Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ki számít egyedülálló/egyedül...

Ki számít egyedülálló/egyedül nevelő szülőnek?

Figyelt kérdés
Van egy két éves gyermekem, most érkezik a kistesó. Az édesapjukkal sem összeházasodva nem vagyunk, és nem élünk bejegyzett élettársi kapcsolatban sem. Nem is egy lakcímre vagyunk bejelentkezve, de „együtt vagyunk”.  (Mondjuk, rengeteget dolgozik szegény, reggel megy, este 8 körül ér haza hozzánk…) Nekem azt mondták, továbbra is jár az emelt családi pótlék a második gyermek után is, mert „két lakást tartunk fent”, vagyis külön-külön egyet. Ez valóban így van?

2015. febr. 28. 16:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
94%

Hülyeséget mondtak, az az egyedülálló, ahol vagy apuka, vagy anyuka egyedül neveli mindenféle értelemben a gyermekeit.

Akikről te írsz, azok a csalók, akik visszaélnek a lehetőséggel.

Én sem vagyok összeházasodva a gyermekeim édesapjával, sokáig nem is volt papíron egy lakcímünk, de eszembe sem jutott egyedülállónak beállítani magam azért az egy-kétezer forintért.

Kapja ezt az, aki tényleg egyedül küszködik.

2015. febr. 28. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
90%
Nos, elég mókás egyedulllokent teherbe esni.... Te nem vgy egyedulallo, tehát csalsz
2015. febr. 28. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
66%

ha van apasági nyilatkozat majd ez után bírósági végzés a gyermekelhelyezésről, ami szerint anyához kerültek a gyerekek, akkor minősül hivatalosan egyedülállónak valaki (vagy ahol nincs is apasági nyilatkozat)


nem tudo hogy a családi pótlék megítélésnél a MÁK kéri e a végzést, vagy csak büntetőtudatoddal kijelented hogy egyedülálló vagy


ami érdekes, de ahol hiányzik apa fizetése, és gyerektartást sem kap a csóró asszony, kemény 1000 Ft-al kap magasabb családit..

2015. febr. 28. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
86%
Pont az a baj, hogy sajnos nem igazán ellenőrzik sehogy, így elég sok a visszaélés. Bár elég egy "jószándékú" szomszéd....
2015. febr. 28. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
19%
Ha mindenki csak ennyire lenne "csaló" ebben az országban, boldog magyar emberek élnének, míg a roma kissebbség valóban kisebbség lenne, és mindegyik dolgozna is a pénzéért, nem csak szülné a sok "puját" és gyűjtené a családit. Ezen kívül az egyetemeken is csak az kapna rendszeres szociális ösztöndíjat, aki tényleg jogosult rá, valamint kollégiumba sem azokat vennék fel, akiknek "elváltak a szülei" azokról pedig, akik fenn a Parlamentben csücsülnek még szó sem esett... Kedves kérdező, azt javasom járj utána és ragadj meg minden lehetőséget ami kínálkozik, hiszen mindenki ezt teszi.
2015. febr. 28. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
93%
Igen 5-ös ez a remek hozzáállás! Remélem a gyermekeidet is erre neveled! A kis csalás nem csalás, nem igaz? Ha csak kicsit lopok a boltból, az nem lopás, és mutogatok, hogy bezzeg ő sokat lop. Csak gratulálni tudok az értékrendedhez, ez igen!
2015. febr. 28. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
13%
Kedves 6-os! Szerintem nem sokat tudsz az értékrendemről, sem pedig arról, hogyan nevelem a gyerekeimet. Én sem tudok rólad semmit, ezért nem is kezdelek el sértegetni, ellenben Veled. :) Ami azt illeti nem a bolti lopásra gondoltam,hisz azt a törvény bünteti. Ha megítélik az emelt családit, akkor azt nyilván nem. Mindenki úgy keresi a kenyerét, ahogy tudja, és ha kínálkozik a lehetőség, kihasználja. Nagyobb összeghez csalás nélkül pedig igen ritkán jutni hozzá, hacsak nem nyeri meg valaki a lottót. Egyébként meg nem muszáj egyetérteni a válaszokkal, ha van magánvéleményed írd le a kérdező kérdésére válaszolva, ne a válaszolókat szapuld.
2015. febr. 28. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
92%

Te nem vagy egyedülálló, az első gyerekedre sem járna a plusz 1500 Ft, mert ugye csak ennyi pénzről van szó.

Az az egyedülálló, aki egyedül neveli a gyereket, esete se megy apa haza és nem ad haza fizetést csak a gyerektartást.

2015. febr. 28. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Hm... annyit pénzt sem ad haza, mint amennyit más kap gyermektartás fejében. Családi gazdaságunk van, az a pénzt, amit ő megkeres mind oda forog vissza. És eközben mind ketten tisztességesen dolgozunk, én a gyermek a földek és az állatok mellett még 8 órában szaros 70 000 Ft-ért, ezért tanultam tovább és végeztem egyetemet. :D És mi vagyunk csalók. :D Még jó hogy a kisebbség, akinek a polgármesterünk ajánlgatja, hogy ki hogyan, hova jelentkezzen át másik lakcímre hogy megkapja a szociális segélyt, amiért egy napot nem dolgozott, na az nem csaló. Ez a szerencséje ennek az országnak! :D
2015. febr. 28. 18:02
 10/15 anonim ***** válasza:
91%
Akkor sem vagy egyedülálló!
2015. febr. 28. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!