Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kaki kérdés? (többi lent)

Kaki kérdés? (többi lent)

Figyelt kérdés

Kisfiam hajnalban 5 előtt azzal keltett, hogy kakilnia kell. Bilire ült és nyomta is. Mondta, hogy kemény kaki.

Mikor végzett láttam, hogy jó nagy adagot alkotott (bocsánat) és mint legtöbbször nagyon kemény is volt.

A lényeg viszont, hogy mikor megtöröltem a fenekét véres lett a popsi törlő. Mit ne mondjak nagyon megijedtem. Gyorsan mentem a wc-re hogy lámpa fénynél megnézhessem. Maga a széklet nem volt véres de kicsit nyálkás volt.

Nagyon megrémültem. :( szegénykém mindig kínlódik a kakival mert nagyon keményet kakil. De napi szinten. Vigyem dokihoz? Vagy csak a kemény széklet miatt volt az a pici vér?

Köszönöm a segítséget.



2015. jan. 14. 12:11
 1/4 anonim ***** válasza:
igen, a kemény szorulásos széklettől vérezhet, és ezt nem is szabad hagyni hosszú távon, hanem változtatni kell az étrenden és lazítani a székleten, mert az állandó szorulásnak szövődményei lehetnek.
2015. jan. 14. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha friss, piros vér, akkor a blrendszer végéről jön, a kemény kaki is okozhatja. Ha fekete, alvadt, akkor bentebb van a gond.

Az alapproblémát kellene valahogy megszüntetni, a szorulást. Rostok, mozgás, folyadék.

2015. jan. 14. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Ez mind megvan. Rostban gazdag ételeket eszünk, sok folyadékot iszunk, mozgunk minden nap. De kemény a kaki. Majd beszélünk a dokival :)köszönöm a válaszokat.
2015. jan. 14. 17:26
 4/4 anonim ***** válasza:
Az én fiamnál ugyanez a gond, bár neki nem volt kemény a kakija, de kb 3 hónapja kakilt nagy adagot, ami után véres lett a popsitörlő. Fáj is neki, és mivel fél a fájdalomtól, így megpróbálja minél tovább visszatartani, ami miatt megint nagyobb adag lesz és újból fáj. Mi is az étrendre figyelünk oda, nemrég elkezdtem neki adni lenmagpelyhet (1 joghurtba 1 teáskanálnyi), és azóta normálisabban kakil, minden nap, vagy max 2 naponta. Nem is fájlalja és nem is véres. Emellett persze rengeteg folyadék, és sok mozgás.
2015. jan. 14. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!