Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nagyon kényes és szomorú...

Nagyon kényes és szomorú kérdés. Hogyan viszonyulnátok egy ismerősötökhöz, akinek valószínűleg meghalt a babája szülés előtt vagy után valamivel?

Figyelt kérdés

Nyáron futottunk össze utoljára, szép nagy pocija volt, akkor mondta, hogy pár hete van hátra. Azóta ugye eltelt több mint fél év, és már egy ideje gyanítom, hogy valami baj lett a kisbabával. Őszig nem is volt jelent Facebookon, utána elkezdett feltenni képeket az első gyerekük szülinapjáról, mikulásról, karácsonyról, de az új kisbaba sehol sincs, említést sem tesznek róla, nem lett feltéve róla egy kép sem, nem jelenik meg sehol, szóval gondolom, hogy valami baj történt. Ez az ismerősünk egy olyan helyen dolgozik, ahol sűrűn megfordulunk, előbb-utóbb biztos össze fogunk futni. Szerintetek ilyenkor mit illik kérdezni, mondani? Hiszen biztosra nem tudom mi történt, de nyilván nincs kisbaba, ha féléven keresztül egy képre se került fel(Persze, ez lehetne normális egy keveset Facebookozó anyukánál, de a másik gyerekről sok képet feltett régebben és most is)

Azért annyira nem vagyunk közeli viszonyban, hogy ráírjak és megkérdezzem és nem is akarok neki fájdalmat okozni. Csak azt nem tudom, hogy ha összefutunk mit mondjak-kérdezzek?


2015. jan. 26. 13:10
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem semmit, ha akar, majd beszél róla.
2015. jan. 26. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Esetleg közös ismerősön keresztül próbáld megtudni mi történt.
2015. jan. 26. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Majd ő mesél ha akar
2015. jan. 26. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Direkt ne kérdezz erre a témára, csak ahogy megszokott, érdeklödd meg, hogy hogy vannak. Ha akarja, erre mesél a terhességröl, ha meg nem akarja elöhozni, akkor tartsd tiszteletben ezt.
2015. jan. 26. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nincs közös ismerősünk. Nyilván, majd ő mesél, ha akar, de amikor találkozunk és megállunk beszélgetni mit kérdezzek vagy mondjak? Vagy tegyek úgy, mintha nem vettem volna észre, hogy baj van? De akkor meg nagyon kretén lennék, hogy fel sem tűnt, hogy semmi hír a kisbabáról.
2015. jan. 26. 13:24
 6/10 anonim ***** válasza:
Pedig ne kérdezz róla, nem kreténség. Majd mondja, ha el akarja mondani.
2015. jan. 26. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Inkabb udvarias nem kerdezni rola, nem kretenseg..
2015. jan. 26. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Voltam hasonló helyzetben. Csak mi személyesen nem szoktunk találkozni, más városban élünk, néha FB-on írunk egymásra. Egyszer írta,h áprilisra várják a 2. babát, aztán sokáig csönd, és ugyanígy jöttek egy idő elteltével a fényképek, amikből lehetett gondolni,h vmi rossz történt.

Én egy idő elteltével megkérdeztem,h mi újság, hogy vannak. Erre visszaírt, kb. 3 mondatban elmondta,h sajnos a baba elment, de a nehézségek nagy részén már túl vannak. Természetesen írt mást is, mesélt a kislányáról..stb. Én akkor erre természetesen annyit reagáltam,h sejtettem,h gond lehet, és nagyon sajnálom ami történt. És én is más témával folytattam.

Mivel nem én vagyok a legjobb/legközelibb barátja, nyilván nem nekem fog lelkizni, kikerülni viszont nem nagyon lehet,h ne essen szó róla. Amúgy pont most olvastam egy cikket,h mekkora teher azoknak a családoknak ahol meghalt egy gyermek,h ráadásként az ismerőseik/barátaik kerülik őket, mert nem szeretnének kínos helyzetbe kerülni. Ők élik tovább az életüket a tragédia ellenére.

Szóval: Ne kerüld, ne félj a találkozástól, mosolyogjál rá bátran, kérdezd meg hogy vannak. Direktbe ne kérdezz rá a 2. babára. Ő annak megfelelően fog neked válaszolni,h mennyire sikerült feldolgoznia a kicsi elvesztését. A sajnálatodat persze mindenképp illik kifejezni, de ne ess túlzásokba (mondjuk olyat ne mondj,h "húú, én biztos belehalnék...")

2015. jan. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Semmit ne tegyél és mondjál. Ahogy valaki írta kérdezz rá, hogy van, mizujs, stb. Pláne úgy, hogy munkából kifolyólag találkoztok. Nem lehet tudni, mennyire érinti érzékenyen. Ne hozzad zavarba esetleg mások előtt. Szerintem úgyis tudod mi van, elég egyértelmű.

Amikor elvesztettem a babáimat gyűlöltem, hogy rákérdeznek meg sajnálgatnak és feszengenek. Volt, hogy az utcán bőgtem, pedig ő csak jót akart.. meg csak érdeklődött.. Nem kell.. ha akar beszél róla most vagy később akkor a "hogy vagy"-ra is mondani fogja, ha meg nem akar nem kell kérdezni, esetleg felszakítani az érzéseket.

2015. jan. 26. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én is csak ennyit kérdeznék, hogy hogy vagytok mostanság? A válaszából lehet majd érezni, hogy mit válaszoljál. Lehet hogy majd épp neked fogja jól kiönteni a lelkét, vagy elsírja magát, akkor nyujts egy kis támaszt neki, fejezd ki sajánlatodat. Ha csak érintőlegesen beszél róla, akkor is sajnálkozz, de ahogy más is írta, ne ess túlzásokba.
2015. jan. 26. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!