Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szeretnék babát, viszont...

Szeretnék babát, viszont sportolok. Mire kell figyelnem, hogy ne legyen semmi gond a teherbe eséssel majd a terhességgel? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Karatézok. Felülés, fekvőtámasz, hátizom, guggolás, futás. Ez minden edzésen van. olvastam olyat hogy a felüléseket kerülni kell pl. kicsit meg vagyok ilyedve. az első babánál nem sportoltam, és már 30-on túl vagyok. a sportot nem szeretném abba hagyni de a lehető legkisebbre akarom csökkenteni a kockázatot. az edzővel nem akarok beszélni egyenlőre erről...

2014. máj. 6. 09:59
 1/4 anonim ***** válasza:

A hasat érő ütések lehetnek veszélyesek. Ha már tudod, hogy terhes vagy, akkor azt és a felüléseket érdemes kerülni.

De a korábbi terhelés elvileg fenntartható, hiszen neked kevésbé nyomja fel hirtelen a vérnyomásodat a fizikai megerőltetés, mint aki semmi sportos múlttal kezdi el ugyanazt.

2014. máj. 6. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Illetve később, amikor már nő a has, értelemszerűen kénytelen leszel elhagyni sok edzésformát; guggolás, fekvőtámasz (beakad a hasad a talajba :)), hátizomhoz meg egyszerűen nem tudsz hasra feküdni.


De az első három hónapban, ha a méhedet nem éri ütés hason keresztül, akkor úgyis a természetre van bízva: ha nem erős a terhesség, tévézés közben is elmegy, ha egészséges, akkor futástól is megmarad.

2014. máj. 6. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Kicsit megnyugodtam. Lehet nem kéne ennyi mindent össze olvasni mert csak a frászt hozzák az emberre :O
2014. máj. 6. 11:09
 4/4 anonim ***** válasza:

Először is amint terhes vagy kérdezd meg a nőgyógyászt. Én kettlebelleztem, hastáncoltam a második gyerkőc előtt, de azonnal leállított róla (kettlebellt a hasprések miatt, hastáncot a befelé való mozgások miatt, pedig én mindkét edzővel beszéltem, hogy ha terhes leszek majd szólok és kicsit más ütemrendet csinálunk, már amennyire lehet). A doki mondta, hogy ha tényleg szeretném akkor hanyagoljam ezeket. Mondjuk nekem nehezen is jött össze a második gyerkőc. Bíztam benne, hogy az első trimeszter után engedi, hogy csináljam, de sajnos nem. Most már 20 hetes vagyok és kezdem megszokni a "semmittevést". Az elején még az edzőterembe se mentem be, mert annyira rosszul esett, hogy nem mozoghatok :( De ez van. A doki mindig is kérdezi, hogy azon kívül, hogy nem edzhetek van-e valami panaszom :) Ja és én már a kritikus korban vagyok (35).

Persze ha nálad minden oké lehet csinálni (az elsőnél én is majdnem végig mozogtam, ezért is voltam nyugodt, hogy majd most is, de sajnos ez most nem így alakult). De mint írtam ezt a doki tudni fogja, hogy most mi jó neked és a babának.

2014. máj. 6. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!