Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 3 év körkülönbség mennyire...

3 év körkülönbség mennyire ideális? Vagy mennyire nem ideális? Leírnátok a tapasztalatokat, akiknél így alakult?

Figyelt kérdés

Elsősorban az ovi miatt érdekelne, persze minden más tapasztalat is érdekel. Kisfiam most 2 éves, és elkezdett érlelődni bennem a kistesó gondolata. Ha elhatároznánk magunkat, akkor lehet, hogy pont 3 év lenne köztük. Ovikezdés szempontjából nem nehézkes? Hogy éli meg ilyenkor a nagytesó, ovikezdés+kistesó érkezése? Vagy inkább ilyenkor érdemesebb úgy próbálni "alakítani", hogy 3.5 év legyen, hogy ne kösse össze a kettőt, járjon már fél éve oviba, mikorra megszületik a kistesó?

Minden hasznos választ megköszönök!


2015. febr. 24. 14:36
 1/8 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy, hoyg mekkora a korkülönbség, mindig lesznek pozitív meg negatív tényezök.

Szerintem ha mindketten (mármint nem csak te, hanem a férjed is) akartok még egy gyereket, akkor ilyenek miatt ne taktikázzatok.

Emellett egyáltalán nem biztos, hogy ha most rázsánjátok amgatokat, akkor azonnal összejön a baba, lehet akár több év is, mire sikerül.

2015. febr. 24. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Persze tudom, hogy nem feltétlen sikerül elsőre a baba, de azért az ember általában nem így tervez :)

Viszont szerintem ilyenekre lehet gondolni, mert azért az ovikezdés elég nagy dolog egy gyerek életében, főleg, hogy nem volt előtte bölcsis. Nem arról van szó, hogy 4 vagy 4.5 év legyen köztük, vagy 4 v 5 év :) A 3 év egy kicsit már szerintem, az egy nagy fordulópont a család életében (az anyáéban is, hiszen 3 évig otthon volt a gyerkőccel)

2015. febr. 24. 14:54
 3/8 anonim ***** válasza:

Minden lehet ideális!

Igazából úgyis a szülőknek kell ügyeskedniük, hogy a nagyobbik ne érezze magát elhanyagolva a kicsi mellett, mindegy mekkora a korkülönbség.

Amúgy a kicsi érkezését úgysem lehet percre pontosan időzíteni, viszont az élteteket majd lehet úgy alakítani, hogy az érkezéséhez alkalmazkodjatok (és a nagyobbikat is eszerint intézzétek).

2015. febr. 24. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az ovikezdésről meg annyit, hogy akkor a beszoktatást kicsit elhúzzátok. Az óvónénik is általában rugalmasak ebben, főleg ha tudják, hogy pont akkor érkezett a kistesó.

Találni fogtok egy jó megoldást, hogy az ovikezdést ne a kistesóval kösse össze a nagyobbik.

2015. febr. 24. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

És akiknél így alakult, az anyuka vitte a nagyot oviba? Nálunk nem mindig tudná apuka vinni a munka miatt... Ez a része is érdekelne, hogy ilyenkor melyik a jobb, hogyha még egy kicsit otthon marad a nagy (bár az is elég nehéz), vagy hozni-vinni a nagyot a picivel együtt? Biztos más a kistesóval, de a naggyal mozdulni nem tudtam az első hetekben :)

2015. febr. 24. 14:59
 6/8 anonim ***** válasza:

Bár nálunk 4,5 év a különbség, a kicsivel valóban nem nagyon tudtam mocorogni az első hetekben. Viszont nálunk a párom vitte reggel oviba a nagyot, délután pedig anyukám hozta haza.

De ez csak az első hetekben volt. Aztán már a kicsivel mentünk oviba.

Ha nincs segítséged, akkor nehezebb, de szerintem akkor is csak pár hétről van szó. Amikor már kivihető, sétáltatható a kicsi, nem lesz gond.

2015. febr. 24. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Köztünk pont 3 év van tesómmal, nyáron született, én ősszel mentem òvodába, nem volt gond ebből. Egyébként az a vicc, hogy ezekből az óvoda bölcsi dolgokból a szülők csinálnak nagy ügyet, a gyerek pár év múlva emlékezni sem fog rá. Ráadásul sokan azért veszik olyan nehezen az elszakadást, mert pont a szülő generálja a feszültséget a gyerekben, ahelyett, hogy pozitivan állítaná be pl. Az óvodát.

A testvérféltékenység meg bármikor előjöhet, ez is a szülőn múlik hogy kezeli.

2015. febr. 24. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hugommal 3 es fel ev van koztunk. A szuleink ugy oldottak meg, hogy en nem mentem ovodaba miutan megszuletett. Hogy ne erezzem azt, hogy engem lepasszolnak, bezzeg a hugom otthon lehet. Eletuk legjobb dontese volt, amugy is utaltam a gyerekeket es az ovonenit is. Akkor meg nem volt kotelezo az ovi, en egy felmeresen vettem reszt iskola elott, hogy iskolaerett vagyok-e. Es ennyi. Szerintem nektek is eleg 5 evesen oviba adni, ha ugyis otthon vagy a picivel.
2015. febr. 24. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!