Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mostani, jövendőbeli anyukák,...

Mostani, jövendőbeli anyukák, a ti gyerekkorotok milyen volt, voltatok nagyszülőknél, rokonoknál, a gyereketek szokott nagyszülőknél/rokonoknál lenni?

Figyelt kérdés

Olvasgattam egy-két kérdést, és tényleg nem értem, hogy ez az általános, hogy féltjük a gyereket, anyukán kívül más hozzá se érhet minimum 3 éves koráig, apukával se merjük hagyni, nagyszülők meg végképp szóba se jöhetnek, mert csak az anyjával lehet, senki mással...

Mi simán voltunk mamánál is, vigyázott ránk, soha nem volt ebből ilyen kardinális kérdés, hogy úristen ott merjem-e hagyni a gyereket. Vagy itt mindenkinek ilyen megbízhatatlan rokonsága van. :)


2015. febr. 23. 20:18
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:

Hát, mi anno együtt éltünk anyai nagyszüleimmel.

Anyu visszament dolgozni amikor öcsém 2,5 éves volt (ő akkor ment a bölcsibe). Onnantól ha túlórázott, meg ha betegek voltunk, mamáék vigyáztak ránk. Ők már korán nyugdíjba mehettek , így ráértek. :) Elvittek sokszor a vásárba, szőlőhegyre, Balcsira, amikor ovis voltam.

Apai nagyszülőknél nem maradtam, ott csak a nagypapa élt, meg a dédi. Úh ott csak 1-1 szombatot, vasárnapot voltunk.


Hát én nem tudom... De mi tök nyugis helyen laktunk, nagy udvar volt, meg ilyenek.


Most én is féltem a gyerekeimet, h őszinte legyek. Anyóséknál lépcső van, van, h hátiban viszi fel a gyereket, meg a vállára ülteti após, én meg infarktust kapok ... 65 évesek... Meg kitalálták, h elviszik buszozni... nincs járda az utcában, a buszmegálló tök forgalmas... Szóval nem. Egy városban lakunk, úh hosszabb időre nincsenek velük, max pár órákat, de néha akkor is aggódok. :/

Nem az, h nem érhetnek hozzá, m az nem érdekel, csak tökre felelőtlenek vagy nem is tudom. Szóval nem fiatalok, h elbírjanak egy örökmozgó 2 évessel.


34 N / 2 gyerek

2015. febr. 23. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
93%

Rám a mamám vigyázott, mert kellett a pénz nagyon és anya visszament dolgozni. Később pedig heteket nyaraltam a nagyszüleimnél, hétvégéket nagybátyáméknál.


A fiunk most lesz egy éves, vissza kell mennem dolgozni, 14 hónapos kora után, ameddig nem lesz bölcsöde (18hónapos korától) addig a nagyszülők fognak rá vigyázni, illetve az apja is szabikkal itthon lesz, ameddig tud, mert kell a pénz. Egyébként is az volt a terv, hogy megy egy hétre nyaralni a nagyszülőkhöz, na olyan is lesz így már biztosan. (120km-re laknak)


Mi nem féltjük, úgy szokta meg, hogy rengeteget megyünk mindenfelé, utazunk sokat, idegen helyen és rokonokkal töltjük a hétvégéket (általában nagyszülők, testvérek és családjuk). Teljesen jól el van velük nélkülem is, ráadásul az én rokonságom nem megbízhatatlan, cáfolom a kérdésedet :)

2015. febr. 23. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
13%

Gondolom, te vagy ott az egyik válaszoló...


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..


A 3 gyerekem remekül felnőtt anélkül is, hogy 9 hónaposan a nagyszülőknél aludt volna. A férjem és én elláttuk őket, a nagyikhoz látogatóba jártunk. Ingyen bébiszitternek sem használtuk a mamákat. Ovis kortól már más, azóta ha randizni megyünk a férjemmel, pár órát anyunál vannak.

2015. febr. 23. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Mi a párommal mindketten sokat voltunk nagyszülőkre bízva kiskorunkban. Bölcsibe nem is jártam, helyette a nagyszüleim vigyáztak rám. Minden rendben ment, szerettem ott lenni. Párom is imádta a nagymamáját. A szüleimre nem igazán merném bízni a gyereket, apámmal elég rossz a viszonyom. Gyermekkoromból is elég rossz emlékeim vannak róla. Egyszóval nem gondoskodó apatípus, inkább egy egoista örök óvodásnak mondanám. Még a macskámat is félek vele hagyni egyedül. Egyelőre nálunk még nincs baba, de tervezzük, egyikőnk se szívesen hagyná a szüleimnél. Inkább nagyszülő, vagy a párom szülei.
2015. febr. 23. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
95%

"Ingyen bébiszitternek sem használtuk a mamákat"


Nekem ez annyira idegen felfogás, ne haragudj.. egy nagymama és nagypapa miért lenne ingyen bébiszitter?? Miért nem természetes, ha ők is örömmel unokáznak? A nagyszülői szerephez ez is hozzátartozik.

2015. febr. 23. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
75%
Utolsó, nálunk nincsenek nagypapák, rég meghaltak. Egyik gyerek sem ismerhette meg őket. Anyósom és anyu is beteg családtagot ápol. Nem mindenhol nyüzsögnek a nagyszülők ezerrel...
2015. febr. 23. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

Ránk sokat vigyáztak a nagyszüleink, de ők viszonylag korán nyugdíjba mentek, ráértek, és még nem voltak olyan idősek, hogy ne legyen energiájuk 2-4 unokához.

Most viszont az én apukám bár nem lakik messze és nyugdíjas, sokat ráér, szereti a gyerekeket, de idős, nem tud annyira résen lenni 3 örökmozgó mellett. Néha vigyáz rájuk, de nem vagyok nyugodt. Mi is felnőttünk, de már kijött a rutinból... elöl hagyja a gyógyszereket, nem tud annyi fele figyelni. A párom szülei fiatalabbak, fittek viszont dolgoznak sokat. 2-4 hetente 1-1 napra találkozunk csak.

2015. febr. 23. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Nem azt írtam, hogy pár hónapos babát, már ott kell altatni a nagyiéknál, annak nincs is értelme. De pl.: bevásárlás, sportolás idejére miért ne lehetne akár a pár hónapos unokájával is együtt a nagyszülő - nyilván ha igényli és szeretne babázni. Tény van olyan nagyszülő, akire még egy hörcsögöt se bízna rá az ember, de nyilván a kérdés a normális rokonságra vonatkozik. :)
2015. febr. 23. 21:45
 9/24 anonim ***** válasza:
Rám is nagyon sokat vigyázott nagymamám, míg kicsi voltam, aminek nagyon örülök, mert sajnos hamar elvesztettük, de így legalább vannak emlkéeim róla. Ha csak néha mentünk volna látogatóba, akkor biztos nem lenne ennyi kedves emlékem 20 év után is :)
2015. febr. 23. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
46%

Hát igen, ahol nincsenek nagyszülők, ott azért savanyú a szőlő...!

Nem arról van szó, hogy ahol nincs, ott ne lehetne meglenni. Meg lehet persze lenni, de minőségileg sokkal jobb, ha szerető nagyszülők veszik körül az unokákat.

2015. febr. 23. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!