Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti mivel mossátok ki babátok...

Ti mivel mossátok ki babátok kakik ruháját?

Figyelt kérdés
Anyatejes a babám, tehát híg sárgás széklete van. Ha összekenődik a ruha, hiába áztatom be rögtön ott van a sárga folt egyből és nem is mindig jön ki utána. Valami tipp?
2015. jan. 20. 09:00
 1/9 anonim ***** válasza:
Venis szappan a tuti!! Én úgy csinálom hogy jó alaposan bedörzsölöm szappanal majd hagyom egy kicsit magában aztán meg forró vízbe és még öntök hozzá egy kis folyékony venist is. Így ázik 1 napok. És nem marad nyoma a kakinak. Szintén anyatejes 5 hós fiúcska :)
2015. jan. 20. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Wanish folttisztítóval bekenem, hagyom állni egy órát, majd kimosom, vagy ha épp nincs mosás, akkor kiöblítem, kiterítem száradni, aztán mosáskor megy a gépbe.
2015. jan. 20. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Vanish-be áztatom, majd még kicsit megdörzsölöm Vanish-sel, és megy a mosógépbe. Mindig kijön, mióta gyerekeim vannak én csak a Vanish-t használom, mert tényleg jó.
2015. jan. 20. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Forró vízzel gyorsan átdörzsölöd + Vanish szappannal (vagy epeszappan a dm-ből) akkor ki kell jönnie. Ha mosás előtt látsz még foltot, akkor Vanish rá a nedves ruhára. Tuti tisztának kell lennie, két anyatejes gyerekem volt.
2015. jan. 20. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Akkor úgy látszik a Vanish a tuti :) Köszönöm szépen :)))
2015. jan. 20. 09:16
 6/9 anonim ***** válasza:

a baba szappan lekörözi a vanish-t :)

és relatíve rögtön visem mosom szappannal, vizesen hagyom este megy a gépbe a többi ruhával(most persillel mosok) és ragyogóan fehér

2015. jan. 20. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mosószódás vízbe áztatom, utána 40 fokon kimosom (sima mosószer, + mosószóda). Nem kell dörzsölgetni, és legalább környezetkímélő is. Pluszba a mosógépet is szépen rendben tartja a mosószóda, mert vízkőoldó. Minden kijön vele: vér, kaki, kaja,hányás, toll- és filcfolt. Ha gyors vagy és 5 percen belül foglalkozol a folttal, kiöblíted, teszel rá mosószert, akkor a foltok 90 %-t el lehet távolítani különösebb praktikák nélkül.
2015. jan. 20. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Dm-es marhaepe szappannal. Nagyon szeretem. Sose maradt foltos a ruhája. 160 Ft körül van és nagyon jó az illata is. Nekem a Vanish nem jött be. A másik pedig az volt, hogy nem meleg vizet engedtem rá, mikor folttalanítottam, hanem hideget. Valahol olvastam, hogy véres és székletes ruhát nem szabad meleg vagy forró vízben áztatni.
2015. jan. 20. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia! Én szintén babaszappant használtam mindig mint a 6-os válaszoló. Rögtön hideg víz, jól átdörzsölni, kicsit ázni hagyni és mehet a gépbe a többivel. Eddig minden folt kijött nem csak a kaki hanem a hányás,a sár, de még a paradicsompüré is.
2015. jan. 20. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!