Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Táppénz kérdés? Sos!

Táppénz kérdés? Sos!

Figyelt kérdés
Elkaptam valami vírust és már 2 hete nem tudok kimászni. Most a lányommal vagyok táppénzen. Ő már jól van, de nem vinném bölcsibe, amíg vége nem lesz a járványnak, semmi szükségünk még egy ilyenre. Lehet olyant csinálni, hogy kiíratom magam pár hétre nőgyógyásszal (betegszabival anyagilag rosszabbul járok most is és később is, mert beleszámít a gyed-be, mindenbe ...és kihagynám) és ha lemegy ez az időszak újra mennék dolgozni! Volt valaki így?
2015. febr. 4. 10:15
 1/10 A kérdező kommentje:
lemaradt:14 hetes kismama vagyok :)
2015. febr. 4. 10:16
 2/10 anonim ***** válasza:
Nyugodtan maradj otthon, nem fogsz rosszabbul járni! Ilyen járványos időszakban az orvos is simán kiír.
2015. febr. 4. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Mármint a táppénz kevesebb lesz, mint a fizu, de a GYED-et nem befolyásolja.
2015. febr. 4. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
elvileg a kolléganőm szerint az új számítás miatt befolyásolja, így jobb lenne a táppénz (ez nem számít bele az új számolásba) és nem a betegszabi (beleszámít kevesebb összeggel). táppénzre csak a nődoki vehet?
2015. febr. 4. 10:27
 5/10 anonim ***** válasza:
9-es kóddal, azaz terhességi táppénzre csak a nődoki, 8-assal, azaz pl. influenzával a háziorvos. Én 2 hétig 8-assal, majd végig 9-essel voltam itthon. Nem kapok kevesebbet, mintha dolgoztam volna. A betegszabi 15nap, ha jól tudom. Én 2013-ban voltam táppénzen, nem tudom azóta mi változott.
2015. febr. 4. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
jobb a veszélyezetett terhesség miatti tp a betegszabinál, mert nem befolyásolja a későbbi ellátás összegét. A betszabi lehúzná.
2015. febr. 4. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
igen, utolsó, ez a bajom. de ha kiírnak 9-essel, akkor utána vissza tudok menni dolgozni, ha akarok?
2015. febr. 4. 11:31
 8/10 anonim ***** válasza:

MIért ne tudnál?

Pl egy terhességi vészes hányás pont ideális diagnózis, mert bármikor elmúlhat, ahogy jött. :)

de a gyerekorvosotok is lehet rendes, és mondhatja, hogy a kicsivel tp-n tart még.

2015. febr. 4. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
na a gyerekorvost hagyjuk...hétvégére visszaírt, mondván úgyis meggyógyulunk, aztán persze nem... akkor megyek nődokihoz, úgyis cukrom is van, pajzsmirigy gondok, ezer felé kell mennem egyébként is a jövő héten, úgyhogy kiváló indok az is... :)
2015. febr. 4. 11:57
 10/10 A kérdező kommentje:
még egy kérdés: nőgyógyász egyébként kiír emiatt, ha megkérem?
2015. febr. 4. 12:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!