Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nálatok a nagypapák miben...

Nálatok a nagypapák miben veszik ki a részüket? Segítenek valamiben?

Figyelt kérdés

nálunk 2 nagypapa van, már nagy a gyerekünk, iskolába készül. én apukám ha panaszkodom neki, akkor elviszi magával boltba, ez kb. 1-2 havonta (2 óra). a másik nagypapától gyakorlatilag semmi segítséget nem kapunk, soha nem vitte el sehova, nem vett semmit, a karácsonyi ajándékot is én veszem és csempészem a nemlétező fája alá.

nem aludt még nélkülünk soha.

szerintem rengeteg élményről marad le, mint írtam nem is kicsi már, szerintem el lenne már nálunk pár órát vagy elvihetnék horgászni, cirkuszba, állatkertbe, még ki is fizetném, de csak a szájukat húzzátok, hogy feleségek nélkül milyen nehéz...:(


csak kíváncsi lennék, hogy másoknál mit csinálnak a nagypapák? szoktak unokázni vagy ez tényleg csak a nagyiknak megy?



2015. jan. 6. 21:59
 1/10 anonim ***** válasza:

Sajnos egyik nagypapát sem ismerhették a gyerekeink...


6, 11 és 15 évesek. Abszolút nincs előttük ilyen minta, ezt annyira sajnálom...épp ma került a kezembe apám gyerekkori képe, amin kb. akkora volt, mint most az én kisfiam...


Bocs, hogy nem segítettem...

2015. jan. 6. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Egy nagypapa van csak. Ő még aktívan dolgozik sokat ül kocsiban reggel megy este érkezik. Ha van ideje átjön az unokához 4.5 hós játszani de van hogy fürdeti is. Ha megkérem vigyáz is rá ( ez nagyon ritka mert anyatejes) ha kell valami akkor meghozza nekem elviszi az anyatejet a anyatejállomásra. Szóval azért igyekszik segíteni.miért nálatok ez hogy van?
2015. jan. 6. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Bocsi törölöm a nálatok ez hogy van kérdést. Intkább azt kérdetem mi az oka ?
2015. jan. 6. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én unokaként ha leírhatom az én helyzetemet. :)


Én csak egyik nagypapámat ismertem, vele volt a legjobb a kapcsolatom az egész családban (szülőket is ideértve).

Bármikor szó nélkül mehettem hozzájuk, rengeteg dolgot kaptam tőle mindig.

Soha nem volt olyan, hogy most ne meg hasonlók.


Sajnos már vagy 10 éve, hogy elment, de még mindig hiányzik :(

2015. jan. 6. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

2 éves lányunk van.Mindkét nagypapa kiveszi a részét az unokázásból.Első unoka mindkét családban.Imádják.

Az apósommal szinte naponta találkozik,mert 5 percre laknak.

Szokta vinni játszóházba,állatkertbe,hintázni,biciklizni,

focizni.A lányom imádja.De van olyan is,hogy ott hagyom 2-3 órára,akkor rajzolnak,kifestőznek,kirakóznak,mondókáznak,

táncolnak.

Az én apukámék kicsit messzebb laknak,de heti 1 napot otthon is vagyunk náluk.Azt azért szereti a lányom,mert anyáéknak családi,kertes házuk van,apósomék társasházban élnek.Szóval apukámmal a nyáron kint medencézett,homokozott,füvet vágott,locsolt,hintázott,

virágot ültetett. Most,hogy esett egy kis hó szánkóztak.

Ha bent vagyunk,akkor zenélnek,főzőcskéznek,rajzolnak.

Ott is szoktam hagyni pár órára,olyankor találkozom a régi,otthoni barátnőkkel.

Egy szó mint száz,nem lehet okom panaszra.Sokat törődnek vele,és imádják egymást!Nagyon jó ezt látni,megélni!! :))

Sajnálom,hogy nálatok ez nem így van. :(

2015. jan. 6. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

2. válaszoló, sehogy...

pl. egyik se fürdette soha mikor kicsi volt. igaz akkor még nagymamák is voltak, ők aktívan jöttek... :)


apósom most hétvégén átjött, én főztem, gyerkőc a szobájában játszott. bejött hozzám beszélgetni, váltottunk pár mondatot, aztán kértem, hogy menjen be játszani a gyerekhez. közölte, hogy elfelejtett valamit, rohannia kell. kb. így. ha átmegyünk, akkor vagy tv-t néz vagy alszik :D pedig én próbálkozom, viszem a gyereket hozzá, hívom mindig, nyáron kértem, hogy vigyázzon rá, mert nem elég a szabim, de közölte, hogy erre nem pazarolja el a szabijait.

apumat tudja nyúzni a gyerek, hagyja, hogy rámásszon, kiabáljon, rohangáljon, de türelme nincs hozzá, sokat dolgozik, fáradt és borzasztóan figyelmetlen.


azért jó olvasni, hogy másoknál jobb a helyzet, irigykedem (jó értelemben!!!) :)

2015. jan. 6. 23:13
 7/10 anonim ***** válasza:

Nekünk egy 2,5 éves fiunk van, apukám imádja, bármiben segít. Vigyáz rá, kiskorában sétálni vitte babakocsival, bármikor elvihetem hozzá amikor nem dolgozik. Nagy segítség (ahogy anyukám és apukám felesége is) és azt mondja, hogy neki az a legnagyobb öröm, ha az unokájával lehet.

Apósom a fiunk születésekor kijelentette, hogy nem kíváncsi a fiunkra, nem is látta még sosem (anyósom is csak egyszer).

2015. jan. 7. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az hogy direkbe segítsen nem jellemző sőt. Egyszer még pici volt a fiam nagy takarítottam. Az az igazi szétrobbantottam a lakást típusú takarítás. Előtte pár héttel vett a saját kocsijába gyerekülést ha esetleg vinné valahova az unokát akkor legyen. Pont jött és láttam a csomiba az ülést, fél szóval megemlítettem hogy ha már itt az ülés és úgy is rá ér, egy fél órára elvihetné az uncsit hogy gyorsabban haladjak. Na ezen teljes kiakadt hogy majd ha ő akarja elviszi,de az én kérésemre nem fogja. Innentől nem kértem semmire soha.

De azért ha jön vagy átmegy hozzá a fiam akkor játszik vele, el van vele de kimondottan segítség hogy mondjuk elvigye pár órára vagy vigyázzon rá míg mi elmegyünk az nincs, max vészhelyzetben. Vagy az hogy azért átjöjjön vagy átvigye magához hogy én mondjuk épp főzök, takarítok vagy tanulok és könnyebb lenne ha nem kell még pluszba játszanom olyan nincs.

2015. jan. 7. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az egyik nagypapa mindenben segít, vigyáz rá, játszik vele. A másik szintén szereti, imádja, de nem az a nagypapa típus. Ezt el kell fogadni. Igyekszik és ha tényleg kell (az egyikünk még nem ér haza a munkából a másiknak meg már menni kell stb) akár hajnalban is számíthatunk rá. Örülök neki hogy van, és értékelem azt ami tenni tud.
2015. jan. 7. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Apukám abszolút mindenben segít, bármikor lehet rá számítani. Játszik a gyerekekkel, játszótérre, biciklizni, focizni, vonatozni viszi őket stb. A nagyot most már horgászni is el fogja vinni magával, szóval abszolút nagypapa, remélem még nagyon-nagyon sokáig megmarad nekünk.

Viszont sajnos messze lakunk egymástól, kocsival 35 perc, bkv-val 2'óra és mivel nekik nincs kocsijuk, így a hétköznapokon nem nagyon tudunk találkozni.

Após pont az ellenkezője, pedig velük egy telken lakunk, de soha semmit nem segít, sőt inkább ő várja el a segítséget, pedig nyugdíjas és full ráérne mindent megcsinálni. Bunkó, csúnyán beszél és ha nagy ritkán a gyerekekkel van, akkor is csak hülyeségekre tanítja őket. Pl. Szilveszterkor petárdát akart adni nekik, hogy ők robbantsák fel. Még szerencse, hogy a 8 és 5 éves gyerekeimnek több eszük van, mint a 65 éves nagyapjuknak, így nem lett belöle semmi....

2015. jan. 7. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!