Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idő ideális szerintetek...

Mennyi idő ideális szerintetek két gyerek között? Tapasztalatokat kérnék

Figyelt kérdés

(és légyszi ne pontozzátok le egymást, ha eltérő a véleményetek, max ha teljesen haszontalan a válasz, és ne is írjatok, ha csak becsmérelni akartok engem vagy mást, segítséget kérnék).

Van egy kisbabánk, és imádom, és mindketten szeretnénk majd másikat a párommal, de a férjem már a baba első szülinapján el akarna kezdeni próbálkozni. Külföldön élünk, sajnos legkésőbb vissza kell mennem dolgozni, mikor a baba egy éves lesz de a hét kb. felét így is a babával tölteném, (kevesebb órám lesz) és a többit otthoni környezetben nevelkedne. Egyrészt sem a munkámat nem akarom még teljesen feladni, másrészt anyagilag elég nehéz helyzetben lennénk (leszünk), majd ha jön a második, így sem lesz egyszerű, mert a babafelvigyázás a fizum nagyobbik felét el fogja vinni, de a maradékra is szükség van, és különösen mostanában nem akarok egy fizutól függeni. Én arra gondoltam, hogy mire 2 éves lesz a baba, akkor dolgoztam még kicsit, tapasztalatom is több lesz, és nem csak esetlegesen 9 hónapra mennék vissza. Persze nem biztos, hogy rögtön sikerülne a baba, de az első sikerült, és ha igen, ezt a főnökömmel is kicsit rossz lenne megtenni, pedig irtó rendes velem.

Túl hosszú időt sem akarunk, nem lenne jó, ha féltékenyek lennének..

Ja, nincs segítségem egyáltalán, a férjem segít mikor tud, de sokat dolgozik.

Nektek mennyi van a kettő között, és az hogy működik, milyen nehéz volt az elején, stb.?


2009. nov. 3. 13:07
 1/6 anonim ***** válasza:
73%

Hogy mennyi az ideális korkülönbség, nem tudom. Nálunk majdnem 10 év van a két lány között(nagy tíz éves, kicsi egy éves), és nekünk ez tök jó. Segítségem abszolut nincs, nagyszülők nem élnek, ráadásul a férjem hosszabb időre munka miatt elköltözött pár száz kilométerre tőlünk. A nagylányom imád babázni, egyre többet játszik a kicsivel, anyáskodik fölötte..Ő pl. nagyon nagyon várta a kistesóját, mindig kérdezgette, hogy mit mondott az orvos, a védő néni, mikor veszünk neki ruhákat, pelenkát, stb. Féltékenységnek még nem fedeztem fel a jelét.

Van egy barátnőm, akinél a két lány születése között kereken egy év telt el, ő pl. arra esküszik. Az első egy év húzós volt azt mondja, de mostmár nagyon jól elvannak a lányok.

2009. nov. 3. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
81%
Nekem a 2 fiam kozott 10 év van pontosan.Féltékenységnek nyoma sincs,a kicsi most 2 honapos,a nagyobbik még át is pelenkázza,a furdetésnél ott van,nekem jo,hogy ennyi a korkulombség.Konnyebb így ,hogy a naygobbik már onállo.
2009. nov. 3. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
81%
Az öcsém és köztem 9 év a korkülönbség. Ennek voltak előnyei és bizony hátrányai is. A kisbaba mellett tényleg nagyon jó dolog egy- már nagyobbacska gyerek. Adott esetben még segítség is. Köztünk sem volt féltékenység soha. A gondok később kezdődtek. Mikor már, én mint serdülő, és egy nem is olyan kicsi testvér. Úgy éreztem sokszor, hogy megfolyt. Mindig velem (a nagyokkal) akart lenni, mindenhova cipelnem kellett magammal, mert ő bizony otthon nem marad. Emlékezetes hisztiket csapott ha nem jöhetett velem. Persze anyu igyekezett úgy nevelni minket, hogy mindkét gyerekének jó legyen, így volt azért egy-két alkalom mikor "szabadságot" kaptam. Mára már hogy felnőttünk a viszonyunk továbbra is nagyon jó, már fel sem tűnik az a kilenc évnyi korkülönbség.
2009. nov. 3. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
90%

Én úgy tudom (de biztosan vannak ellenpéldák) hogy a testvérféltékenység annál nagyobb, minél kisebb a korkülönbség, plusz hogy egyneműk-e a gyerekek. Az egyneműeknél nagyobb, mert sok mindenben ugyanazon a "pályán" versenyeznek, érted mire gondolok. Nálunk ez teljesen bejött, 3-an vagyunk lányok, köztem és nagyobb húgom között 2 év van, életre-halálra ment a harc, a kisebbikkel 6 év, tök jóban voltunk mindig. Viszont szerintem valamilyen szintű testvérféltékenység nagy korkülönbség esetén létezik, 100%-ban nem védhető ki, bár egy nagyobb gyerek biztosan érettebben reagálja le az új jövevény érkezését. Az ideálisról én szakirodalomban olyan 5 évet olvastam, mert ekkor a nagyobbik gyerek már nyitott az új közösségekre, a szűk családon kívül is kialakul egy bizonyos helye a társadalomban (ovis csoport, iskola, stb.), de erre az ellenpélda pont anyu és a húga, akik az "ideális" korkülönbség ellenére még 50 éves korukban is nyírják egymást...

A testvérféltékenységtől függetlenül az alapján amit írsz biztosan várnék még legalább egy évet, szerintem nagyon reálisan látod a helyzeteteket.

2009. nov. 3. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi a segítséget, látjátok köztem és a bátyám között 6 év van, és nem jövünk ki, még felnőtt fejjel is kicsit harcolunk, míg a nővérem 4 évvel idősebb, de mindkettőnkkel kijön. Persze a nem eszembe sem jutott, nekem fiam van, szeretnék lányt, de az a megérzésem, ez is fiú lesz valahogy, pedig még csak tervezzük... De jó hallani pozitív tapasztalatokat nagyobb korkülönbségről is, mert eddig csak nem jókat hallottam, így ha esetleg pár év múlva még becsúszna egy kicsi... :)

Köszi a segítséget, és bocsi a paranoiát a becsmérlést illetően, csak mostanában annyi durva választ meg lepontozást láttam...

jó estét mindenkinek! :)

2009. nov. 3. 18:20
 6/6 anonim ***** válasza:
Öcsém és én közöttem 5 év van. Mi rengeteget veszekedtünk verekedtünk. Elégé különböző a természetünk, valószínű ez is a gond. Most hogy felnőttünk el vagyunk, de vannak nézeteltérések. Párom és nővére között 6 év van, és ö közöttük nagyon nem jó a viszony, mert uralkodott a páromon mai napig is féltékeny versenyezik velünk. De szerintem ez a szülök hibája is. Én biztos hogy kicsi korkülönbséget szeretnék a gyerekeim között.
2009. nov. 4. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!