Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szakma vs. Anyaság? Férfias...

Szakma vs. Anyaság? Férfias szakma egyenlőre a rossz anyával?

Figyelt kérdés

Anyósom folyton azzal traktál, hogy mivel férfias szakmám van, nem leszek jó anya!(munkavédelmis vagyok, tanulom, de a végén járok és eljárok egy céghez, de papír nélkül még nem teljes munkaidőben)

Szerintetek? Nektek mi a szakmátok? Befolyásolta/ja?

Szerintem ugyanúgy előjön az ösztön, illetve ez nem befolyásolja, csak ez rosszul esik!


Ő elvégzett(megvett) egy gyerekgondozó szakmát és mindig mondja, hogy nekem is kéne és gyerekekre vigyázzak. Elmegy a füle mellett hogy én szeretem a szakmámat, eszem ágában sincs másikat, főleg ezt, tanulni. Illetve azt hogy már van helyem, attól, hogy most még van pár szabad napom a suli mellett... Biztos ez zavarja, nem tudom.


Nos, nem szeretem ilyen szempontból a gyerekeket, hogy vigyázzak rájuk, a párom se. Suli mellett vigyáztam gyerekekre, mert kellett a pénz anno, de nem szerettem.

A keresztgyerekünkre se vállaljuk, hogy vigyázunk, mivel nincs tapasztalatunk illetve nem a sajátunk! A sajátomat imádnám az biztos, de az megint más szerintem.


Egyenlőre csak beszélünk mi is a gyerekről (olyankor eszembejut és letör :\ hála három azt mondja, hogy látja hogy jó anya leszek, ami megnyugtat azért), de messzebb van még, hisz fiatalok vagyunk, nem érezzük úgy hogy megértünk rá, addig pedig nem akarunk. Így is két nagy gyerek vagyunk :) De egyenlőre így jó is.


2015. jan. 21. 20:08
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Nem a szakmától függ, ki milyen anya lesz. Ismerek mérnököt, tűzóltót, sőt pilótát is, akik kiváló anyák.

És van humán értelmiségi (nőies szakmában dolgozó) kolléganőm, akire konkrétan a macskámat sem bíznám, mert elborzaszt, ahogyan a két gyerekével bánik.

Ne hallgass anyósodra, csak a szívedre.

2015. febr. 26. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Szia, én óvónő vagyok, szóval az én szakmám kifejezetten nőies, és gyerekekkel dolgozom, de a sógornőm börtönőr, és nagyon jó anyuka, szóval tényleg nincs összefüggés a szakma és az anyaság közt, emiatt ne aggódj.

De ha ilyen anyóst fogtál ki, inkább készülj fel lelkiekben arra, hogy ő majd mindig talál kifogást másban is. Most a szakmád nem tetszik neki, aztán majd az lesz a baj, hogy miért nem jön már az unoka, és ha már lesz gyerek, akkor a nevelést fogja kritizálni. Sajnos az én anyósom is ilyen, tisztelem, de jobb a 3 lépés távolság.

Az én szakmámmal pl. neki az volt a baja, hogy a pedagósok gyerekei szerinte mind magatartászavarosak lesznek, mert a pedagógusnak otthon már nincs türelme a saját gyerekeihez, mivel egész nap gyerekek közt van, és otthon már az övéivel nem foglalkozik. Na tessék! Amikor megszülettek a gyerekeink, tényleg mindent kritizált, bárhogy is csináltuk, így a saját kárunkon megtanultuk, hogy jobb a távolság. Ritkán látogatjuk őket, és akkor kibírjuk a véleménynyilvántást. A gyerekeket mi sem bízzuk rájuk, megoldjuk másképp.

Biztos vagyok benne, hogy jó anya leszel, ha eljön az ideje, addig se siettesd, nyugodtan éljetek a párotokkal, ráértek még, élvezzétek ki ezt az időszakot. Az anyóssal meg igyekezzetek egy megfelelő viszonyt szinten tartani.

2015. febr. 26. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Bocs de most le fogom írni az első gondolatomat, ilyen korlátolt és rosszindulatú megjegyzést rég hallottam, amit anyósod mondott neked. Amin még jobban csodálkozom, hogy tanult emberként egyáltalán felmerül benned bármilyen szinten, hogy ebben lehet bármi igazság. A két dolgonak a föld hátán semmi köze nincs egymáshoz!!!! Közhelyes sztereotípia például, hogy a pedagógusnak úgy nincs soha egy rendes gyereke, mint a suszternek egy rendes cipője...


Egyébként a munkavédelmis szakma mitől férfias? Mások egészségére, egészséges munkakörülményeire ügyelni?


Ennél sokkal több magabiztosságra lesz szükséged, nemcsak anyakánt, hanem az élet minden területén. Most komolyan, minden hülyeséget nem kell ám elhinni, amivel tömik a fejedet!!

Miért kéne neked ugyanazt tanulnod, amit anyósodnak?!?!!?

2015. febr. 26. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Ő úgy gondolja, hogy az.

Igyekszem nem bunkó lenni, határozottsággal nincs gond, csak hiába mondtam már meg neki hogy szerintem ennek semmi köze egymáshoz, mondja mindig, hogy "majd meglátod, bezzeg ha ezt tanulnád" sőt ajánlott is már állást!

Amikor pedig családi ebéd van, szokták kérdezni, hogy mit hogyan tervezünk és amikor elmondjuk, akkor is megjegyzi ezt, hogy azért reméli hogy váltok szakmát a gyerek előtt. Barátom is kiosztotta már, én nem akartam, de mintha meg se hallotta volna, így már előtte nem mondja.

2015. febr. 26. 14:33
 15/15 anonim ***** válasza:
Kerek perec meg kell kérni akkor, hogy legyen szíves ezt ne mondja el többször, mert már eleget kitárgyaltátok, ismeritek egymás nézeteit, nincs ezen mit rugózni tovább. Ha most nem állsz a sarkadra, csecsemőgondozási és gyereknevelési kérdésekben szét fogja szekálni a lelkedet. Abba szeret mindenki legjobban beleszólni.
2015. febr. 26. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!