Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 2 hónapos csecsemővel valami...

2 hónapos csecsemővel valami program? Kimozdulasi lehetoseg?

Figyelt kérdés

Mama-baba program kene mint a babauszas(1evtol lehet) barmi erdekel,

Felesefem lassan kezd beleorulni a 4 fal fogsagaba, segitseg minden nelkul(csalad 300kmre lakik) es valami kimozdulasi programof keresnek neki. Az a bajhogy nekem sokat kell dolgozni, illetve teljes embert kivano mnkam van, es igy nem tudok veluk kimozdulni ide-oda.



2015. jan. 22. 07:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Babakocsis futás, könyvtár, séta hordozókendővel.
2015. jan. 22. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Neten nagyon sokfélét fogsz találni, lakóhely szerint. Aztán még templomokban, művelődési házakban vannak baba-mama körök/klubbok.

Pl: [link]

[link]

Mondjuk én még közösségbe, pláne télen nem igazán vinnék ekkora babát, de ez egyéni féltés kérdése. Ha rugalmas anyuka, bírja cipelni és a baba jó alvó - szóval ezért klappolnia kell ezeknek - , akkor meg akár valami hobbi körbe is viheti magával (pl. kézműveskedni), nem kell kimondott babaprogram. Babaúszást meg 3 hós kortól ajánlják (akik ajánlják).

2015. jan. 22. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Én egyértelműen a kendős hordozást javasolnám. A fiamat csak felkötöttem a mellkasomra, és már indultunk is csavarogni. Ilyen téli időben jobb is talán a babának, mint a babakocsiban feküdni. Közel van az anyukájához, melegíti a testmelegével. Mára vagyok kiírva a második gyermekünkkel. Most is az a tervem, hogy ahogy kijöttünk a kórházból és beáll valamiféle szoptatási rend, magamra kötözöm, és megyünk a nagyfiammal hármasban csavarogni. Nem kell megőrülni a 4 fal között. Bár alapból picit labilis lehet a feleséged, mert 2 hónap igazán semmi egy gyerek gondozásával kapcsolatban. Lesz olyan, hogy zsinórban beteg lesz, akkor tényleg nem.ajánlatos kimozdulni, akkor mi lesz?
2015. jan. 22. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Én is kendőztem és nagyon jól működött, Ő is és én is élveztük. Jókat aludt, friss levegőn voltunk, addig még a hasa sem fájt.
2015. jan. 22. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Kendo alatt kengurut ertetek? Elhiszem hogy szar meg nehez egyedul otthon neki es sajnalom is ot, meg tudom hogy mekkora huzoerovel rendelkezik, de a karierrunket nem adhatjuk fel. Nekem felfele ivel a palyam(kopp-kopp) illetve az ove is, csak most szuneel a szules miatt ugye, ugyanez videken abszolult lehetetlen, csicskaskent kezdi es ugy is vegzi az ember sajnos...
2015. jan. 22. 08:51
 6/13 anonim ***** válasza:
kérdezzétek meg a védőnőt is, a miénk pl. babamasszázst és baba-mama klubot is szervezett a környékbeli anyukáknak. Nem tudom merre laktok, felénk babaúszásra is lehet menni már néhány hónapos kortól, illetve van rengeteg ringató jellegű zenés foglalkozás is. Budapesten vagytok?
2015. jan. 22. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

A kendő NEM kenguru. :) A kengurut felejtsétek el, a hordozókendő sokkal egészségesebb tartást biztosít a babának.

Ilyen picinek még rugalmas kendő az ideális, pl. ez: [link]

2015. jan. 22. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Bármit csinálhatsz 2 hónapossal ugyanúgy, mint gyerek nélkül.

Míg ilyen picik az a jó, hogy evés után bealszik és van aká 2-3 óra szabadidőd.

Én elmentem kirándulni az erdőbe, mászkáltam mindenfelé a kutyával, el tudtam menni akárhová ahová csak akartam, rokonokhoz, boltba, postára stb.

Persze kendőben vittem, ez a kulcs a többórás nyugalomhoz és a kényelemhez :))


A kengurut felejtesd el, a kendő más. Vagy ha vártok még 1-2 hónapot míg tudja tartani a fejét, akkor vehettek mei tai-t, azt sokkal egyszerűbb felkötni hátra is, mint a kendőt.

2015. jan. 22. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
pestiek vagyunk,pontosabban 20.kerületiek
2015. jan. 23. 10:12
 10/13 anonim ***** válasza:
az jó, akkor itt lesz nagyon sok lehetősége a kimozdulásra a feleségednek. Művelődési házban is mindenképp nézzetek szét, ott általában csinálnak elég sok programot, illetve vasárnaponként a Müpába is elmehet(tek), nagyon sok kisgyerekes család van az ingyenes programokon.
2015. jan. 23. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!