Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hangyaírtás kisgyerek mellett?

Hangyaírtás kisgyerek mellett?

Figyelt kérdés
Nem tudom hogyan írtsam a lakásban a hangyákat.Van egy 1éves kisfiam aki ugye örökmozgó és mindenhova odafér. Amig nem volt addig csak fogtam a hangyasprayt és kész. Takarítok de a házunk egy része régi építésű vályog és ilyenkor tavasszal mindig előjönnek.Nem egy helyről hanem többről is.Nem tudom mit csináljak, nagyon zavaró a helyzet. Esetleg valami ötlet?

2015. febr. 26. 14:30
 1/9 anonim ***** válasza:

Ahol feljönnek, oda boríts kis kupac sót. Megeszik, kiszáradnak, megdöglenek.


Ha a gyerek véletlenül beleenne, maximum szomjas lesz, de azért figyelj, hogy ne férjen hozzá.

2015. febr. 26. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Drogériákban lehet kapni hangyacsapdát, ez ilyen kis műanyag "odú", ami azért jó, mert onnan a hangyák hordják be a mérget a bolyba és jó eséllyel a királynő is elpusztul. Ez gyerekre nem veszélyes, el lehet dugni, pl. szekrény mögé, valahova a vonulási útjukba. Nálunk is rengeteg volt tavaly, és csak ez vált be. Igaz, nem rögötn hat, mert kell egy kis idő, még behordják, de hatásos.
2015. febr. 26. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
vapenak van egy 6 db os kis kockákból álló csabdája, pár száz ft. mi azt használjuk. szerintem biztonságos. sosem nyúlt még hozzá.
2015. febr. 26. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mi is csapdázunk, a dm saját márkás piros csapdáját szoktam venni, illetve sprayt. Este szoktuk használni, jól kiszellőztetek, hajnalban összetakarítok. Az emeleten alszanak, így nem zavaró. Még a teraszt is lefújom.
2015. febr. 26. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A hangyacsapdák nagyon jók, a Raid-nek is van két db-os kiszerelésben. Ezeket mi is berakjuk elérhetetlen helyekre.

Mi tavaly találtunk egy olyan szert, ami zselé és fecskendővel kell picit kinyomni. Ezt be lehet nyomni a küszöb alá, ajtófélfa réséhez, radiátor alá, színtelen, szagtalan, és hatásos! :) Észre sem veszik a gyerekek.

2015. febr. 26. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
5! Megírnád, hogy hol vetted, mi a neve ennek a cuccnak? Köszönöm.
2015. febr. 26. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Esetleg a biokillt ismeri valaki? Ha igen hol vette?
2015. febr. 26. 17:24
 8/9 anonim ***** válasza:

[link]


Ez az, amit mi használunk. Az árától ne ijedj meg, máshol 500 Ft körül van. Mi festék és háztartási boltban vettük.


Mi is vettünk BioKill-t, de benn nem ért semmit. Kinn lefújtam vele a nagyon hangyás növényeket, kívülről befújtam a redőnytokokat, küszöböt, ennek ellenére simán begrasszáltak a hangyák és a pókok is.

2015. febr. 26. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Uborkahéj vagy nedvesített sütőpor. Mindkettőt utálják a hangyák.
2015. febr. 28. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!