Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Elfogadható ez a viselkedés...

Elfogadható ez a viselkedés egy anyától? Egyedül megy nyaralni, míg a gyerekre más vigyáz.

Figyelt kérdés
Mi a véleményetek arról az egyedülálló, jelenleg párt kereső anyáról, aki a 7,5 éves fiát lerakja a rokonoknál (spec. most az apjánál volt 1 hetet) és elmegy nyaralni egy barlangfürdőbe, amire azt mondja a fiának, hogy oda gyerekeket nem lehet vinni?

2012. júl. 23. 15:11
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
95%
Igen, miért ne lehetne. Az apjával volt a gyerek. Ő feltöltődött egy kicsit, lehet az új párjával volt kettesben.
2012. júl. 23. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
95%
Igen az anyának is szüksége van feltöltődésre,a gyerek nélkül.Nem idegenek vigyáztak rá,az apjánál volt.Ebben az esetben miért ne tehetné meg?A gyerekkel pihenni nem ugyanaz,főleg ha egyedül neveli.Utána egy kipihent anyukát kap a gyerek.És ez sokkal fontosabb,mintha mindig egymás valagában lennének.A gyerek se kicsi már.
2012. júl. 23. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
94%
Nem értem a problémát. Külön élő szülőknél általában az a megállapodás, hogy a nyári szünet felét az egyik, a másik felét a másik szülővel tölti a gyerek. Még ha ez nincs is így, 1 hetet simán lehet az apjánál, az alatt az anya miért ne mehetne nyaralni egyedül? Üljön addig otthon egyedül?
2012. júl. 23. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
87%
Miért ne mehetne el egy hétre az anyuka. Mi az, hogy jelenleg az apja vigyáz a gyerekre. Szerintem ha az apjánál van, akkor nem vigyázásnak kéne mondani, ugyanúgy vegye ki ő is a szerepét, az anyukának meg az egészségére a feltöltődést. Biztos voltak, vagy mennek együtt is nyaralni.
2012. júl. 23. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem valaki nem attól jó anya, hogy 0-24 óráig a gyereke(i) mellett van, és saját magát a végletekig háttérbe szorítja.

Mi a különbség az általad leírtak, és aközött, hogy az iskolás kisgyerek 2-3 hete tölt a nagyinál, amíg a szülők dolgoznak/pihennek?

Amikor a sógoromék kisfia 1 éves lett, a sógorom meglepte a feleségét(!) egy berlini hosszú hétvégével. Mindenki megrökönyödött, hogy hú meg há, engem kivéve, én csak irigykedtem, apa simán bevállalta a kicsit, remekül elvoltak, anya meg szépen feltöltődött.

2012. júl. 23. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 Sókristály ***** válasza:
91%

Tökéletesen elfogadható viselkedés, egy apró kitétellel. Az azért fontos, hogy a gyerkőccel is csinált-e valamit anyuka a nyáron, vagy tervez-e valamilyen közös programot.

És nem csak egyedülálló szülőre fér rá a gyerek nélküli nyaralás, hanem a házaspárokra is, legalább egy hosszú hétvége erejéig a családi nyaralás után.

2012. júl. 23. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 ava87 ***** válasza:
100%

Szerintem teljesen elfogadható. Nem tartom bűnnek, ha az anyuka úgy szeretne kikapcsolódni, hogy közben nem kell fél szemmel mindig a gyereket figyelni. Miért ne járna neki ennyi?

Egyébként volt már, hogy én is azt mondtam a fiamnak, hogy oda gyereket nem lehet vinni, mert így nem volt vita. Jó, én nem nyaralásra mondtam, hanem ügyintézésre, de tényleg halálra unta volna magát. Viszont pl. most is az volt, hogy nem voltunk itthon három napot a férjemmel, a gyerek meg a nagymamánál volt, nem is volt belőle vita, hogy mi legyen, simán megmondtuk neki, hogy most a felnőtt barátainkkal szeretnénk lenni, napközben mászkálni fogunk sokat, ő azt unná, este meg későn megyünk csak vissza a szállásra, azt se élvezné. Attól még, hogy szülők vagyunk, megmaradtunk felnőtteknek, akiknek megvan a maguk felnőtt társasága, akikkel szeretnénk olykor kimozdulni. Természetesen csinálunk olyan programot is, amiben a gyerek is részt vesz, neki való, az ő kedvére történik, de szerintem mi is megérdemeljük a saját kis lazításunkat, szórakozásunkat :)

2012. júl. 23. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Táborozni fog az anyuka a fiával (felverik a sátrat a kertben és ott kint lehet aludni). Sajnos nem mennek el együtt sehova, a tavalyi táborozásról is kiderült, hogy a kertben volt a gyerek, nem pedig gyerekek között igazi táborban vagy napköziben.. Nem a pihenést sajnálom az anyától, hanem a gyereket sajnálom, hogy nincs vele többet foglalkozva (viselkedészavar, most kezdi majd az iskolát szeptemberben, nem tud viselkedni az utcán, boltban..) Köszi a hozzászólásokat!
2012. júl. 23. 16:08
 9/17 Sókristály ***** válasza:
100%

A kerti táborozás is lehet nagyon jó program, hiszen más, mint az átlag napok. Kalandos, kicsit vad, olyan jó kis egymásra utalt, együtt riadozós. Én imádtam kölyökkoromban. Anyuék a mai napig sátraznak a kertben, csak most már nem velem, hanem a gyerekeimmel. Emiatt igazán ne sajnáld a kissrácot.

Ha meg tényleg viselkedészavaros, akkor pluszban jól jön az anyukának egy kis lazítás.

2012. júl. 23. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
45%

Magáról arról az eseményről, hogy elmegy egy hétre a gyereke nélkül, az a véleményem, hogy mázlista. :) Ez lehet az egyetlen jó dolog a válásban, hogy a szülőknek újra lesz némi idejük magukra.


Arról, hogy mennyire foglalkozik egyébként a gyerekkel, nem tudok nyilatkozni, ha nem megy a gyerekével sehová, tényleg nem foglalkozik vele, az meglehetősen önző dolog, és én is sajnálom szegény kissrácot.

2012. júl. 23. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!