Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lehetne egy őszinte kérdésem...

Lehetne egy őszinte kérdésem a többgyermekes szülőkhöz? [Hosszú lesz]

Figyelt kérdés

Előre leszögezem, hogy nincs kedvem vitába szállni senkivel sem! Nem érdekel senki elmés megjegyzése az anyai pályafutásomra, stb.

Csupán érdekelne, hogy mások hogy érzik magukat illetve, hogy bírják?!


Nem vagyunk nagycsaládosok. Legalábbis, mint tudjuk az egy gyerek nem gyerek, a kettő kevés, a három meg már tömegnek számít. Nekünk "csak" két gyerekünk van.

Korkülönbség a kettő között 2,5 év, ami számunkra egyébként teljesen ideális volt, amikor még csak papíron léteztek és osztottunk - szoroztunk, hogy ha családot alapítunk, akkor hány gyerekünk is legyen.

Arra első percben rájöttünk, hogy egyikünk sem kompatibilis 2-nél több gyerekkel. Se egyszerre, se külön - külön.

A férjem szakmájába vág a gyerekekkel való mindennapi érintkezés, feladatok, stb. Igaz, most inkább óriás csecsemőkkel foglalkozik (felnőttekkel, akik néha egy szinten vannak egy éppen dacoló és hisztikorszakban lévő 2-3 éves gyermek szintjével), de ez most lényegtelen is. Egyébként rendkívül jó szülő/apa. Nagyon sokat foglalkozik a gyermekeivel és a hatalmas szívének köszönhetően mindent képes megtenni értük. [Megjegyzem: egy normális családban nyilván ez így működik mindenhol]


Én lassan 5 éve vagyok itthon egy huzamba. Az első terhességem nem sikerült sajnos. A második lassan 4 éves, a harmadik pedig most lesz 1.

Az első terhességem végett nem volt kérdéses az orvosnak, hogy se jobbra, se balra nem mehetek. Mint a legtöbb elvetélt nő, én is ágyhoz voltam kötve, nem dolgozhattam. Ez már itt egy kissé "kikészített", mivel korábban nem bírtam 5 percet egy helyben megülni. Nem vagyok hiperaktív, nincs semmi szellemi és testi problémám. Egyszerűen csak éltem/éltünk és mentünk mindenhová, ahová csak lehetett. Nos, ezt váltotta fel egy jó időre az ágy. Arról nem beszélve, hogy 9 hónapból 7,5 hónapot végig aludtam, olyan fáradt voltam.

A nagyobbik lányom a kötelező dolgokon kívül egy álom. Nem fényezem magam, se a férjem, de igazán jól sikerült és jól nevelt gyermek (még .. nem merem teljesen elkiabálni a dolgokat, mert a kamaszkor még hátravan!).

Mostanság már azért tart bevezetőt a következő 10-15 évből, de még talán menthető a dolog. :]

Imádtam vele itthon lenni, bár 1,5 évesen már igen kevés voltam neki. Gondolom másnak is ismerős, hogy a gyerek nem hajlandó reggel 7-től este 9-ig hazamenni a játszótérről és a kis pajtásoktól. Az én lányom ebbe a kategóriába esett bele.

A védőnő és a gy.orvos is tanácsolta, hogy ha az állami bölcsibe nem is veszik fel, akkor is írassuk be 1-2 napra magán bölcsibe.

Felvették államiba, én beadtam a munkáltatómhoz az igényemet, hogy visszamennék dolgozni.

Itt jegyezném meg, hogy terveztük Ketteskét, de nem volt kikötve, hogy mikor "jöhet".

Mikor visszamentem dolgozni (kemény 1 hónapot!), az orvosom közölte, hogy nem tartja jó ötletnek, így ő TP-re kiírna. Nem éreztem úgy, hogy kellene, így mondtam neki, hogy amíg bírom, addig dolgoznék. Akkor már nekem is szükségem volt arra, hogy életben legyek és éljek!

Eltelt kb. egy hónap és elkezdtem görcsölni, vérezni. Egyértelmű volt, hogy a terveimnek lőttek és újra otthon kell lennem. A nagyobbik lányom járt bölcsibe, noha én megkérdeztem, hogy kivegyem-e vagy sem? Nem tanácsolta a vezetőnő.

Most lesz a pici egy éves, a nagy bölcsi után oviba ment.


Azt hiszem, most jutottam el végképp oda, hogy nem bírom. Belefásultam az egészbe, nem bírom már végig vinni ezt az egészet. Pedig "már csak" egy év van hátra.

Igen, jó kérdés, hogy miért nem rakom be bölcsibe és megyek vissza dolgozni?! Nos, ezt a férjem nem igazán szeretné. Meggyőződése (és egyébként nekem is), hogy 2 éves korig jobb, ha a gyermek az anyja mellett van. Valamint a kisebbik lányomon sem látom s érzem azt, hogy ő készen állna arra, hogy napi 8 órát bölcsődébe töltsön.


Vannak külön programjaim, megoldom, hogy egymagam legyek, de ez sajnos már nem kapcsol ki. Ugyan úgy hazajövök és minden folytatódik tovább.


Persze, ha visszamegyek majd dolgozni, akkor is ugyan ez lesz, csak talán ott már mégis teljesen másképp lesz minden.

Olyan, mintha újra lenne majd életem. Vagy csak én gondolom/érzem így?


Szóval, más többgyermekes szülő is érez/érzett már ilyesmit?!

Mennyire vártad már hogy visszamenj dolgozni?

"Jobb" szülő lettél azután, hogy a gyermekeiddel nem 0-24-ig voltál együtt? [Bocs,tudom hül.én hangzik a megfogalmazás, de talán így érthetőbb]


2015. jan. 27. 11:04
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha megnyugtat, én egy gyerekkel is néha bebörtönözve érzem magam :)
2015. jan. 27. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Azt kifelejtettem, hogy a férjem azzal próbálja tartani bennem a lelket, hogy mire a mi gyerekeink már nagyobbak lesznek (szerinte probléma "mentesek", ami szerintem kizárt, akár hány éves a gyereked), addigra a mostani barátaink (akik lassan már csak voltak, mert még nincs gyerekeik) akkor fognak belevágni a gyerekvállalásba és annak nehézségeibe.


Sosem szerettem volna későn szülni. A nagyobbik 23 évesen szültem (épp hogy nem 24. töltöttem), a kicsit 27 évesen.

2015. jan. 27. 11:10
 3/9 anonim ***** válasza:
Én nálad jóval idősebben szültem. A kicsi most 2,5 éves, sajnos már csak hónapokat lehetek vele itthon. Ha elmúlik 3 kiveszem a szabadságaimat és annyi az arany életemnek. Ugyanakkor kelek, fekszek mint amikor dolgozni jártam, de van időm amíg alszik egy kicsit magamra is, főzök-sütök, délelőttönként intézzük a dolgainkat, visszük a nagyot oviba, én nagyon élvezem. Nekem ez az itthon töltött 6 év egy megváltás a korábbi 10+ robotolás után. És ezután jöhet 25+ év robotolás. Egy kis részem várja a munkát, mert érdekes a munkám, kreatív, időtálló dolgokat csináltunk, sose volt két egyforma napom, de én nagyon élveztem ezt az időszakot itthon.
2015. jan. 27. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én 3 gyermekkel 7,5éve vagyok itthon, de csak az utóbbi 4-5hónapban érzem ezt a fásultságot. Már a szabadságaimat töltöm és nemsokára megyek vissza goldozni. Úgy érzem, hogy mostmár itt az ideje. De az én legkisebbem is már 3 éves mult, ősszel kezdi majd az ovit. Addig még amig szabin vagyok velem lesz, pár hónapra nem iratom bölcsibe, nagymamákkal megoldjuk a felügyeletét.
2015. jan. 27. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Teljesen természetes ez ennyi kihagyott év után. Az ember már szeretné, hogy legyen egy kis változás. Alig vártam én is, hogy a pici 2 legyen én meg mehessek vissza dolgozni.

Amikor a nagylány 2 volt őt is bölcsibe adtuk amíg én munkát kerestem (az előző munkahelyem csődbe ment). Miután pár hónap alatt rájöttem, hogy pang az építőipar, úgy döntöttünk a férjemmel jöhet a második gyerkőc. Egyből össze is jött a dolog, így 2 hónap híján 3 év van a lányok között. Szóval nagyjából annyi, mint nálatok.

A picivel is 2 évig voltam otthon, aztán beírattuk bölcsibe én meg elkezdtem egy új helyen a próbaidőmet tölteni. Minden nap hulla fáradt vagyok estére, mire meló után a 2 gyerekkel hazaesünk, minimál játék, vacsi, fürdés, alvás. Viszont sokkal több türelmem van hozzájuk így, hogy végre felnőtt beszélgetéseket is folytatok, nem csak bogyó és babóca a téma. De néha így is visszasírom az időt, amikor a picivel még otthon voltam, főleg egy-egy fárasztó nap végén.

Sokan éreznek így szerintem, sok az az otthon töltött idő annak, aki szereti a munkáját és az azzal járó kihívásokat.

2015. jan. 27. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

hmm passz

nekem 3 gyerekem van de mindegyik mellett vagy tanultam

(érettségi v. egyetem) vagy volt valami kis munkám (hétvégi piacozás, kisegítés egy kisboltban) :-)


aktívan dolgoztam az elsőnél a téli szünet elejéig az olyan 32 hét volt februárban szültem és szeptembertől már az iskolapadban tanultam heti 2x délutánonként

a két naggyal összesen 6 évet voltam otthon ez alatt lett meg az érettségi és majdnem egyetem is

majd visszamentem főállásba dolgozni !

a kicsivel egészen a 40ik hétig dolgoztam

féléves volt mikor elkezdtem ezeket az apró munkákat hétvégente piacra, vásárokra mentem, és havi 2-3 napot helyettesítettem egy kisboltban

ja és heti rendszerességgel járok nyelvet tanulni


szal ha unod azt h otthon vagy akkor keress valamit elfoglaltságot pl nyelv tanulás, másik szakma, alkalmi munka, részmunka, találj ki valamit ....

vagy ha pl szépen kötsz akkor készíts ezt azt add el a neten vagy más dolog

2015. jan. 27. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

ja még annyi, nem lettem jobb szülő

ellenben mindegy gyerek mellé kaptam még egy adag türelmet :-)

és ők is én is jobban megbecsüljük az együtt töltött időt !

2015. jan. 27. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Bár nekem még csak 1 gyermekem van és már dolgozok 2,5 éves kora óta,ismerem az érzést,alig vártam hogy dolgozhassak de most hogy már évek óta megy a robotolás,gyerekre semmi időm nincsen így már azt mondom h szinte bármit megadnék most azért hogy itthon lehessek megint és csak a gyerekeimre tudjak koncentrálni.

Nagyon igényelné a kisfiam a társaságom és azt hogy együtt töltsük az időt akár valami feladatmegoldással akár csak játékkal de nem megy.Van hogy este 21re érek haza és még annyi időm sincs hogy beszéljek vele 2 szót.

De emlékszem hogy amikor itthon voltam vele még mikor kisebb volt akkor meg elvesztegetett semmittevésnek éreztem az időt,szóval nagyon összetett kérdés ez...

2015. jan. 27. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Miért nem megy apa gyed-re?
2015. jan. 27. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!