Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Depo-Provera fogamzásgátló...

Depo-Provera fogamzásgátló injekciot ma kaptam meg. Mikortól biztosit védetséget?

Figyelt kérdés
2015. jan. 15. 14:21
 1/9 anonim ***** válasza:

tudtommal azonnal


am meg azt tudod h le is állhat a ciklusod teljesen ?

vagyis nincs peteérés nincs menstruáció

2015. jan. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszod! igen tudom hogy nem jon meg a menstruacio tolle csak elfelejtettem megkerdezni az orvost hogy mikortol nyujt vedetseget.
2015. jan. 15. 15:58
 3/9 anonim válasza:

Helló!


Aki ide téved, annak szól a válaszom, hisz már nem mostani a kérdés.

Július 22-én kapta meg barátnőm az injekciót, másnap beszéltem a saját háziorvosommal, hogy biztos, ami biztos megtudjuk mikortól is ad védelmet. Józan paraszti ésszel gondolkozva gondoltam, hogy nem úgy fog működni, hogy megkapja és már védett is, mivel ha tablettát szed az ember, akkor is kell egy hónap mire eléri a hatásának 100%-át.


Ennél az injekciónál kell egy hét, mire eléri a kívánt hatást, tehát nekünk majd július 30.-tól lesz meg a "100%". :)

2015. júl. 26. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:

A menstruációra is áttérve, ott van a papírján is, hogy 4 dolog történhet:

1. Teljesen elmarad a menstruáció.

2. Csak pecsételni fog.

3. Normálisan megjön.

4. Dőlni fog a lé. Ez akár el is nyúlhat, ekkor pedig egyértelműen azonnal fel kell keresni egy orvost!

2015. júl. 26. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Senki ne adassa be magának!leirom a tapasztalatomat...

Januárban megkaptam a 3 havi injekciot.májusig véreztem tőlle folyamatosan,nehezen de eltudta a doki állitani gyogyszerekkel.53 kg-rol lefogytam 42 kgra.mivel hormon tartalmu igy a pajzsmirigyem alul termel (ami a depo- nak köszönhető) és sokszor egy pohár vizet nem tudtam meginni annyira fájt és olyan mêrtékű góc volt a nyakamban. Most arra is szedek gyogyszert ami szteroid... Folyamatosan járnom kell orvosokhoz,vérvételre havonta ami az injekcio miatt van.

Aki teheti NE adassa be magának!

2015. júl. 27. 13:38
 6/9 anonim ***** válasza:
Azért azt ne jelentsd ki, hogy senki se adassa be magának. Neked nem vált be, de egy csomó embernek rajtad kívül igen. Nekem teljesen jó, már 1 éve kapom, semmi bajom nincs tőle, tökéletes fogamzásgátló.
2015. szept. 22. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
De igenis kijelentem, miért ne??? 100 emberből 10nek beválik.őrülj neki hogy te benne vagy a 10 ben.ha 1 éve használod,nem is neked szólt sem a kérdés sem a válasz...
2015. szept. 30. 22:22
 8/9 anonim ***** válasza:
Én 1 évig szedtem igaz felszedtem 10 kilót de ez nem csak a gyógyszer hibája volt hanem az enyém is 1 éve abba hagytam a szedését mert nem volt rá szükségem a dokim a gyógyszer előtt is azt mondta hogy kicsi az esélyem a teherbe esésre. A gyógyszer helyre rakott teljesen most 16 hetes boldog terhes vagyok a Depo-Proverának köszönhetően, én csak ajánlani tudom... :)
2016. febr. 5. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Szeptemberota szedem es semmi bajom a ciklusom el mult aminek en meg orulok is :-D nem vagyok tole se depis se idegbeteg mint ahogy annyira reklamozzak..
2016. ápr. 1. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!