Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 22 hónapos fiam kb.1 hónapja...

22 hónapos fiam kb.1 hónapja nem eszik meg a főtt kaját, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Segítsetek! Eddig szinte mindent megevett, imádta a főzelékeket, a húsokat, a pörkölteket, egy-két tésztafélét is, de most semmi. Ha eszik akkor is inkább vajas kenyeret meg paradicsomot.

Ha eszik valami főtt ételt akkor csak pár falatot és kész.

Este még kap tápszert, meg hajnalban is kér még.

Ja és a kinder pingui amit még gyakran megeszik illetve esténként banánt. De a kinder pinguit nem szeretném hogy fő ételnek tekintse, egy darabig kapott sűrűn mert örültem hogy eszik, de most már nem adok.

Mit tegyek?


2015. febr. 20. 14:12
 1/3 anonim ***** válasza:
Fogzás nem lehet az oka?
2015. febr. 20. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

22 hós a fiam :))))

Ő kb 1 hónapja eszik ismét rendesen.

Régebben mindent megevett. De tényleg.

Aztán egyszer csak semmi. Reggel kakó, este junior ital. De ennyi. Közben nem evett. Vagy el se fogadta, vagy kiköpte. Este ő is vajas kenyeret, parizert evett csak. Délután adtam neki krémtúrót, pinguit, túrórudit, h nehogy éhen haljon nekem...

Volt, h már főztem neki, mint egy babának, azt ímmel-ámmal egyszer-kétszer megette, aztéán azt sem.

Na, aztán megelégeltem a dolgot.

Lehet keményen hangzik, de bejött.

Nem akart enni, nem kapott semmi mást. Aztán jött, h éhes. Mondom OK, itt a kaja. Neeem, az nem jó, neki krémtúró kell. Mondom jó, akkor nem eszel.

Na, akkor megette rendesen a kaját.

Ezt el kellett játszani párszor, volt, h 4-ig semmit nem evett, de megjavult a helyzet és most már eszik.

Barátnőm fia is ennyi idős, és ők is így jártak. De rendbe tette ő is a dolgot. A védőnő javasolta egyébként ezt a "kiéheztetést", hogy ha nem kell, nincs más. Mondta, h ebben a korban sokan csinálják ezt.

(Fiamnak nem jön a foga, nem amiatt volt, ez tuti)

2015. febr. 20. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Gondoltam én is a fogzásra, mert korábban is csinált olyat hogy kevesebbet evett, de nem ilyen drasztikusan.

Az én fiam bölcsibe jár és ott is szóltak hogy nem eszik úgy, vagy van hogy egyáltalán nem szik ebédet. Most sokat volt itthon (nem betegség miatt)és most sem eszik, kinder pinguit, túró rudit én sem adok már tegnap este evett is egész jól, de ma megint semmi.

Tápszert viszont kap hajnalban, a délutáni elalváshoz meg este is. Lehet hogy ezt is el kéne hagynom? Tejre le tudtam cserélni, de úgy vettem észre hogy feljön neki játék közben a kaja, csuklik, volt hogy bukott.

Köszi a válaszokat előre is.

Megpróbálok kemény lenni :)

2015. febr. 21. 14:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!