Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nagyon alacsony szulok, a...

Nagyon alacsony szulok, a gyermekeitek is alacsonyak?

Figyelt kérdés
En 156 cm, a ferjem kb 160 cm. tehat nem vagyunk magas emberek. van egy 6,5 honapos babank most meg nem kisebb mint a vele egy idosek. van esely hogy o nagasabb lesz tolunk? Mindkettonk csaladjaba vannak magasak is :) koszonom!
2015. febr. 24. 08:22
 1/10 anonim ***** válasza:
Én 163cm vagyok, fiam édeaspaja 180cm(kisfiam előző kapcsolatomból született), kisfiam 57cm-el született 4éves korig magasabb volt az átlagnál,most 5és fél évesen az egyik legalacsonyabb a csoportban. Kislányom apukája 170cm (férjem), kislányom 47cm-el született, mindig is kisebb volt az átlagnál.
2015. febr. 24. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
52%

A férjem szülei, 168 és 152 cm magasak,ma férjem sem magas, de 177-178 cm

Bátyja viszont 185 feltt van

Tehát esélyes, hogy nemsz 190magas, de nem biztos, hogy annyira alacsony lesz..

A yerekek a szüleik fejére nőnek általában.

Bár nálunk ez félig igaz: anyu 164 cm, apu 193, öcsém 186 én 174 vagyok

Unokatesóméknál:

Anya: 175cm apa 190

A lányok 163 és 166 cm-ek

2015. febr. 24. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Az öröklödés, úgy müködik, hogy össze adódik a szülök magassága Fiuk+6cm lányok -6 cm. Ez egy átlagos öröklödés, de esetleg elöfordulhat, hogy növekedési probléma, hormonprobléma, vagy nagyszülöi gének is bele szolnak.


De két alacsony ember ne várja el, hogy magas gyermeke legyen, föleg ha a családjukban a nagyszülök is alacsonyak.


18 éves kor alatt a növekedést nem csak a gének határozzák meg, hanem a táplálék bevitel is. Vagy is a kövér gyerekek nagyrészt a legmagasabbak az osztályban. Ebben a korban egy kisbaba ha gyorsan hízik akkor a magasága is gyorsan nö. A magasságra növeés 18 évesen áll le teljesen, de onnantól kezdve már csak a hízás lehetséges, de magasságra senki nem nöl.


Nekem lányom született 4 kg-al és 6 hósan 8,9kg volt. Ès itt ekkor megállt a gyors fejlödés. 2 évesen 11 kg volt, most 4,5 évesen 14,5 kg és az egyik legkisebb gyerek az oviban.

Kisbabaként még sok minden változhat.

2015. febr. 24. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A szüleink nem magasak: anya 162 cm, apa 175 cm.

Én (nő vagyok) 180 cm, öcsém 190.

Sport tagozatosak voltunk a suliban mindketten, később is versenyszerűen sportoltunk, tehát nem vagyunk túlsúlyosak, nem túl sok táplálék miatt nőttünk meg.

Állítólag valamelyik dédapánk, vagy ükapánk volt magasabb az átlagnál a családban, senki más.

Úgyhogy akár még magas is lehet a gyermeketek.

2015. febr. 24. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Itt egy kalkulátor, én ezzel néztem. De nyilván ez is tévedhet, mert a nagyszülők génjei erőteljesen befolyásolnak. [link]


Én 167 cm, a férjem 173 cm magas. A lányunk mégis 55 cm-vel született, és most 2 évesen is az egyik legmagasabb a bölcsis csoportban (veri a 90 cm-t). Igaz, apám 182 cm magas volt. (Szerintem a lányom magasabb is lesz, mint 167 cm, amit a kalkulátor kiadott).

2015. febr. 24. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok még azt elfelejtettem, hogy nem volt soha kövér baba a lányom, mindössze 3030 gramm volt a születési súlya, és most 11,7 kg pár nappal a második szülinapja előtt.
2015. febr. 24. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Mi hasonló paraméterekkel rendelkezünk, mint az ötös válaszoló.:) 167 centi vagyok, a férjem 172. A lányunk 58 centivel született, viszonylag nagy baba volt, a mai napig magas kislány, de nálunk a nagyszülői gének szóltak bele:


Anyum 178 cm

Apum 186 cm

Apósom 192 cm

Anyósom 151 cm :)

(Az öcsém mellesleg 197 cm, annak idején 62 centivel és 4,6 kilóval született...:D)


Tehát mi valamilyen szinten számítottunk rá, hogy a bébink nagy lesz, mivel a családjainkban mi mindketten kirívóan kicsinek számítunk (főleg én:)). Örülünk neki, bár mivel lányunk van, reménykedem benne, hogy azért olyan 175 centi körül megáll. Mindig azon viccelődünk a férjemmel, hogy már csak kb. 15 év, és végre valaki eléri a konyhaszekrény felső polcának a belsejét szék nélkül is...:D

2015. febr. 24. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Anyosom meg apósom mindketten 162 centi körül vannak, férjem 175.
2015. febr. 24. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én 158 cm vagyok, fiam apja 178 cm. A fiam jelenleg átlag, de az apjának a fia 185 cm, pedig kicsiként kisebb volt az átlagnál.

Anyukám 160 cm, apukám 170 cm, bátyám 176 cm. Én kicsiként magasnak számítottam a kortársaim között, egészen harmadik osztályos koromig. Emlékszem, hogy mindig mondta a mamám, hogy én szép magas lány leszek. Aztán egyre hátrébb kerültem a sorban, hatodikban már én voltam a legalacsonyabb. Remélem azért, hogy a fiam legalább egy 178-180 cm-re meg fog nőni:)

2015. febr. 24. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én 162 cm vagyok, a fiam apja kb. 3 centivel magasabb (nem tudom pontosan, már régóta nem vagyunk együtt), és hát igen, a fiam sem egy magas gyerek :) Az oviban bizonyos időközönként mérték őket, és a faliújságra kitették táblázatban, hogy ki mekkora, akkor figyeltem csak fel rá, hogy a gyerek nem csak a fiúk között a legkisebb, hanem még a lányoknál is csak egy van, aki alacsonyabb nála. Most már iskolás, itt is az alacsonyabbak között van, de azért ez szerintem nem annyira feltűnő, nem az van, hogy a többieknek a térdéig ér :D De hát nem nagyon volt neki honnan magasságot örökölni, nálunk mindenki ilyen alacsony. Vagy hát nem is tudom, azért 160-körüli magassággal én mindig is azt gondoltam, hogy nem számítok olyan kimondottan alacsonynak, csak sok magas ember vesz körül, de a fene se tudja :D
2015. febr. 24. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!