Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg furcsán gondolkozom?

Tényleg furcsán gondolkozom?

Figyelt kérdés

Ki nem állhatom az agyon és túldíszített gyerekszobákat. Mintás a szőnyeg, a fal, a függöny, lehetőleg a bordűr is, és akkor nem is beszéltünk a rengeteg játékról, ami méginkább színesít. Borzalom.

Amikor elmondom, hogy nálunk a gyerekszoba a bézs-mogyoró-csokibarna színeket fogja hordozni és a falat fehérre festjük, némely anyukának még a lélegzete is elakad.

Szerintem nem attól gyerekszoba a gyerekszoba, hogy tele van zsúfolva mindenféle szir-szarral.

Félreértés ne essék, én senkit nem akarok megbántani, de ha én elfogadom, hogy a más babaszobája Disney-mintás az utolsó négyzetcentiig, akkor rám se nézzenek ufóként.


2010. febr. 15. 16:32
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
81%
Szia!Szerintem nem!Én se voltam soha híve a túl giccses szobáknak,sőt én inkább az egyszerűségre törekszem!Egyszerű,de nagyszerű!A lányom szobája se rózsaszín hanem narancsszínű!Soha nem volt agyondíszítve a szoba!Igaz ő már 6 éves,de nyáron jön a kistesó és neki sem lesz agyondíszített szobája!21 hetes kismama
2010. febr. 15. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
79%
:D egyet értek!!!!pont tegnap mondtam a férjemnek, hogy milyen idétlen ha valaki teleragasztja mindenféle mintával a gyerekszobát!!!fuuu de nem tetszik!De mondjuk ízlés kérdése, mert nekem a foszforeszkálós csillagok tetszenek a plafonon, de persze csak szolidan:)
2010. febr. 15. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
79%

Nem gondolkozol furcsán.


Vagy ha igen, akkor én is.


Áprilisra várjuk a babát. A fal és a függöny fehér, a kiságy bükk színű, mert ilyet kaptunk olcsón, a szőnyeg meg vaterán vett használt perzsa, hogy jó vastag legyen és ne fázzon fel a kicsi. Disney-minták helyett a saját kézimunkáim lesznek a falon, pl egy Vasarely-zebra, de tervezek azért pár kifejezetten babás dolgot is hímezni még.


Szóval csak hajrá, ne izgulj, teljesen normálisan gondolkozol. :-) Szerintem.

2010. febr. 15. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
68%

helóóó, nem neked kell tetszeni!! a babák imádják a színes, érdekes mintákat, sokáig elnézegetik - míg egy sima barna szobában villámgyorsan elunja majd magát, mert ingerszegény

egy "giccses" anyuka

2010. febr. 15. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
98%
Nálunk sincs semmi túl csicsázva mert nem sok értelmét látom de azt gondolom hogy a különböző színek és formák befolyással lehetnek a baba fejlődésére,ezért vannak játékok és színes plüss állatkák és hasonló készségfejlesztő babás dolgok:-))
2010. febr. 15. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
69%
"egy sima barna szobában villámgyorsan elunja majd magát, mert ingerszegény" Ingerszegény környezetben akkor lesz, ha az anyukája nem énekel neki, nem játszik vele, nem foglalkozik vele, nem azért mert fehér a függöny, már' bocs. Én a szüleim hálószobájában nőttem fel, barna szőnyeggel és fehér fallal, de sohasem "unatkoztam".
2010. febr. 15. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
68%

Pontosan...azért a sok szín mert az fejleszti a babát ^^


Nálunk fűzöld a fal és magenta a kiegészítő (szőnyeg,függöny bútorok),de azért mert a lányom vörös hajú(tök véletlenül csináltuk ilyenre) és valahogy illik hozzá ^^

2010. febr. 15. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
85%

a babák igeni szeretik a színeset.

De ez nem azt jelenti, hogy csili-csálé

Azért van arany közép út is.

Nálunk narancs és zöld a szoba. A lámpa egyszerű: narancs és sárga. fából kis lepkékkel. pici baba korától szereti nézni pelenkázás közben. A szőnyeg narancs és virágok vannka rajta. A bútor fenyő színű. A falon van 3 szalvéta kép. A függöny egyszínű.


A gyerknek nem büntetés az élénk szín.

Ha két ruhadarab közül választania kell a lányomnak (2 éves), mindig a harsányabbat választja.

ez van

2010. febr. 15. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
64%
A babaszoba a babáért van, nem érted, és neki kell tessen nem neked, egy "kopár" szobában szegénykém nem igazán fogja jól érezni magát.
2010. febr. 15. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
61%

Elmondom neked, hogy a kezembe van egy idei külföldi bababútor katalógus és a következő szinek a menők:

fekete fal, fekete-fehér bútor és minták,

fekete fal, zöld-szürke bútor összeállitás,

sötétbarna fal, lila-fehér bútor összeállitás,

indigókék-fekete-fehér összeállitás

ciklámen-fekete, és még sorolhatnám...

Elég extrém egy babának a fekete szin, de igy a képen nagyon jól néz ki.

Úgyhogy szerintem nagyon is divatosan gondolkodsz. :-)

2010. febr. 15. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!