Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tennétek, ha dohányzó...

Mit tennétek, ha dohányzó anyukátok jönne látógatóba?

Figyelt kérdés
Az igazsághoz hozzátartozik,hogy 200 kmre lakik. Fél éves a lányom,utoljára 1 hetes korában látta 2x. Akkor szóltam neki,hogy a cigi miatt mamáméknál aludjon,de így csak kétszer jöttek át 2 órára. Fél éve nem láttam,szívem szerint mondanám,hogy a 2 hétig amíg itt lesz,aludjon nálunk,de közbe ott a cigi is,amit nem hajlandó letenni. Persze nem a baba arcába fújná,de a ruha,a haj,a bőr átveszi a szagot.Én is cigiztem anno,de már a terverzéskor letettem,és nem azért,hogy másoktól szagolja a cigiszagot. Ti mit tennétek? Megbeszélés reménytelen,hiába kérem.
2015. márc. 5. 09:51
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
82%
Jesszus....erre nem igen tudok mit írni. Mi baja is lesz a babának, ha mama kint cigizik?
2015. márc. 5. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
84%

Én is nagy cigiundoros vagyok, viszont a saját anyámtól ettől még nem zárnám el az unokáját.

Megkérném, csak kint cigizzen, és ha bejön és magához veszi a kicsit, akkor adnék neki egy textilpelust.

Mivel sokat nem találkoztok, ezért a kicsinek ennyitől nem lesz baja.

A megbeszélés pedig soha nem értelmetlen, szerintem ha ész érvekkel magyarázol neki, akkor fel fogja fogni. Próbáld meg!

2015. márc. 5. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
69%
Túlreagálod...
2015. márc. 5. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
49%
Az én anyukám is erős dohányos. Nagyjából havonta eljön. Ha rá akar gyújtani, kimegy a lépcsőházba (panel). Amikor a nagyobbik fiam volt kicsi, kertesben laktunk, kiment az udvarra. Ha bejön cigizés után, cigiszaga van, na bumm... nem olyan nagy probléma, hogy ne lehessen elviselni.
2015. márc. 5. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
72%
Anyukám dohányzik, de eszembe nem jutna ezért nem engedni, hogy nálunk aludjon. Persze nem a lakásban gyújt rá, hanem kimegy.
2015. márc. 5. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
74%

Csak én nem jöttem rá a kérdésből, hogy hol is cigizne a nagymama? Ha erkélyen, udvaron, lépcsőház előtt cigizik, csak érződik utána rajta az miért baj? Úristen, kezet mos, mi baja lenne a babának, ha a nagymamája cigiszagú? Pláne félévesen, fel se fogja...

Persze, hogy a házban cigizzen, azt nem hagynám én se, nálunk alap, hogy a házban nem dohányzik senki.

2015. márc. 5. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
65%
nekem az apukám cigizik, egyiket a másik után...de csak kint cigizik az udvaron, és ha babázni akar akkor "elküldöm" kezet mosni. a férjemmel mi is cigizünk ránk is szintén ez a "szabály" vonatkozik.
2015. márc. 5. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
kinnt cigizne a teraszon. aggódtam,hogy a napi másfél-2 doboztól nagyon erős lesz a szag,de ezek szerint akkor nem lesz baja a babának. csak férjem állandóan azzal jött,hogy a tüdő most fejlődik a legjobban az első években. áh,pont tegnap próbáltam neki századjára mondani,hogy próbáljon meg leszokni,de azt mondja nem tud.
2015. márc. 5. 10:03
 9/22 anonim ***** válasza:
53%

Az én anyukám is dohányzik, de a lakásban, zárt helyiségben sose. A ruháinak sincs cigi szaga, max. a szájának közelről.

Ezért eszembe nem jutna, hogy ne alhatna nálunk!!

2015. márc. 5. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
75%

Kérdező, én és a férjem nem cigizünk. Pontosabban havonta együtt elszívunk 2 szálat kb. a kazánházban, ha épp ott kávézunk, beszélgetünk.

Viszont havonta egyszer van nálunk egy nagyobb családi ebéd. Sógorom, nagybátyám és anyu a teraszon cigizik. Ennyitől a 3 gyereknek nem lesz baja, ők nem szívják a füstöt. Leszoktatni mi nem fogjuk őket, mert reménytelen sajnos...

egy korábbi, aki szerint túlreagálod

2015. márc. 5. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!