Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vilmos vagy Viktor nevet...

Vilmos vagy Viktor nevet adnátok inkább a gyereketeknek?

Figyelt kérdés
A vezetéknévhez megy mindkettő, de nekem a Viktor picit jobban tetszik. A férjem meg Vilmos párti, mert őt is úgy hívják :D Nektek melyik tetszik jobban, és miért?
2015. márc. 5. 20:03
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
29%

Viktor. Sztem jó név. Én adnám a fiamnak, attól függetlenül,h Orbán nem tartozik a kedvenceim közé. Nekem amúgy sem ő ugrik be kapásból a név hallatán. De látom, sokaknak igen :)

A Vilmost a Vili miatt nem. Mert erről a névről viszont rögtön a "Vili, te nagyon hülye" jut eszembe. És ahogy már írta vki, szándékosan nem adnám az apa nevét. Mindig menjen ez a "kis Vili/nagy Vili/ öreg Vili"...

2015. márc. 5. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
40%
Egyiket sem adnám.
2015. márc. 6. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
28%
Győző , Gyula , József , Zoltán es társai ... Régi korok nevei ezek .. Elhiszem vannak akiknek esetleg tetszenek , én pl sosem adnám a gyermekemnek ! Viktor sokkal jobb hangzású mint a Vilmos ( ami szintén illene a felsorolásomba).
2015. márc. 6. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
22%
Viktor...szebb is, meg nálam kizáró ok lenne, hogy apukát is így hívják.
2015. márc. 6. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
100%
viktort nem inkább vilmost .
2015. márc. 7. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim válasza:
37%

Azoknak, akik szerint a Győző a Viktor magyar változata:


1. A Viktor név régebben létezik a magyarban, mint a Győző, utóbbit a már meglévő Viktor név magyarítására találták ki a nyelvújítás korában.


2. Igaz, hogy megfeleltették őket egymásnak, és ugyanazt jelentik, de egészen más a hangzásuk, egyetlen közös betű sincs bennük (!). Épp ezért simán tetszhet egyik embernek az egyik úgy, hogy a másik nem. Nekem például a német Ludwig jobban tetszik, mint a magyar Lajos.


3. A Viktor még a teljes népességet nézve is gyakoribb, mint a Győző. Előbbit több mint húszezren, utóbbit még ötezren sem viselik.


4. Ha idegen eredetűnek is vesszük a Viktort, szerintem nem lóg ki a magyar nyelv hangzásvilágából úgy, mint a Krisztofer vagy a Renátó.


5. A Vince és Bence nevek is győztest jelentenek, mégsem állítják őket párba a Győző névvel, csak a Viktort szokás.

2018. szept. 23. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

Viktorra szavazok ha számít :)

Férjem is Viktor

A gyermekünk Vincent

2022. okt. 17. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!