Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Rossz feleség lennék ha...

Rossz feleség lennék ha elvárom a páromtól hogy segítsen a házimunkában?

Figyelt kérdés

Nem vagyok feminista, sőt inkább konzervatív, ha megtehetném, már hozzámentem volna a páromhoz feleségül és rég otthon babáznék. De a mai világban ez nem így működik, nekem is dolgoznom kell hogy megéljünk, és amikor dolgozok, a párom pedig otthon van, és arra jövök haza hogy egy fűszálat nem tett keresztbe, az rosszul esik.

Ti hogy vagytok vele? Elvárjátok a segítséget, ha már egyszer nem vagytok eltartva?

Természetesen ha el lennék tartva, csillivilli lenne a lakás és neki csak rendre, nyugalomra és 3fogásos vacsira kéne hazaérnie.



2014. jún. 2. 13:55
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
100%

ha mindketten dolgoztok munkahelyen, akkor otthon is így kell lennie.

főleg ha ő otthon van, addigra kitakarítana, kimoshatna legalább.

DE ha ez évek óta így megy, akkor elkéstél, és magadnak köszönheted, hogy majd megszakadsz! ezt az összeköltözéskor kell tisztázni, nem házasságban

2014. jún. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
100%
Ha mindketten dolgoznak akkor közös a háztartás ha az egyik nem akkor kutya kötelessége másik válláról levenni a házimunka terhét.
2014. jún. 2. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
100%
Ahol mindketten dolgoznak, ott meg kell felezni a házimunkát.
2014. jún. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
90%

Ez azért nem ilyen egyszerű. Ki mennyit dolgozik, mennyire megterhelő a munkája? Ha megkéred valamire, megteszi-e?

Mi mindketten dolgozunk, de a férjem többet, ezért a házimunkát én végzem. Viszont, ha valami bajom van, beteg vagyok, akkor segít kérés nélkül. És van olyan, ami az ő feladata, pl. metszés, permetezés.

Ha pl. elutazom munka miatt pár napra, akkor pedig nem áll meg az élet, tud mosni, mosogatni, takarítani, bármit meg tud csinálni, ha én éppen nem tudom valamiért, és nem egy halom szennyes edénnyel vár haza :)

2014. jún. 2. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim válasza:
100%
Természetes, hogy beosztjátok, mindketten dolgoztok is, otthon is vagytok, tessék neki is házimunkázni. Nálunk is volt hasonló probléma, a megoldás végül az lett, hogy előző nap mindig megbeszéljük, ki mit csinál meg, amíg itthon van, apa, anya, gyerekek. Mindegy, a nap melyik részében, de az az ő feladata.
2014. jún. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
93%

Nem, mert neki is illenék valamit csinálnia és nem csak a kiszolgálásra várnia... igazad van...

Tök mindegy, ha nem szeret porszívózni akkor csinálja ő az ablakpucolást, vagy ha lusta krumplit pucolni akkor mosson fel a fürdőben, mindegy....


Igazából mindent meg kellene csinálnia akkor is, ha egyedül élne... esetleg így rávezethető lenne.


Vagy kompromisszumos megoldás lusta pasikhoz:

Ha cselédlánynak néz, akkor fizessen neked bért érte... Amit arra költesz, amire akarsz... :-) Ha sokallja, majd nekiáll és nemcsak döglik...

2014. jún. 2. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
13%

"Természetesen ha el lennék tartva, csillivilli lenne a lakás és neki csak rendre, nyugalomra és 3fogásos vacsira kéne hazaérnie."

Na persze!!! Ez egy eleg konnyelmu igeret. ;D


Hat nekem a parom "el volt tartva" hosszu idon keresztul megsem volt kiegyensulyozottabb es boldogabb akkor, mint most amikor mar dolgozik.


Addig csinalja jol a ferjed, amig ilyeneken gondolkodsz es nem masik pasikon...


De amugy igen! Neha segithetne...

2014. jún. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
32%
Mindketten dolgozunk de a férjem többet és stresszesebb a munkája. Nem várom el, hogy segítsen, csak annyi volt a megállapodás, hogy piszkos edényt a mosogatógépbe, szennyest meg a szennyes tartóba tegye. Többit intézem... :)
2014. jún. 2. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen normális, hogy az ember nem tolja rá a másikra a saját munkáját. A házimunka teljesen közös.

Én akkor se csinálom az egészet, csilivilin, ha itthon vagyok, mert nem szeretem annyira a házimunkát :P De ez nálunk sosem vitatéma. Ja igen, ez még egy fontos gondolat: hogy mi jogos és mi várható el, az egy dolog. De ha valaki nem fogja fel, hogy nem szeretet és nem tisztelet, ha a másik vállára rakja azt a melót, amit ő utál csinálni... Az baj. S elég melós rávenni a munkára. Elvárom, hogy felnőtt ember módjára, magától csinálja a dolgokat, legfeljebb (mert kis szertelen és nem veszi észre úgy, mint én) finom szólásra, de nem folyton, minden esetben. Ugyanúgy az ő dolga, mint az enyém, ne kelljen már terelgetni, mint egy gyereket.

2014. jún. 2. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 A kérdező kommentje:

Nincs probléma, szivesen segít, én csak a véleményetekre vagyok kiváncsi, hogy normális dolog-e ez az elvárásom, vagy papucs amiért megteszi?

Nem az volt a kérdésem hogy hogyan vegyem rá a segítségre, mert nem kell, megteszi amit kérek, csak sokszor mondják rá hogy papucs (többnyire azok akik még a szüleiknél laknak).

2014. jún. 2. 14:32
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!