Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek hány éves koráig...

Szerintetek hány éves koráig szabad együtt fürödni a gyerekkel?

Figyelt kérdés

A kérdés egyébként is megfogalmazódott bennem mostanában, de Berki kislányával fürdős képe után tényleg érdekel. Ő ugyebár kapott hideget-meleget.

Ti szoktatok együtt fürödni a gyerkőcötökkel? Mennyi idős koráig? Azonos vagy ellenkező nemű a gyereketek?


Most a higiéniai dolgoktól tekintsünk el, feltételezzük senki nem koszosan, ápolatlanul száll be a kádba a gyerek mellé!



2015. jan. 28. 09:34
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem egyáltalán nem kéne együtt fürdeni a gyerekkel.
2015. jan. 28. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
47%

Én nem fürdenék a gyerekemmel, de ahány ház, annyi szokás. Biztos vagyok benne, lelki törést nem okoz egy pici gyereknek, ha apával vagy anyával fürdik. Ez már belemagyarázás...


"Azonos vagy ellenkező nemű a gyereketek?"

Ez miért fontos? Egy kislány nem fürödhet az apjával, csak az anyjával? Miért, ha apuka fürdik kislánnyal, vagy anya fiúval, akkor pedofil?

2015. jan. 28. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
39%

Ez kicsit túl van lihegve. Miért baj, ha az apuka együtt fürdik az 1-2 éves kislányával? Vagy már annyira beteg ez a társadalom, hogy erről is a pedofília jut az emberek eszébe?

Nyilván a 14-16 éves lányával már nem fog együtt pancsikolni senki. A pici gyerek (nálunk is) nagyon élvezi a közös fürdőzést velünk, neki ez egyfajta játék.

2015. jan. 28. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
72%
A férjem néha szokott fürdeni a lányunkkal, aki most 1,5 éves. Nem látok ebben semmi rosszat, hatalmas pancsolásokat szoktak rendezni. A férjemen mindig van fürdőnadrág is, de csak azért, mert a lányunk nagyon érdeklődő gyerkőc, előszeretettel nyomkodja a köldökét, mellbimbóit ha félmeztelenül van itthon, közben hangosan kacarászik rajtuk. Ebből kiindulva apa felveszi a fürdőnacit a kellemetlen szituációk megelőzése érdekében.
2015. jan. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
68%
3 éves korra tehető az ödipális konfliktus( freudi értelemben a fallikus szakaszban következik be - ellenkező nemű szülő szexuális vágyát, valamint az azonos nemű szülővel szembeni megélt rivalitást jelenti), úgyhogy akkorra már semmiképp nem kéne. Egyébként se tartom normálisnak, de mindenki saját dolga, hogy mit hogy csinál, viszont a gyerek érdekeit kell szem előtt tartani, szerintem ebben mindenki egyet ért.
2015. jan. 28. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó, nekem apám végtelenül prűd volt, még gatyára sem vetkőzött előttem, nehogy.....

Talán éppen ezért, soha nem is akartam hozzámenni feleségül kicsi koromban.:-D

Viszont egész életemben nagyon zérkózott és szégyenlős voltam az ellenkező neműekkel, és elég későn találtam párra.

Ellenben azok a gyerekkori pajtásaim (fiúk/ lányok vegyesen), akik kevésbé konzervatív szülőkkel voltak megáldva (netán láttak is néha felnőtt embert meztelenül), valahogy lazábban viszonyultak a nemiséghez, és kora huszonéveikben házasodtak és vállaltak gyerekeket.


Nem azt mondom, hogy ész nélkül meztelenkedni kell a gyerekeink előtt, de azért szerzetes illetve apáca stílusban sem muszáj magunkat előadni, mert az is sokat árthat.

2015. jan. 29. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!