Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Meg lehet oldani, hogy kapjak...

Meg lehet oldani, hogy kapjak GYED-et, ha eddig 4 hónap munkaviszonyom van, és márciustól lesz munkám, de már szeretnénk babát?

Figyelt kérdés
Vagyis ha most megfogan a baba, akkor a 9 hónapba belefér a 8 hónap biztosított jogviszony? Ha kevesebbet tudok dolgozni, mondjuk 6 hónapot,akkor meg lehet ezt valahogyan oldani?
2010. febr. 10. 11:57
 1/9 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy két évnek kell lennie a baba születése előtt.
2010. febr. 10. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Részben rosszul tudja az első.

Jelenleg úgy működik a gyed (és előtte a tgyás), hogy az igénylést megelőző kettő évet nézik, amennyit ebben a kettő évben biztosításban töltöttél (tehát nem a ledolgozott napokat nézik, hanem, hogy van-e munkaszerződésed), annyit maradhatsz otthon gyeden. Ennek persze van minimuma, ez 365 nap, ha ennél kevesebbet töltöttél biztosításban, akkor nem jár gyed, csak gyes. A maximuma a gyerek 2. születésnapja.

A baba 2. szülinapjáig otthon maradhatsz, csak ha kevesebb a biztosítotti napod, akkor a fennmaradó részben gyest kaphatsz (ez br. 28500Ft). Illetve akár a 3. születésnapjáig is itthon maradhatsz, de az utolsó évben nem kapsz semmit.

2010. febr. 10. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Magyarán, ha a szülést megelőző 2 évben nincs 365 nap biztosítotti jogviszonyod (munkád), akkor nem fogsz kapni gyed-et, csak gyest. És a szüléskor is legyél biztosított (legyen munkahelyed).
2010. febr. 10. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Arról tudtam, hogy 365 biztosított napnak kell lenni, arról nem, hogy ha megvan, akkor sem jár automatikusan 2 év Gyed. Nekem 8 hónap hiányzik a 365 naphoz. Ha márciustól dolgozok, és ekkor fogan meg a baba, tudom teljesíteni a 8 hónap biztosítottságot?
2010. febr. 13. 13:45
 5/9 anonim ***** válasza:

És ha nem? mert pl lehetsz veszélyeztetett terhes, meg bármi közbee jöhet. Az hogy valaki végigtudja dolgozni a kilenc hónapot. te még nem biztos. Ha 365 nap munkaviszonyod lesz, akkor kb a baba másfél éves koráig lehetsz otthon.

Én inkább elhalasztanám egy fél évvel a babát és akkor majdnem biztos hogy összejön.

De persze te tudod.

2010. febr. 13. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Keveritek a fogalmakat!

A biztosítási jogviszony NEM a ledolgozott napokat jelenti. Azt az időt jelenti, amikor az embernek érvényes munkaszerződése van. A kutyát nem érdekli, hogy munkába jár, táppénzen vagy szabin van. Az ellátás összegének számításakor van jelentősége, hogy dolgoztál vagy táppénzen voltál-e.

Ha nem mindegy (miért lenne az), hogy 1,5 vagy 2 évig lehetsz otthon, akkor még egy kicsit várjatok a bébivel.

2010. febr. 13. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
na jó de ha 4 hónap munkaviszonya van, ami egyébként sem folyamatos, de ha az lenne, akkor is max 4 hónapig lehetne táppénzen, tehát az még mindig csak 8 hónap.
2010. febr. 13. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ott a pont!

Teljesen kiment a fejemből, hogy a táppénzt is átvariálták.

Talán megoldható táppénz + szabival... De igazad van, nem szabad napra pontosan kiszámítani a dolgokat, pláne úgy, hogy mostanában elég érzékeny az ilyenekre az oep.

2010. febr. 13. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Én is tudom, hogy várni kellene, de már annyira vágyok babára. Persze a gyermeknek is az lenne a jó, ha nem kellene szűkölködnünk. Köszönöm a válaszokat!
2010. febr. 13. 20:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!