Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 8 hetes kismama vagyok, a...

8 hetes kismama vagyok, a munka hely azt mondta mondjak fel, lehetséges ez?

Figyelt kérdés
Nem rég (2 hó) dolgozom a jelenlegi munka helyemen, ahol mondtam, hogy terhes vagyok és a nőgyógyászom táppénzre íratna. Erre a munkáltató csak annyit felelt, lehet akkor jobb lenne ha felmondanék, mert nekik nincs pénzük az én táppénzemre, és nem dolgozom elég rég náluk, hogy jogosult legyek a táppénzre.

2014. nov. 21. 18:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
52%
Hát a táppénz igen, kevés időre jár, de nehogí felmondj magadtól ezért!
2014. nov. 21. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Hat az igaz de semmiképp nemtudsz dolgozni?igy nem fogsz kapni gyedet...mert nem vesznek fel sehova ha most itt felmondasz..igy csak gyesre leszel jogosult!
2014. nov. 21. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
33%
gondolom próbaidő alatt vagy még, így gyakorlatilag akármilyen okból elküldhetnek (kivéve persze a terhesség), de nyilván ha el is küldenek nem valószínű, hogy a munkaügyi bíróságra fogsz szaladgálni, úgyhogy ez most elég sz*r helyzet. :( De csak azért, mert azt mondják neked ne mondj fel.
2014. nov. 21. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
70%

Még nem kellett volna elmondani. Én 6 hónapig dolgoztam várandósan. Mondjuk nem volt nehéz munka, pénztár mögött ültem.

De a lényeg hogy fel ne mondj... Maradj még és dolgozz!

2014. nov. 21. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Van orvosi indok arra, hogy ne dolgozz? Valamilyen betegség? Vagy veszélyes a munkaköröd?
2014. nov. 21. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
52%
Semmikép ne mondj fel, főleg ha határozatlan a munkaszerződésed. Ha próbaidőt töltesz még, az szívás, mert akkor bármikor felmondhatnak, a terhesség próbaidő alatt nem nyújt védelmet, ilyenkor nem kell megindokolni a felmondást. Ha nem vagy már próbaidős és határozatlan a szerződésed, akkor nem rúghatnak ki, védett vagy, semmiképp ne mondj fel, dolgozz amíg tudsz.
2014. nov. 21. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
52%

ha próbaidő alatt vagy (3 hó szokott lenni), akkor megkérhet rá sajnos, de nyilván ilyenkor ha nem mész bele, akkor ő fog kirúgni.

táppénz annyi amennyit dolgoztál, 2 hó... sokra nem mész vele sajnos, le kéne még húznod pár hónapot

2014. nov. 21. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
Na remek. Pont a hozzád hasonló sunyi nők miatt nem mernek felvenni fiatal nőket a munkáltatók, az ilyenek rengeteget ártanak a nők és kismamák megítélésének! Egyrészt, két hónapja dolgozol a munkahelyeden, ugyanannyi ideje amennyi idős terhes vagy. Szerencsétlen munkaadód két hónap munkád után fizethet utánad egy csomó mindent! Másrészt, még csak két hónapos terhes vagy de már most nem akarsz dolgozni. Jó vicc. Én az első gyerekemmel úgy lettem terhes, hogy már 5 éve dolgoztam a munkahelyemen, aztán mikor 2 éves lett akkor visszamentem , most egy évet ledolgoztam és jön a kistestvér. De én is ismerek olyat aki már eleve úgy ment vissza, hogy tudta hogy terhes és ledolgozott két hónapot aztán hello...
2014. nov. 22. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat és a kritikákat is,biztos én nem voltam elég világos. Vérzékeny méhszájam van, és konyhai dolgozó vagyok egy iskolában. Az orvos hangsúlyozta, és én voltam annyira korrekt,hogy nem táppénzre mentem,hanem beszéltem a hivatallal,mivel ők a munkáltatom. Mondták,hogy leveszik a terheket rólam,de ehhez képest ugyan úgy kell dolgoznom, semmi nem változott. Én nem elég hogy valamikor 10-12 órát dolgozom terhesen, úgy hogy túlóra pénz nincs, kikapjuk szabad időbe,de nincs rá lehetőség kivenni,mert annyi a munka. És igen direkt számító módon teherbe akartam esni,hogy több pénzből tudjam a gyermekem majd nevelni. Jelenleg 50 000 ezer Ft-ért dolgozom, közhasznúként,arról már nem beszélek hogy az lett ígérve, hogy gyógyszerelő leszek az öregek otthonába 75 000 ért. Sajnálom,hogy csak én vagyok ennyire számító és a gyermekemet féltő nő, mikor engem a világ a tenyerén hordoz.

Még egyszer köszönöm a válaszokat, még a tuskó baromnak is.

2014. nov. 24. 08:00
 10/12 A kérdező kommentje:
És azt elfelejtettem írni,hogy február 28-ig van a szerződésem, és utána paff, nem fognak meghosszabbítana, mert mikor kértem,hogy rakjanak könnyebb munkakörbe,azt mondták nincs hely,nem tudnak átrakni sehova. Ha velem nem korrektek, akkor én miért legyek az?
2014. nov. 24. 08:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!