Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A féltestvér fogalmát mennyi...

A féltestvér fogalmát mennyi idősen értik meg a gyerekek?

Figyelt kérdés
Tehát azt, hogy csak az egyik szülő közös, de mégis testvérek.
2015. márc. 6. 19:13
 1/2 anonim ***** válasza:

Haveromnak van egy féltestvére, kisöccse. Ő 4 évesen már el tudta nekem magyarázni, hogy azért más a vezetékneve mint a 'Sanyinak', mert az apukája más volt, csak meghalt és utána az anyukát elvette feleségül az ő apukája és ő már a második apuka nevét kapta. Mondjuk szerintem gyerekfüggő, az említett kis srác kivételesen intelligens.

Azért szerintem ovis korban már felfogják, hogy van akiknek csak az egyik szülője ugyanaz, ezért ők féltestvérek.

2015. márc. 6. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Óvodás kor előtt is értik, hogy a féltestvér, az testvér, csak nem ugyanaz az apukájuk és az anyukájuk is, hanem csak az egyikük ugyanaz..
2015. márc. 7. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!