Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti így belemernétek vágni?

Ti így belemernétek vágni?

Figyelt kérdés

Párommal gyereket szeretnénk.

7 éve vagyunk együtt ebből 2 éve együtt is lakunk a kapcsolatunk viszonylag biztosnak mondható.

Az én fizetésem 120 000 Ft körül van.

Páromé 70 000- 100 000-ig változó.

Anyukánéknál lakunk de van egy teljesen különálló házrészünk a rezsink mindennek együtt 35 000 Ft-ból kijön.

Ezen felül még van egy autó hitelünk ami 21 000 Ft ezt még 3 évig kell fizetnünk.

Megtakarított pénzünk van. Igaz nem sok de valamennyi van.

Nagyon félünk, hogy ennyi pénzből gyerek mellett nem jönnénk ki.

Ti, hogy gondoljátok?

Nem szeretném ha a gyermekem nélkülözne mert én meggondolatlanul vágtam bele.


2015. febr. 24. 13:53
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
89%
Ha hét éve együtt vagytok, biztos nem vagytok már húszévesek. Gyerek meg kell. Ha nincs kilátás az életszínvonal látványosabb javulására, akkor mire várnátok? Csak nem hámat-négyet kell vállalni.
2015. febr. 24. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
81%
Hol éltek? Milyen életszínvonalat szeretnétek fenntartani? Most mennyiből jöttök ki egy hónapban, marad-e hónap végén? Meddig akarsz otthon maradni a gyerekkel? El akartok-e majd költözni külön otthonba, vagy ez végleges megoldás?
2015. febr. 24. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ennyiből ki fogtok tudni jönni.

Amúgy már felelősségteljesen gondolkozol, hiszen átrágod a helyzetet, számolsz.

Nem egy család vág bele csak úgy, gondolkodás nélkül...

Amúgy a gyerek mellett az igényeitek is átalakulnak majd, és amit esetleg most magadra költesz, azt nagyjából rá fogod. Szóval ki fogtok jönni.

2015. febr. 24. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Szerintem erre simán vállalhattok gyereket. Mire az autóhitel letelik, lassan te is mész dolgozni, nem lesz gond.

Hajrá!

2015. febr. 24. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Jelenleg 50 000 Ft marad hónap végén.

Szeretnénk majd idővel külön költözni de jelenleg van 2 szobánk ami elég így tudunk spórolni.

Békés megyében élünk. Sajnos itt nem igazán van kilátás jobb fizetésre. Bár páromnak a fizetése az évekkel nőni fog valamennyit. De erre nem alapozhatunk semmit.

Attól félek, hogy az én fizetésen kiesik. Így nem tudom, hogy én mennyit kapnék.

2015. febr. 24. 14:09
 6/19 anonim ***** válasza:
0%
Én erre nem vállalnék, de ez én vagyok, van aki szerényebb körülményekkel is beéri, van aki nem. Érdemes lenne elgondolkodni, hogy esetleg fele-fele arányban megosztanátok a gyedet, hogy a te magasabb fizetésed se essen ki. MEllette persze keresném a lehetőségeket, hogy jobb fizetésünk legyen.
2015. febr. 24. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
66%

Figyu, ez nem olyan tragikus. Erre 1 gyereket simán be lehet vállalni, van akik 2 gyereket is nevelnek ennyi bevételből. Teljesen nem esik ki a fizud, kapsz csedet és gyedet. Csed és gyed a bruttó átlagbéred 70%-a. Csedből csak adót vonnak, gyedből adót és nyugdíjat.

Plusz, a kieső jövedelmet pótolhatja a 10 ezer Ft adókedvezmény, ami már terhesen is igénybe vehetsz a 91. naptól, illetve kapsz még 12 ezer családi pótlékot a gyerek születésétől. Nem sok, de több, mint a semmi. Én egy gyereket bevállalnék, főleg ha már 30 fölött vagyok, én nem szeretnék 60 évesen menni a gyerekem középiskolai ballagására. Igaz, a rezsi, meg az autó elviszi a párod fizuját gondolom, de ez sok családban így van, ennyi erővel senki se vállaljon gyereket, mert nem keresnek 500 ezret. Szerintem 90 ezer körül, ha nem többet, biztos kapnál csedet és gyedet, plusz adókedvezmény és családi pótlék. A rezsi annyiban nőhet az elején, hogy esetleg a babának mikor újszülött egy picit még fűteni kell, ha épp nincs fűtési szezon, akkor is. Az én fiam áprilisi és fürdetéskor olajradiátorral fűtöttem be neki a szobát, egy picit lett több a villanyszámla. Szerintem 1 gyerek nem nélkülözne nálatok.

2015. febr. 24. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
És mi lenne, ha rögtön szülés után elintéznéd a bölcsit és egy-másfél éves korában visszaállnál munkába? Annyit fél lábon állva is ki lehet bírni, és még mindig ott a lehetőség, hogy meggondold magad.
2015. febr. 24. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Hasonló bevételből mi simán megélünk hárman, úgy, hogy lakbért is fizetünk mellette (igaz, hitelünk nincs). Senki nem nélkülöz semmit, mindenkinek jut mindenre, amire kell. Szóval én nem érzem ezt egyáltalán kevésnek a gyerekvállaláshoz, ennyiből értelmes keretek között simán meg kell, hogy tudjon élni egy kisebb család.
2015. febr. 24. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítségeket.

Ez is szóba kerülhet, hogy megy a gyerek bölcsibe de ezt nem feltétlen szeretnénk.

Sajnos itt Békés megyébe nem igazán vannak ennél jobb lehetőségek.

Kórban nem vagyunk benne egyáltalán én 23 vagyok párom 25. Elég fiatalon jöttünk össze.

Hogyan tudnám kiszámolni, hogy mennyi Gyest kapnék?

2015. febr. 24. 20:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!