Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen érzés nagy korkülönbség...

Milyen érzés nagy korkülönbséggel tesóktól ellenkező nemű baba születése? Nincs túl kényeztetés?

Figyelt kérdés

Három fiú mellé (8-13 évesek) a férjem most a fejébe vette, hogy szeretne egy kislányt. Ha meg nem akkor "jó lesz" a fiú is, megtartjuk őt is. Anyagi akadályai nem nagyon lennének, én is el tudnék szabadulni 1,5- 2 évre a melóból, be kell valljam jól esne a kis pihi, itthon lét, hogy a fiúkkal is többet legyek. A korom miatt esedékes lenne ha szeretnénk (37 vagyok).

Nem attól félek, hogy jobban szeretném, mert azért van már tapasztalatom, tudom hogy nem lehet jobban szeretni egyiket sem a másiknál, csak máshogy. De nem tudom nem e kényeztetnénk agyon. Nagy korkülönbség, tesóknál is van most érdeklődés a babák iránt, a nemrég született unokahúgukat is imádják. Tudom hogy az ellenkező nem nem garantált, de engem is érdekelne milyen egy kislány:)


2013. jún. 4. 10:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Hat igen,nalunk meg jott a lanyom, az en kivansagom.Mar 3 eves.Toob odafigyeles kell neki,nem enged az ovebol,nem akar semmi lanyos ruhat,jatekot,hajviseletet.A testvere mar nem el kosztunk,nem lathatta tole.Azert irtam mert a lanyunk tiszta fiu.Ez a mi tapasztalatunk.Es igaz nem lehet egyiket jobban szeretni mint a masikat.Valahogy nalunk nem sok kulombseg van fiu es lany kozott,lehet majd valtozik.Amugy sok sikert,en 38 evesen szultem a lanyom,gyonyoru egeszseges.
2013. jún. 4. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem van 14 és 11 éves lányaim,illetve van egy 2 éves fiam.Nincs elkényztetve a lányok részérôl sem,illetve a mi részünkrôl sem.Amikor a kicsit vártuk,a lányok alig várták,hogy megszülessen és babázzanak. Ez a 'láz' 2 hónapig tartott,aztán már megunták.Ritkán játszanak vele...ôk inkább a net és a divat körül vannak.Ne félj a korkülönbségtôl illetve a kényeztetéstôl sem,mert nem lesz belôle probléma.
2013. jún. 4. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem 11 és 10 évesek a fiúk, másfél a kislány. Én úgy voltam vele, hogy jó lenne egy harmadik gyermek, de 40 felett tuti nem akarok szülni. Nekem nem volt fontos, hogy lány legyen,a férjemnek sem, igazából a Család hajtogatta (amikor már tudtuk, hogy lesz, csak még a nemét nem), hogy jó lenne nektek 1 kislány a fiúk mellé. Hát kislány lett.

Annyit tudok mondani, h a kisebbik fiú eleinte nagyon-nagyon féltékeny volt, de elmúlt. Mind a ketten nagyon szeretik. Kicsit durván (fiúsan) játszanak a kicsi lánnyal, de ő jól bírja. A kicsi meg rajong értük, első szavai közt volt a bátyjai neve.

Nem is gondoltam volna, hogy így "összenőnek", együtt legóznak, homokoznak, hancúroznak.

Nálunk nem fiús a kislány, szeret öltözködni, hozza ruhákat, cipőket, sapkákat, hogy adjam rá, szereti a csattokat, hajgumikat. Mozgatja a fiúkat, hogy kapcsoljanak neki zenét, stb. Szerintem tudja, hogy ő a kis "hercegnő".

2013. jún. 4. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nálunk 9 és 13 évesek a fiúk 20 hónapos a kislány. Teljesen megváltozott az életünk csak pozitív irányba, a fiúk imádják és ő is a fiúkat, imádják hogy itthon vagyok nem vagyok fáradt,mint amikor dolgoztam,úgy hogy mi úgy döntöttünk a férjemmel ,itthon maradok fő állású anyaként.Mi kényeztetjük és imádjuk,de míg a fiúk anyásak ,ő nagyon apás.
2013. jún. 4. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Egyik rokonoméknál 18 és 21 évesek voltak a fiúk mikor jött a húgi (másik apától,neki is volt már akkor egy 13-14 éves lánya,az ország másik végében).

Most 4,5 éves a kislány és szörnyen elvan kényeztetve.Akaratos,hisztis erőszakos,a fiúk nem ilyenek és soha nem is voltak.38 évesen szülte az anyukája és már, hogy is mondjam.. nincs türelme nevelni.

2013. júl. 8. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!