Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Aki mondta már le a védőnői...

Aki mondta már le a védőnői szolgáltatást, segítene, hogy pontosan mi a menete?

Figyelt kérdés

Kinek és milyen formában kell írni? Van erre esetleg űrlap vagy bármilyen formai követelmény?


Ha esetleg valaki a személyes adatok kitakarásával meg tudná mutatni a sajátját, nagyon hálás lennék!


2015. márc. 2. 08:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Basszus, törölték a blogot, ahol volt egy ilyen bejegyzés. Az ópusztaszeri Magyar családról van szó, akik nem oltatták a babájukat, ha még emlékszel.

[link]

Ez volt a link, de már a webarchívumban sem él. :(

Esetleg az otthoni gépemen az rss-readerben még megvan, de nem biztos, este megnézem neked.

2015. márc. 2. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Oltásokról semmiképp nem szeretnénk lemondani! Gyermekorvos havonta jön a mi kérésünkre, tehát az egészségügyi állapotát továbbra is szeretnénk, ha szakember figyelemmel követné.

A védőnőt fél éve, a költözésünk óta nem láttuk, de nagyon hiányát se érezzük. Tisztább lenne, ha hivatalosan is lemondanánk az egészet, de a technikai részével nem vagyok tisztában.

2015. márc. 2. 09:14
 3/13 anonim ***** válasza:
Nem, nem gondoltam, hogy oltásellenes vagy, bocs, ha félreérthető volt!!! Csak plusz infónak szántam. Ők amúgy maguk írtak vmi kérvényt, nem formanyomtatványt, indoklásban, ha jól emlékszem, azt is felhozták, hogy nem kívánnak a szolgáltatással élni, mert úgy gondolják, máshol nagyobb szükség van a védőnőre, mint náluk.
2015. márc. 2. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Ha esetleg megvan a blog másolata rss-ben, megköszönöm, ha át tudod majd küldeni!
2015. márc. 2. 09:22
 5/13 anonim ***** válasza:

Egy papírt kell írni a védőnőnek(megkeresed,hivatalosan átveteted vele,magyarul alá írja a te példányodon,hogy átvette x napon)

Ő továbbítja a helyi gyermekjóléti szolgálatnak,ahonnan egy héten belül,ha jól emlékszem,kimegy egy családgondozó környezettanulmányra váratlan időpontban.Ezt esetleg megismétli,minden indok nélkül szintén váratlanul.

Ha minden oké,elvileg nem kell neki havonta a nyakatokra járni,erre figyelj! Nekünk minden rendben volt,mégis a a gyerkőc fél éves koráig szerette volna tartani a kapcsolatot,hogy biztosan megkapja-e a gyerkőc az oltásokat stb (holott az az én felelősségem és az orvosé,mindegy). Nincs rá semmi szabály,hogyha megállapította többször váratlanul,hogy minden rendben,megvan mindenetek,akkor nem kell neki járni.Biztos forrásból tudom.Ha szükséges,nyilván fog menni(anyagi gondok stb,ebben segítenek,ha kell)


Ez a mi történetünk,olvasd el,ha ráérsz:

[link]

2015. márc. 2. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!


Jöhetnek nyugodtan, a legnagyobb gond az lehet, hogy néha lusta vagyok elpakolni. (Nem gyerekre veszélyes cuccok, csak szokásos személyes tárgyak.)

Anyagi problémák nincsenek, felszereltség szempontjából rendezett a környezete. Egy szóval nem azért akarom lemondani, mert titokban veszélyeztetni szeretnénk a gyereket. :)


10 hónapos egyébként, oltásai rendben, legközelebb 15 hónaposan lesz oltva az orvos szerint.

Szóval felőlem jöhetnek bármikor, bárki, csak legalább akkor hívjanak fel, ha a kapu előtt állnak, mert a kaputelefont levettük az ügynökök/hittérítők miatt; richtig mindig alvásidőben csengettek be valamivel.


Az nem elég egyébként, ha valamilyen felettesnek/központba küldöm be a levelet? Azt se tudom, hogy ki a védőnő itt. Az előző lakhelyünk szerinti védőnő szeptember elején(!!) átküldte a kartont, benne minden elérhetőségünkkel és azóta se láttuk az itteni védőnőt.


Az orvosunk másik kerületben van, orvost nem szeretnék váltani, őt jó szakembernek tartom és bármikor házhoz is jön, ha kérjük. (Ennek azért örülök, mert ha beteg lenne, nem kell átcipelni a városon és a többi beteg gyerek között ücsörögni vele a váróban.)

2015. márc. 2. 10:34
 7/13 anonim ***** válasza:

Ha nem jó a csengőd, szólj neki, hogy nem jó, így majd felhív mikor a kapu előtt áll. Amúgy a védőnő arra kiváncsi milyen körülmények között éltek a hétköznapokban, nem arra, hogy milyen mikor teljesen összepakolsz, mert tudod hogy jön. Nem rosszból írom, de hidd el őt nem érdekli, hogy látja a nadrágod ami rajtad volt mikor hazajöttetek a közértből, nem hinném hogy gond, ha mosatlan van a mosogatóba. Hidd el ő is ember, nála sincs minden élére állítva.

A másik hogy majd a bölcsiből, oviból is mennek majd családlátogatásra. Nem biztos hogy annyira meg lesz beszélve mikor mennek.

Meg ha idáig sem zargatott titeket akkor minek ez a felhajtás, hogy lemondani, úgysem fog túl sokat menni, ha idáig sem ment.

Ha le akarod mondani, lehet nála is lehet, biztos tudja mit kell kitölteni hozzá. Vagy a gyerekorvoshoz mikor mentek legközelebb.

2015. márc. 2. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Valahol olvastam, hogy amikor majd iskolába menne a gyerek (tudom, messze van még), akkor kérnek valamilyen státuszpapírt.

Vagy ezt a gyermekorvos is kiállíthatja?


Ha az orvos teljes mértékben helyettesítheti a védőnőt, akkor lehet, hogy hagyom a fenébe. Jönni úgysem jön, ha hivatalos helyeken nem packáznak emiatt, nekem megfelel, hogy az orvostól kérek mindenféle papírt, ami aktuálisan szükséges.

2015. márc. 2. 12:15
 9/13 A kérdező kommentje:
A gyerekorvos annyira nincs képben a védőnővel. Mondjuk egyszer egy fél mondattal annyit említett, hogy a környékünkön más családhoz is kijár és ők se látták még a védőnőjüket. De nem tudjuk, hogy ugyanaz a védőnő-e, vagy itt egységesen tojnak az egészre :)
2015. márc. 2. 12:17
 10/13 anonim ***** válasza:
én nem mondtam le védőnőt pedig évente 1x megyünk státusz vizsgálatra illetve az óvoda kért védőnőtöl státusz lapot .
2015. márc. 2. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!