Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Igaza van az anyósnak és már...

Igaza van az anyósnak és már pihárból kellene innia?

Figyelt kérdés
Májusban lesz 2 éves a lányom. Tényleg már poharaznia kellene? Próbáltam, de magáraburitotta.
2015. febr. 13. 21:42
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
86%
én úgy tudom 1 évől már tanítani kell nekik a poharazást, először csőrösből, mert a cumisüveg rendkívül káros a fogakra
2015. febr. 13. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
9%
Anyosnak hatra arc, a sajat gyereket nevelgesse (ha hagyja), ne a menyet frusztralja ilyen baromsagokkal. A gyerek akkor fog poharbol inni, ha eleg ugyes lesz hozza, ennyi. Sehol nincs eloirva, hogy 2 evesen marpedig ha torik, ha szakad, poharbol kell tudni inni.
2015. febr. 13. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
15%
#1: meseld mar el mennyire karos a cumisuveg, ami egy cicit formaz... ekkora baromsagot is regen olvastam. Es amelyik gyerek tapszeres, azt 1 eves kora utan hogy eteted/itatod, merokanallal?
2015. febr. 13. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk nem volt csőrös poharunk.

22 hónapos a fiam, pohárból iszik, de néha még leönti magát (az asztalról fel-le tétel még nehezen megy).


Járni is úgy tanult meg, hogy elesett néha, nem? Ha nyakon önti magát, azzal is tanul.

Próbáld először úgy, hogy te fogod a poharat, aztán mindketten, és végül csak ő, de legyél mellette, figyeld, hogy iszik. És mondd neki, hogy óvatosan, lassan igyon.

2015. febr. 13. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
94%

A fiam 10 hónaposan már rendszeresen ivott pohárból.

Amellett, hogy a mai napig cumisüvegezik este és reggel a tejet, pedig már 4 éves. :( Neki ez nagyon fontos.

1 évesen már minden étkezéshez pohárból ivott, napközben és éjjel pedig csőrösből.

Szerintem egy 2 éves gyereknek már tudnia kéne pohárból inni. És azért borítja magára, mert soha nem próbáltátok. Ez nem szobatisztaság, hogy majd menni fog, ha megérett rá az idegrendszere. Ezt meg kell tanulni. Tessék gyakorolni.

2015. febr. 13. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
77%

1-es 3-asnak:

"a szakemberek szerint egyéves kor után végleg le kellene tennie, mert nagyon káros

......Ahogy ugyanis a gyerek nő, a cumisüveg káros hatásai csak szaporodnak. A szakértők szerint ugyanis az esti tejivásra egyéves kor fölött már biztosan nincs szükség."


[link]

2015. febr. 13. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy ezen frusztrálnia kéne feltétlenül anyósnak, de nekem is furcsa, amikor egy 2-3 éves gyerek nem tud még pohárból inni. Persze, hogy magára borítja, ezt is meg kell tanulni, mint minden mást. Ha neked jó, hogy ennyi idősen még mindig üvegből vagy csőrös itatóból vagy mit tudom én miből iszik, semmi közöm hozzá, de már bőven képes lenne pohárból is, ha megtanítanád.
2015. febr. 13. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Nem kell, de nyugodtan próbálkozzon, hamar bele fog jönni! A kisfiam most töltötte a 2-t, nemrég kezdtem én is pohárból adni neki az innivalót itthon, pikk-pakk belejött. Persze, nyilván az elején magára borította, mert nem ezt szokta meg, de egyszer el kell kezdeni megtanulni. Hamar bele fog jönni, ne aggódj amiatt, hogy még magára borítja :)
2015. febr. 13. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

"azért borítja magára, mert soha nem próbáltátok"


Dejó hogy te belelátsz az életembe:) És mond csak, ha nem próbálkoztam volna, mégis hogyan buritotta volna le magát?

2015. febr. 13. 23:04
 10/20 anonim ***** válasza:
csőröspohárból nem borul
2015. febr. 13. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!