Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A volt barátnőm terhes jelenle...

A volt barátnőm terhes jelenleg 7 hónapos gyerek elhelyezés? (többi lent)

Figyelt kérdés
18/F mi kell hozzá hogy a kis lányom hozzám kerüljön a gyermekelhelyezési ügyben a volt barátnőm meg igen fiatal és a szüleivel él mondjuk én is de nekem van munkám és el is bírom tartani a gyermekemet mi a legfontosabb dolgok hogy hozzám kerüljön a kis lányom hozzám kerüljön nektek hogy sikerült kedves apukák?

2015. jan. 23. 21:16
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
de miért nem jó az anyjával? A fiatalság önagában nem indok, ráadásul neked így is úgy is kell majd gyerektartást fizetned, így az sem indok, hogy jelenleg neki nincs munkája.
2015. jan. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Első sorban az anyjánál fogják elhelyezni. Szülés után meg végképp!

Csak nagyon súlyos vádaknál (alátámasztva!!!) ítéli a bíróság a gyermeket az apának.

pl. alkohol hatása alatt áll mindennap, drogozik, veszélyezteti a gyereket, nincs megfelelő lakhatás, ellátás.

Ráadásul nézzük pozitívan a dolgot és szopni fog a gyerek. Te erre nem vagy képes, így már itt megbukik a dolog. Gondolom 1-2 évre (ha pl. addig szopik a gyerek) nem fogod magadhoz költöztetni az anyukát.


Neked marad a láthatás és a gyerektartás.

2015. jan. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Hacsak nincsen gyermeket veszélyeztető körülmény, akkor nincsen olyan bíróság ami egy újszülöttet elszakít az anyjától.

A fiatal életkor nem számít veszélyeztető tényezőnek és sok 20-30-40 éves is a szüleivel él, mégis remekül tudja a gyerekeit nevelni.

2015. jan. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
de igen termeszetesen 1-2 évesen gondoltam :) és 15 éves és még ugy gondolom hogy nincsen felkeszulve ra :/
2015. jan. 23. 22:08
 5/20 anonim ***** válasza:
Tisztában vagy vele, hogy mivel jár egy gyerek? Elsősorban az anyjára van szükség. Másodsorban egy csecsemő mellett, hogy fogsz dolgozni? Vagy mész GYED-re? Mert az elég kevéske pénz, hogy felneveld. 18 évesen azért lehetett volna eszed, hogy védekezz.
2015. jan. 23. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Most olvastam tovább. Neveli 1-2 éves koráig, aztán fogod és elszakítod az anyjától. Szerinted ez a megoldás? Lehet 15 évesen neki több esze van, mint neked 18 évesen.
2015. jan. 23. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
70%

A bíróság hozzáállását már előttem leírták.

Úgyhogy innentől csak elviekről beszélhetünk.

Ha igazán felelősségteljes felnőttnek érzed magad,akkor a gyereked érdekeit nézed mindenekelőtt. Egy anyuka-legyen akármennyire is fiatal,nem jelenti azt,hogy ne tudná maximálisan szeretni és nevelni a gyerekét.Tény,hogy segítségre lesz szüksége, de nem nagyon ismerek egy olyan nőt sem akinek ne lenne szüksége támogatásra egy újszülött mellett,kortól függetlenül. És ha az ideális esetet veszem alapul ebben a helyzetben, miszerint anyuka a szülei segítségével él a babájával,szeretik egymást,kötődnek egymáshoz,te pedig megvárod, míg véget ér a szopatási időszak, és elvinnéd. Még egy háziállattal sem lehet ezt megtenni. Tisztában vagy azzal,hogy egy 2 éves mennyire kötődik az anyukájához? És viszont természetesen.

Nem ismerem a másik felet, de ahogy erről (nem) gondolkodsz,te biztosan nem vagy érett a gyerekvállalásra.

A legjobb,amit tehetsz, hogy normális viszonyt tartasz fenn az exbarátnőddel, és élsz a láthatási jogoddal, annyi időt töltesz a közös gyereketekkel amennyit csak tudsz,segíted őket. Szakítottatok vagy sem,ez egy közös projekt.

2015. jan. 23. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
70%
Nem fogod tudni elvenni az anyjától, de ne is akard! Komolyan nem tudom ilyenkor az emberek mit gondolnak...majd 1-2 évesen elhozod tőle? A gyerek nem egy kutya! És mégis mit mondasz az anyjának, meg a bíróságon? "Hát szoptasd te, kelj fel hozzá minden éjjel 5ször, ha fogzik nyugtasd meg, ha beteg ápold, aztán majd két évesen elviszem!" Szerinted egy pici gyerek nem ragaszkodik az anyjához, nem törnéd össze ha elrángatnád onnan? Mindezt azért mert fiatal az anyja? Ilyen ötletekkel ne is állj elő mert kiröhögnek...főleg egy gyermekelhelyezési pernél!
2015. jan. 23. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
igen mert az jobb ha anyja haza megy magyarorszagra es egy 21 éves alkoholista pasijával kavar ez jo? meg most terhes és ejjel is csavarog a haverjaival és nem veszi észre hogy terhess ez milyen már??
2015. jan. 23. 23:36
 10/20 A kérdező kommentje:
ja meg azt mondja az anyja hogy én a LÁNYOMAT NEM TILTHATOM el senkitol? folleg az alkohoista baratjatol ? ezért akarom hogy nallam legyen a gyerek anyjat a srac ugy manipulálja mint a sicc mondja megnnyire szereti az 100 novel kavar egyszere
2015. jan. 23. 23:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!