Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ki számít egyedülálló/egyedül...

Ki számít egyedülálló/egyedül nevelő szülőnek?

Figyelt kérdés
Van egy két éves gyermekem, most érkezik a kistesó. Az édesapjukkal sem összeházasodva nem vagyunk, és nem élünk bejegyzett élettársi kapcsolatban sem. Nem is egy lakcímre vagyunk bejelentkezve, de „együtt vagyunk”.  (Mondjuk, rengeteget dolgozik szegény, reggel megy, este 8 körül ér haza hozzánk…) Nekem azt mondták, továbbra is jár az emelt családi pótlék a második gyermek után is, mert „két lakást tartunk fent”, vagyis külön-külön egyet. Ez valóban így van?

2015. febr. 28. 16:16
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
63%

Én is úgy gondolom hogy kinek mi az érték rendje.

Őszintén engem a környéken mindenki hülyének néz hogy nem egyedülállóként kapom a családit, pedig megtehetném, ugyanis papíron akárcsak a kérdező egyedülálló vagyok. De én úgy voltam vele hogy azért az ezer forintért nem tagadom le a gyerekem apját.


A szomszéd (nem kisebbség) mindkét gyerekre egyedülállóként kapja a családit, pedig ugyan az a gyerekek apja de a kutyát nem érdekli, nincs közös lakcím, nincs bejegyzett élettársi se házassági kapcsolat. Sőt pontosan emiatt mert a családit így kapja, és ugye erről van papír, anno amikor az első gyerekük fél éves sem volt, becsúszott egy terhesség amit elvetetett és annak szociális alapon az emelt csp miatt csak felét kellett fizetniük.

2015. febr. 28. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
58%
Kedves 5-ös, nem én minősítelek, hanem te saját magadat a válaszoddal. Egyébként ezt úgy hívják, hogy jogalap nélkül felvett ellátás.
2015. febr. 28. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Aki papíron egyedülállónak hazudja magát, az próbálja ki csak fél évig, hogy milyen is az a valóságban, mindjárt nem kamuzna ilyet sz*ros ezer forintért.

Kérdező, te egyedül neveled a gyerekedet? Mindenféle rizsa nélkül. Ha nem, akkor bármilyen fájó is neked, nem vagy egyedülálló. Ha az akarsz lenni, dobd ki a pasit, vagy költözz külön, és akkor tarthatod a markod a plusz pénzért.

2015. febr. 28. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

"Ami azt illeti nem a bolti lopásra gondoltam,hisz azt a törvény bünteti. Ha megítélik az emelt családit, akkor azt nyilván nem."


Akár hiszed, akár nem: de, bünteti a törvény azt is. Az emelt családit ugyanis nem megítélik, azt te igényled, és te nyilatkozol (büntetőjogi felelősséged tudatában) arról, hogy egyedülálló vagy. Ha nem vagy az, és mégis így nyilatkozol, majd ez kiderül, akkor a különbözetet (kamatostul) fizetheted vissza, és örülhetsz, ha más büntetést nem varrnak a nyakadba amiatt, hogy valótlant állítottál a nyilatkozatban.

2015. febr. 28. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Kérdező, lényegtelen, hogy mit dolgoztok és mennyi pénzt ad a párod. Mint írtad gazdaségba forgatja vissza. Akkor hol a probléma?

Én sem vagyok házas, bejegyzett kapcsolatom sincs, lakcímünk sem egyezik meg a gyerekeime apjával, de együtt élünk, egy háztartásban, együtt neveljük a gyerekeinket. Tehát, nem vagyok egyedülálló. Egyedülálló az, ha valamielyik szülő külön háztartást tart fent, ergo nem él veletek egyáltalán. Mikor ér haza lényegtelen. Nekem fura, hogy egy diplomás ember egyedülállónak hiszi magát, csak mert a gyerekek apja este 8 körül ér haza. Ne viccelj már.

És igen, amit teszel, az büntetendő és büntetik is, ha kiderül.

Most ha van itt egy jóakaró informatikus, aki lekéri az IP címed és felnyom, akkor mit csinálsz? Ha kiderül, szaros 1500-3000 Ft-okért, majd ne sírj, ha a jogtalanul felvett pénzt visszafizettetik.

2015. márc. 1. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!