Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi lehet a gond velem, hogy...

Mi lehet a gond velem, hogy nem esek teherbe?

Figyelt kérdés
Bár a férjem kapott kemoterápiás mert csonrákos 36 éves én 38 vagyok
2015. jan. 31. 14:03
 1/7 anonim ***** válasza:
Rengeteg oka lehet, talán a kemoterápia, talán az életkorod, talán valami teljesen más, de ezt így, ismeretlenül, az interneten keresztül, orvosi végzettség nélkül senki nem fogja tudni megmondani. Miért nem mentek orvoshoz?
2015. jan. 31. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mióta nem sikerül?!
2015. jan. 31. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ezernyi oka lehet. Pl. el van záródva mindkét petevezetéked, lehet nincs is már peteérésed. Vagy a méhnyálkahártyáddal van probléma, hogy nem tud beágyazódni a petesejt. Vagy a hüvelyedben már elpusztulnak a spermiumok... Az is lehet, hogy a férjednek rossz a spermaképe. Részletes vizsgálat kellene...
2015. jan. 31. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Sokszor kell próbálkozzatok. Mi a párommal legalább 2 éven át próbálkoztunk, figyelembe vettem a peteérésemet, figyelembe vettem nagyon sok mindent, igaz mi nagyon sokat voltunk együtt bár még fiatalabbak vagyunk én 28 éves leszek a párom meg 23 éves. A párom kivizsgáltatta magát mert gyanakodtunk arra hogy vele lehet a gond, de mindketten egészségesek vagyunk és előtte lévő éveinkbe sem volt velünk semmi baj, de végül a páromat amikor megvizsgálták mondták is neki hogy nagyon termékeny szóval akkor javasolták hogy én nézessem meg magam. Amit végül meg is tettem, és nekem mondták hogy lehetek terhes de nagyon nagyon nehezen mivel valami hormonális bajom van, meg nagyon sovány voltam akkor. Mondta is a dokim hogy vigyázzak mert ha akkor a 165 centimhez képest 48 kilóval szinte csoda hogy még van menzeszem rendesen de figyeljek mert ha kimaradna esetleg akkor lehet a túl soványság oka lehet, de végül kiderült hogy a pajzsmirigyemmel is volt valami gubanc de szerencsére még nagyon időbe vették észre, és gyógyszerrel helyre is tették, meg kaptam szteroid alapú gyógyszert kifejezetten hormonok pótlására meg ugye adtak egy étrendet amivel próbáljak felszedni pár kilót és sportoljak. Akkor én ezt szépen becsületesen tartottam is, akkor mondták hogy egy időre felejtsük el a gyerek projektet és ha annyira kívánjuk egymást védekezzünk inkább mert ha esetleg terhesség összejönne nehogy a gyógyszerek végett ártsak a babának meg magamnak. Akkor 1 év után amikor már közel jártam a 30 hoz mondta nekünk a doki hogy már lassacskán kezdhetünk próbálkozni a sok edzésnek meg normálisabb étrendnek köszönhetően jobb étvágyam is lett híztam is vagy 8 kilót de izmosodtam is, szép feszes formás alakomlett, pedig nagyon vékony csont és bőr voltam. Utána rá nem sokkal később meg is jelent a 2 csík elég erősen a teszten és egy nagyon gyönyörű szép kislányunk született ami meglepetés volt mert egyszerűen nemtudták pontosan megmondani a baba nevét az elhelyezkedése miatt, a dokik csak tippelték hogy szerintük fiú lesz, mi is részben arra készültünk, de részben kislányra is, és véügl kislányunk született :D
2015. jan. 31. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Miért gondolod, hogy veled van a gond? Gondolom a hímivarsajtek sem ugrálnak a kemoért. Minden esetre, mielőtt össze-vissza vizsgáltatod maga, érdemes őt kizárni.
2015. jan. 31. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Legfontosabb kerdes, hogy miota probalkoztok (ertsd nem vedekeztek es van ket-haromnaponta szex)?

ha tobb mint egy eve, akkor meddosegi kiviusgalasra jelentkezz mihamarabb mert mar elmultal 35.

Ilyenkor a kobetkezoket szoktak sorra venni (kezdheted a korzeti rendelointezet nogyogyaszatan nem kell meregdraga helyekre menned csak normalis orvost kell kifogj.

a ferjedet elkuldik urulogushoz (egy.andrologiai kivizsgalasra ami annyit tesz, hohy bejelentkezik elmondja nem jon a baba tobb mint egy eve nodoki javasolta menjen viusgalatra...kap vizsgalatkero papirt es kis mintaveteli dobozkat, ez utobbiba otthon egy adag spermat produkal es beviszi a laborba. Megnezik van-e eleg himivarsejt benne, eleg mozgekonyak-e nem deformaltak-e. A ti esetetekben a kemoterapia miatt itt lehetnek problemak ezert a nigyogyasz is ezt javasolna mielott teged nagyon viusgalgatni kezd.)

Azonban hogy ne huzzatok a sajat idotoket te eroltesd a kivizsgalast magadon is:

Vegyel LH tesztet (ovulacios teszt- olvass utana) + homerozz (olbass utana hogyan kell es pontosan ugy csinald!

Az orvost kerd meg egy ciklusmonitorozasra - nezze meg egy ciklus alatt a 7., 14., 21. napon hogy mi a helyuet a petefeszkeiddel es a mehnyalkahartya vastagodasoddal.

A tovabbiakban kerhet hormonvizsgalatot, legvegul petevezeto atjarhatosag es a meh belsejet megtekinto vizsgalatot.

Ja termeszetesen az elejen uh lesz mindenekelott.

Amit viszont tb-sen nem csinalnak az az inzulinrezisztencia vizsgalat ezt kerd maganlaborban vagy menj el magannogyogyaszhoz es o megmondja hova menj elvegeztetni. de akkor a magandokinal is fizetsz:-(

Menetkozben pedig hamar kiderulhet mi a gond vagy mi biztosan nem. Csak a lenyeg, hohy ezeket lehezoleg egy szuszra egy-ket honap alatt zabard le, ha kell a nodokihoz jaras miatt vegyel ki szabadsagot azokra a napokra.


Es sok sikert! igyekezzetek...

2015. jan. 31. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha kemot kapott,akkor nagy valószínűséggel Nála van a bibi...mikor kapta?Nem véletlen,hogy sok férfi a kemoterápiás kezelés előtt leadja a spermáját(mivel sok esetben a gyógyszerektől meddővé válik)
2015. jan. 31. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!