Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akinek kettő keresztneve van,...

Akinek kettő keresztneve van, melyiket használja?

Figyelt kérdés

Melyik tetszik jobban és ,hogy szólítják mások?

Akár gyerek vagy felnőtt.


2015. jan. 18. 18:00
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
lányomnak a második nevèn szolitjuk ,de a hivatalos íratokon az elsőn második is szerepel,illetve ha nagyon szigoru akkarok lenni vele akkor a tejes nevèn szolitom ,de pl a fiaimnál a az elsőt használjuk ,ès csak szigoruságnál használom mind kètt nevèt.nekem csak egy keresztnevem van .
2015. jan. 19. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Anyumnak is kettő van, de a másodikat utálja és azt mondja, nem is hallgat rá. Tesóm gyerekeinek is kettő keresztneve van, de mindketten az elsőt használják.
2015. jan. 19. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Unokanővérem az elsőt használja, mindig azon is szólították. (én nemrég jöttem csak rá, hogy a második neve Tamara, pedig már több mint 20 éve ismerem).

Unokaöcsém is az első nevét használja, mert azon szólítottuk, illetve a másik az apjáé és a testvéréé.

Másik unokaöcsém két extrémebb nevet kapott, de ő is az elsőt használja.


Szerintem általában véve elmondható, hogy mindenki azzal azonosul könnyebben, amit a környezete elfogad, amelyiken a kezdetektől fogva szólítják, így az évek múlásával összeolvad vele.

(Persze ettől függetlenül nem kizárt, hogy valaki nem tud megbarátkozni a nevével stb.)

Az, hogy valakinek milyen a saját nevéhez/ második nevéhez való hozzáállása, az sok mindentől függhet.

2015. jan. 19. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!