Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van egy 1 éves lányom, és...

Van egy 1 éves lányom, és most megint várandós vagyok! Nagyon szerettünk volna egy gyereket sokat próbálkoztunk volt egy vetélésem is. Aki így válalt gyereket még mikor a másik is kicsi, hogy bírt egyedül két gyerekkel?

Figyelt kérdés
Kérlek írjatok tapasztalatokat,hogy lehet ezt bírni!!!Nem tudom mit tegyek.Amikor a férjem dolgozik egyedül vagyok a lányommal,Nemtudom kettővel hogy menne.Az abortuszon gondolkozunk.

2013. jan. 3. 14:14
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
9 hónapos volt a fiam, amikor a másodikkal terhes lettem. a férjem állandóan dolgozott. Gyakorlatilag este 6-7 óráig egyedül voltam itthon a két kicsivel. Nem volt könnyű, de túléltük. Mostmár jó nagyon. a kicsi 3 éves a nagy 4 és fél és nagyon jól el vannak együtt. Az első 1 év az nagyon kemény volt, de megérte.
2013. jan. 3. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%

8 hós volt a lányom mikor direkt bevállatuk a tesót, nekünk bevállt...szuperül össze nőttek és nagyon édesek :) így a 3. babát is kis korkülönbséggel válltuk be !....a nagy 3 a kicsi 1.5 és most vagyok 9 hetes....


szóval szerintem bírni lehet bőven :) ...(mellesleg semmi segítségem a férjemen kívül de ugye ő olyan este 6 re jön ).....


szerintem rossz döntés lenne az abortusz ha anyagilag bírnátok....

2013. jan. 3. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%
Én is így voltam, két kisfiam van. Voltak persze nehézségek, de a második babával már minden ezerszer könnyebb volt, a szülés is, és most, 4 és fél ill. 3 évesek, remekül elvannak, én meg nemsokára megszülöm a 3. fiút :-) Egybe letudjuk a nemalvást, ők meg bandázhatnak, összenőnek, szuper lesz! Nem véletlenül van ám ott az a pici baba, Ő egy ajándék. Bízzál, jó lesz!
2013. jan. 3. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
ha szerettétek volna a babát akkor miért gondolkoztok abortuszon.ne ijedj meg a feladattól.hidd el nagyon ügyesen meg fogod oldani.nem lesz könnyű 2 gyerekkel de nem lehetetlen.bízz magadban
2013. jan. 3. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%

Mire megszületik a második baba, a nagy majdnem 2 éves lesz!

Tudod mennyit okosodik, fejlődik egy gyerek 9 hónap alatt, egyedül sétál, eszik iszik, átalussza az éjszakát, beszél...

Tudod hányan vannak 2 picivel egyedül és megoldják!

Bánnád egész életedben ha elvetetnéd.

2013. jan. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
Nekünk tervezetten van ekkora korkülönbség. 11 hónapos volt a lányom amikor elkezdtünk próbálkozni, de nem jött össze elsőre. 21 hónap lesz kettejük között. Mindezt úgy, hogy a férjem 24-48ban dolgozik és a szabad napjain másodba megy. Szóval nincs sok segítségem. Fel vagyok készülve a legrosszabbra és arra, hogy ha az első évet túléljük mindannyian, akkor onnan arany életünk lesz :) Most vagyok 23 hetes egyébként.
2013. jan. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
20%
Megmondom őszintén, ha erre hivatkozva elveteted hogy nem bírsz két gyerekkel, akkor nem vagy Anyának való, nem a gyermekeid érdekeit nézed hanem önző vagy!
2013. jan. 3. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:
Mi is látjuk a lányunkat hogy milyen aranyos és gyönyörű.Meg,hogy belőlünk van egy csoda!!!Örülnénk ha meg tudnánk tartani,csak azt a két gyereket fel is kell nevelni és félünk,hogy esetleg nem tudnánk megadni nekik mindent!Az iskoláztatás is olyan drága.A könyvek,ruhák,játékok és még sok minden kell.Egyszerűen nem akarjuk túl vállalni magunkat.Jó lehet,hogy bírnék velük mert a lányom már most is nagyon okos.De félek!!
2013. jan. 3. 14:48
 9/30 anonim ***** válasza:

Ez nem is annyira kis korkülönbség.

Nekem az 1. és a 2. között 22 hónap van, a 2. és a 3. között pont 2 év. Tervezett gyerek az összes. Eszembe se jutott ezen szenvedni, hogy milyen nehéz lesz.

Nem értem, most akkor akarsz gyereket vagy nem? Ha abortuszon gondolkodsz, akkor meg eddig miért nem védekeztetek?

Ne aggódj, jó lesz, szerintem klassz ez a korkülönbség.

2013. jan. 3. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:
Akartuk nagyon,hogy legyen egy gyerekünk évekig próbálkoztunk és az első terhességem mikor elment majdnem elvéreztem,és kevésen múlott,hogy nem vették ki a méhemet.Korábban már kivették az egyik petefészkemet is.Aztán sok éves próbálkozás után végre megszületett a kislányunk.Ez a pici most váratlanul jött.Nem próbálkoztunk.És egyszerűen nem értjük hisz előtte évekig nem jött össze egy sem!Az orvosok is azt mondták nehezen maradhatok terhes!
2013. jan. 3. 15:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!