Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Én gondolkozom furcsán ezekről...

Én gondolkozom furcsán ezekről a dolgokról a háziállatokkal kapcsolatban?

Figyelt kérdés
A pároméknál lakunk, külön házrészben (rendesen szoba, konyha, fürdő, étkező, spejz). Egy ajtó választ el anyósomék házrészétől, ahol van egy szobakutya és egy szobacica is. Én is szeretem az állatokat, de a maguk helyén, ami szerintem nem a ház és főleg nem a hálószoba. Mert ezek az állatok együtt alszanak anyósékkal. Ez az ő dolguk. Mindez még nem is lenne gond, de engem borzasztóan idegesít, hogy a kutya például mindenhova odakakil, a macska újabban lepisil mindent, felmegy az asztalra ha nincs otthon senki, szóval szerintem ez nem normális. Utálom ha átjönnek hozzánk(mert átszöknek néha, és volt hogy az új hálószoba szőnyeget telesz..rta a kutya), nem is szoktam megengedni. Lehet hogy ezért megharagszanak, de szerintem az állatnak nem a lakásban van a helye, vagy ha már ott van, akkor szoktatták volna szobatisztára. Illetve ha én nem vagyok ennek a híve, akkor miért nem lehet tiszteletben tartani ezt? Szerintetek én vagyok nagyon kukacos, vagy tisztaságmániás? Másnál is van a házban állat? Hogy tűri el ezeket a dolgokat?
2008. nov. 24. 14:31
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is van a házban kutya-macska, de egyik sem művel ilyeneket. Sose piszkítanak a házba, nem tesznek tönkre semmit. Persze takarításkor kicsit több munka, mivel a lehullott szőrt össze kell szedni, de ez sosem volt zavaró. Ja és csak a ház alsó szintjén vannak, az emeletre (ahol a hálószobák vannak) nem jönnek fel. Ez ilyen formában abszolút nem zavar engem, viszont az, amit te írtál, az már valószínűleg nekem is sok lenne.
2008. nov. 24. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Az állatokkal foglakozni kell, meg kell nekik tanítani az együttélés alapvető szabályait, akkor ilyesmik nem fordulhatnak elő. Mert ez valóban nem elfogadható.
2008. nov. 24. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészről teljesen igazad van. A szobatisztaság mindenképpen elvárható dolog.

Másrészről viszont ha ez az ő házuk, akkor ezek az ő szabályaik. Ha nem tudtok közös nevezőt találni, akkor el kell költözni.

2008. nov. 24. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
84%

Szia ! En imadom a kutyakat,a cicakat nem annyira .Gyerekkoromban en a kutyammal aludtam.Anyukamek nagyon toleransak voltak ezzel kapcsolatban igy utolag , talan az volt a szerencse, hogy rovid szoru kutyusom volt.Minden seta utan anyukam letorolte a tappancsait ,orrat,feneket valami fertotlenitot rakott a vizbe ( nem domestost ! :) )

Tehat a hygenia szerintem max-on volt.Persze a kutyank soha sem kakilt be,meg semmi "rosszat" sem csinalt.Van hogy elofordul, mert megbetegszenek stb... ,ez ertheto is. Viszont amit te irtal,szamomra sem elfogadhato.Most is van kutyam (szobakutyus) a parom nem nagyon szereti mert felmegy a fotelba,de mar kezdjuk leszoktatni rola,vettunk neki sajat mini fotelt is. :D De a halo mostanra teljesen tabu. Azt hiszem joggal varhatod el , hogy a "ti hazatokban", hazreszetekben ne forduljon ilyen elo. En is ketnaponta porszivozok es a jol bevalt tappancstorles nalam is megvan! Nem tudom hogyan tudnad megoldani, hogy ne menjenek be, probald elriasztani oket valamivel,persze csak akkor amikor nem latja,hallja mas.Amugy a parod mit szol ehhez? Ezt nem irtad, mert esetleg meg o tudna erdemben valamit cselekedni.

2008. nov. 24. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk is a házban vannak a kutyák, még egy ágyban is alszunk.

De ameddig nem voltak szobatiszták kint voltak. Az biztos, hogy én sem tűrném, ha az állatok a lakásba piszkítanának! Évszakonként fürdetem őket, mert azért sokat vannak kint is, és amikor bejönnek elég koszosak. Természetesen külső-belső élősködőktől mentesek, oltottak. Szerintem lehet egy állatot normálisan is bent tartani a lakásban! A macska is szépen megtanulta, hogy az alomra kell végezni a dolgát, amiből naponta kiszedem az ürüléket, és három-négy hetente cserélem az almot, mert szilikonos és ezt nem kell annyiszor.

Szerintem tarthatnál órát a felelős állattartásról az anyósodéknak, mert sem embernek, sem állatnak nem jó, ha az ürüléke maradványában mászkál (hisz nem lehet száz százalékosan eltávolítani, feltakarítani, baktériumok milliói maradnak meg utána).

2008. nov. 24. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

3. válaszolónak!

Itt nem az a kérdés, hogy ők miért tűrik el a saját házrészükben az állatürüléket, hanem hogy miért nem lehet tiszteletben tartani a másik álláspontját, és megakadályozni azt,hogy hozzánk is átjöjjenek? Persze, náluk azt csinálnak, amit akarnak, de aminek a tisztaságáért én felelek, azt ne piszkítsa már össze! Ráadásul a vadiúj szőnyegre! Azt hittem rosszul leszek!

2008. nov. 24. 15:14
 7/7 A kérdező kommentje:
A párom sem rajong értük, nem engedi be őket, tudja hogy engem is bosszant, és hát ő sem szereti, ha hazaérve a szaros szőnyeget kell sikálni először! Vagy ha jönnek a barátok és a szagtól nem lehet megmaradni. Számomra alapvető dolog, hogy ne legyen tele kakifolttal a szőnyeg. A pisiről nem is beszélve, ami ugye nem is olyan könnyen felismerhető.
2008. nov. 24. 15:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!