leszek az egyik,aki esélyes,hogy a helyére kerüljön. Az egyik vezető kifejezetten engem akar. Viszont nekünk is most lesz az esküvőnk és nemsokára (nem egyből,hanem kb. 1év mùlva) babát szeretnénk. Mit tegyek,ha felkérnek?
2015. jan. 2. 14:30
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
83%
Vâllald el!
2015. jan. 2. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
66%

Az elöléptetést elfogadnám. Márcsak azért is, mert attól, hogy esetleg egy év múlva elkezdtek próbálkozni, mnég akár 5 év is eltelhet, mire tényleg terhes leszel - és ez idö alatt azért sok elnyöd lenne a jobb pozicióból.

Ha meg netán hamarébb összejönne a baba, akkor is több pénzt kapsz, amíg otthon vagy a gyerekkel, és utána jobb pozicióba mehetsz vissza.

2015. jan. 2. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
43%
Én mindenképp elvállalnám. Ne hagyd veszni a lehetőséget. Lehet nem egyből jön össze a bébiké. Ha magasabb beosztásba kerülsz az általában magasabb fizetéssel is jár, ami arányos azzal, hogy a GYED amit a baba születése után kapsz is magasabb lesz. Ilyenkor már érdemes előre gondolkozni. SOk sikert a jó döntéshez 7. hetes kismama
2015. jan. 2. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
De nem verem át őket,ha elvállalom és egy év mùlva bejelentem,hogy terhes vagyok?
2015. jan. 2. 14:39
 5/16 anonim ***** válasza:
59%
Mindenesetre nehogy lelkiismeretfurdalásból ne vállalj gyereket, ha előléptetnek. Hagyd, hogy történjenek a dolgok, előbb az előléptetés, aztán majd jön a gyerek is. Senki nem fogja elvárni tőled, hogy lemondj a gyerekről, csak azért, mert egy pozícióban vagy.
2015. jan. 2. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Utolsò,igen pont ettől tartok. Mi lesz,ha tùlságosan magával ragad a dolog és ezért nem vállajuk a babát? De közben nemet mondani sem szeretnék,mert jò lehetőség.
2015. jan. 2. 14:43
 7/16 anonim ***** válasza:
42%
Én elvállalnám. Ha terhes leszel, az nem átverés, hanem az élet velejárója. Általában a munkáltatók is tisztában vannak azzal, hogy a fiatal/házas, nő munkavállalók előbb vagy utóbb elmennek gyed-re. Hogy örülnek-e neki, az más tészta. :D Karrier ide vagy oda, egyszer úgyis rád tör a "gyereket akarok" láz. :)
2015. jan. 2. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
55%
Ha felajánlják, fogadd el. Ha annyira tartannak tőle, h úgyis hamar terhes leszel, akkor nem adják neked az előléptetést. Ha meg neked adják, akkor ezzel számolniuk kell. Ez az ő gondjuk.
2015. jan. 2. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
38%

Nagyon nehéz kérdés, mert mi van ha a felettesednek csak 5 év múlva jön össze, neked meg 1 év múlva, tehát még bőven vissza is érnél GYES-ről mire ő elmenne.

Illetve mire összejön a baba, lehet a vezetőd, aki téged akar átmegy másik céghez és nem téged választanak.

Vagy 1 év múlva akarod a babát, nem vállalod el az állást aztán 6 évet kell várnod mire sikerül a teherbeesés?

Meg baromi jó munkahely lehet,hha vki már a próbálkozást is be meri jelenteni, máshol még a terhest is üldözik tűzzel-vassal. Szóval tényleg jó lenne jó kapcsolatot ápolni a munkahellyel, mert ezek szerint azon kevesek közé tartozik, ami családbarát.

Nagyon nehéz, de ha nem vagy még terhes amikor felkérnek, vállald el. Max kitoljátok még egy plusz évvel a gyerekvállalást. Talán egyezzetek meg a férjeddel mennyi az a maximum idő amíg várnátok.

2015. jan. 2. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
45%

De nem verem át őket,ha elvállalom és egy év mùlva bejelentem,hogy terhes vagyok?



Ez a legnagyobb hülyeség, amire gondolhatsz! fiatal nő vagy, nemrég mentél férjhez, szerinted nekik nem teljesen nyilvánvaló, hogy bármikor elmehetsz szülni? Ez van, ilyen a nők helyzete. Ezzel nem vered át őket, sz teljesen természetes. Emellett lényegtelen dolgon aggódsz, nem tudhatod, hogy a fellettesednek mikor sikerül teherbeesni, és atz sem, hogy neked mikor sikerülne. Ha majd úgy alakul, akkor szépen keresnek a helyedre is mást és ennyi.

Én olyan munkakörben dolgozom, hogy eléégge nehezenpótolhat vagyok, mert nagyon sokminden van, amit csak én tudok megcsinálni és hosszú idő lenne, mire valaki úgy belejönne, mégis próbálkozom a babával és ezt a főnököm is helyesli( mielőtt valaki belekötne, nem erről szoktam beszélni a főnökömmel, hogy próbálkozunk, de volt már hogy mondta, hogy csináljak gyereket, a munkát meg megoldjuk valahogy).

Szóval ne agyalj ezen, mikor gyereket akartok, próbálkozzatok, aztán majd lesz valahogy.

2015. jan. 2. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!