Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Olyan anyukák véleményére...

Olyan anyukák véleményére vagyok kíváncsi akik, fiút/ lányt akartak és ellenkező nemű baba lett! Hogyan tettétek magatokat túl rajta?

Figyelt kérdés
Tudom egy kicsit hülye a kérdés. Két kisfiam van, nagyon szerettem volna egy kislányt, és amikor megtudtam, hogy a második is kisfiú lesz, nagyon elkeseredtem. Tudom szörnyen is érzem magam emiatt, imádom a fiamat, és nem adnám semmiért mégis sokáig olyan hiányérzetem volt, mert mindig is kislányt szerettem volna. Ha meglátok egy kislány csecsemőt olyan furcsa érzés kap el, nem irigység, de olyan kellemetlen érzés. Meddig fog ez tartani?
2015. jan. 18. 21:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
62%
Addig fog tartani, mig nem lesz lányod. Én is így éreztem, csak én mindig is fiut akartam. Hát harmadikra sikerült :)
2015. jan. 18. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Az első kislányunk után mi fiút szerettünk volna, de a második gyermekünk is lány lett. Kicsit mi is elkeseredtünk, de napról napra fakul ez az érzés, és egyre jelentéktelenebbé válik. Néha még felemlegetjük. Most 3 hónapos a pici.

Nálunk ez azért is más a történet egy kicsit, mert a páromnak volt már egy kisfia előző kapcsolatából, aki 5 évesen meghalt. Régen történt, de szerintem ezen soha nem lehet igazán túllépni. Talán megnyugvást hozott volna a páromnak, ha megint születik egy kisfia, de talán pont azért jobb, hogy lánykáink lettek, mert így biztos nem fogja hasonlítgatni az első gyermekéhez őket.

Egyébként imádja a lányokat, főleg, hogy inkább rá hasonlítanak :).

Én pedig nemrég gondolkodtam azon, hogy valójában lányos anyukának tudom magam elképzelni.

2015. jan. 18. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
En is igy vagyok erdekes erzes mar nem akartam tobb gyereket elakartam magam kottetni de ez miatt nem tudom megtenni pedig meg egy terhesseget nem birok ki :) 2 fiam van
2015. jan. 18. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

ismerekegy anyukát, akik fiút akartak, lány lett

az anyuka teljesen átfordult, állandóan azt hangoztatta, hogy az ő lánya exrém lányos, már kiskorától megállapította ezt róla az orvos is, hogy még a kéztartása, mozgása is miyen cuki csajos, stb stb


szóval valahogy úgy dolgozta fel, hogy rózsaszín marcipánként beszél róla

és úgy tett, mintha megint lányt szeretne másodiknak

merthogy ő lányos anyukának érzi magát, fiú lett, utána meg arról ajnározott egyfolytában, mindenkinek ecsetelte hogy neki bezzeg fia lett..



másik ismerősöm elmondása szerint elsírta magát a születésnél hogy nem lánya lett..


én meg azt kaptam amit vártam (de már gyerekkorom óta)

még terhesen elgondolkodtam azon, ha mégsem az lenne, akkor lehet idegebb lennék vele, ami nem is baj, mert legalább erős egyéniséggé válna, mert én nagyon anya szoknyája melletti voltam és ma is olyasmi.

2015. jan. 18. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
*hidegebb
2015. jan. 18. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
En ugyanigy erzek mint te. Csak forditva. A nagy is lany, masodiknak meg fiut szerettem volna, de o is lany lett. Az elkeseredettseg csak terhesseg alatt tartott, amint megszuletett mar nem bantam. Bar meg nem tettem le a fiurol, a kinai fogantatasi naptar szerint probalkozunk. Nalunk amugy meg halmozottan borzalmas ez a dolog, mert apukam mar nem el es 3 lanyatestverem van. Ferjemnek szinten 2 lanytestvere van es lany unokatestvere. Egyetlen fiu sincs a rokonsagban es ez nyomaszto szamomra.
2015. jan. 18. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szintén sorstárs vagyok! :) Az első fiúnál (bár lányt vártunk), hamar elfogadtam, és azt mondogattam "na majd a következő lány lesz"! Most ismét babát várok, úgy néz ki megint fiú (bár nem mondták még 100%-ra) én minden esetre reménykedek a lányban! :) De akkor sem leszek letörve, ha megint fiú. A kisfiam nagyon anyás, nagyon ölelgetős, pusziszkodós...és olyan szerelmes vagyok mint még soha senkibe! Nyilván picit sem bánom, hogy nem lány lett, és tuti így érzek majd a második picivel is! :)
2015. jan. 18. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
76%

Bár nekem fiam lett, és fiút is akartam, de nagyon megértem, amit érzel. El se tudnám magam lányos anyának képzelni. Amikor mentünk az ultrahangra, végig azon gondolkodtam, hogy fogom feldolgozni, ha lány lesz. Mikor mondták hogy fiú, elsírtam magam örömömben.

Most, hogy megszületett, igazság szerint nem érdekel, hogy fiú vagy lány, mert imádom :)

Az a furcsa, hogy mostanában amikor ruhát megyünk venni a fiamnak, mindig megnézem a lány ruhácskákat is. Hamarosan szeretnénk egy második babát, de most már nincs bennem az az érzés, hogy fiúnak kell lennie.

2015. jan. 18. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Elsöre fiam lett ,másodiknak lányt szeretem volna de fiu lett mikor megtudtam akkor ugy voltam vele hogy legalább nem kell új ruhatárat vennem .de 4-5 èv mulva beválaltunk egy harmadikat is hogy legyen egy kislányunk is ,igy hol lányos hol fius anyuka vagyok :)
2015. jan. 19. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én mindig fiút akartam, 3 lányom lett, imádom őket. Aztán csak becsúszott egy fiú! :-)
2015. jan. 19. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!