Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 gyerekes családnál középső...

3 gyerekes családnál középső gyerek fél napra mehet csak oviba?

Figyelt kérdés
Van 3 gyerekünk, egy általános iskolás 1 osztályos, egy 6 hónapos és egy 4 éves, aki most középsős. Anyuka otthon van a kicsivel GYED-en. A középsős gyerkőc tavaly egész napra ovis volt, most szóltak, hogy csak fél napra mehet. Van-e erre jogalapjuk vagy visszautasíthatom a kérésüket jogszabály alapján ?

2012. aug. 28. 11:44
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Én is itthon vagyok a kicsivel, de egész napot volt tavaly is a gyerek meg most is egész napos lesz. Mondtam, hogy vagy elhozom ebéd előtt vagy egész napos lesz. (Ha nem eszik ott, nincs fejkvóta, úgy tudom.) Vagy jár a gyerek, vagy nem, ne szórakozzanak nekem is az alvásidővel, mire hazaértünk volna ebéd után, mindkét gyerekem alvását tönkrevágták volna.
2012. aug. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
ja, kérj írásbeli elutasítást, úgysem adnak
2012. aug. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
67%

Nem tehetik meg.


DE - és kérek mindenkit, ne sértődjön meg - meg lehetne kérdezni az óvónőt hogy miért javasolja ezt. Anyósom óvónő, ők csak akkor kérnek ilyet ha a gyerek rosszul érzi magát az óvódában.

2012. aug. 28. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
55%
és akkor az megoldás, hogy vigyék haza?
2012. aug. 28. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
77%

nem lehet ilyet kérni

ha eddig bent aludt akkor nyugodtan most is


persze mindig bepróbálkoznak az anyukáknál akinek van otthon kicsi értem én h könnyebb nekik ha csak a fele tárasság marad bent ebéd után


max annyit kérhetnek h amikor összevonják a csoportokat délután (értekezlet stb...)akkor vidd haza ebéd után ez még korrekt dolog

2012. aug. 28. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk azért kérik a kicsivel otthonlévő anyukákat, mert nincs elég hely, ahová letegyék az ágyacskákat.

Hallottam, hogy arra is hivatkoznak, hogy úgyis van hiányzó, hogy van gyeses, ezért elférnek akiknek muszáj bent lenni, dolgoznak a szülők.

De hivatalosan ilyet nem kérhetnek, elvileg nem is vehetnének fel több gyereket mint amennyinek a teljes ellátását biztosítani tudják.

2012. aug. 28. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ilyet kérhet az óvónő, de elő írni nem lehet! Ha úgy érzed, hogy emiatt nem tud aludni egyik gyermeked sem, akkor szerintem nyugodtan hagyd az óviban. Ha megkérdezi bárki is miért, meséld el neki ezt. Hidd el, mindíg van egy-két szülő aki ebéd után haza fogja vinni a kicsit, így biztos hogy elfér a tiéd is a többiek között :))))Ha kekeckednek, akkor meg nyugodtan említsd meg, hogy jelzed ezt az önkormányzat felé.. biztos elfogadják majd a döntésedet!
2012. aug. 28. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Minden gyermek ott alhat, de gyakran fizikailag képtelenség lerakni annyi ágyat, ahány gyerek jár a csoportba.

Ezért kérik (és csak kérhetik)a kistestvérrel otthon lévő anyukát, hogy, ha lehet, vigye haza a gyermekét.

Tényleg nem szabadna több gyermeket felvenni, mint ahány tényleges férőhely van (2nm/gyerek). De ezt nem az óvónők döntik el.

Sajnos a zsúfoltságban könnyebben terjednek a fertőző betegségek is, + nehéz elaludni,ha a mellette fekvő lába, szinte a szájába lóg... : (

Aki választhat, szerintem jól teszi, ha ebéd után viszi haza a gyerkőcöt.

2012. aug. 28. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!