Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nektek van babanaplótok?...

Nektek van babanaplótok? Vezetitek?

Figyelt kérdés
Én kettőt is kaptam még terhesen, 1 éves a lányom, de még szinte semmit nem írtam bele, állandóan az orrom alá dörgöli a család... De egyrészt szörnyen nyálas dolognak tartom az ilyesmit, másrészt igazából csak arról szólnak, hogy fényképeket ragasztgassunk.

2015. márc. 13. 11:51
 1/7 anonim ***** válasza:

Hát nálam az a fényképalbum.

A babanaplót én választottam. Van benne pár képnek hely, de inkább adatok, élmények leírásának van hely.

Ilyen: [link]

Férjem mindig cukkol, hogy majd lesz mit a menyjelöltnek mutogatni, hogy égessem a fiam... :-)

Szerintem jó dolog, mert már most elfelejtek dolgokat (pl: mikor állt fel pontosan).

Bár kéz és lábnyomatot nem csináltam bele.

2015. márc. 13. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Van. Szerintem is nyálas kicsit de évek mulva csodás emlémeket rejt majd. Már most is jó lapozgatn pedig még csak 8 hetes.
2015. márc. 13. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Van és vezetem. Gombos Edina féle - szerintem ez nem nyálas, inkább komolyabb, és szerintem nagyon szép.

5 éves a lányom, és már egy csomó dolog van benne, nem csak képek, hanem élmények, írások, bármi.

2015. márc. 13. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Igen, van és vezetem. Fiam 2 éves, lányom 6 hónapos, mindkettőnek van.

Benne van minden: születés története, első kirándulás, első karácsony, húsvét, szülinap, mikor jöttek ki a fogai. 1 éves korig minden hónapnak van külön oldala, ahova a hónap képét lehet ragasztani, leírni mit tanult abban a hónapban, aztán utána 6 éves korig is van évente.

Szerintem tök jó. Én nem tartom nyálasnak. Jó megnézni, hogy miket tanult pl 2 hónaposan és hogy így havonta hogyan, miben változott. Beleragasztottam az első levágott hajtincset is. Szerintem ez egy nagyon jó, aranyos emlék és örülni fog később ha megnézi.

Ha neked ez nyálas, ne vezesd. Nem kötelező. Sokaknak nincs.

Én mondjuk így 34 éves fejjel is nagyon örülnék, ha nekem lett volna babanaplóm.

De mindenki más. Kinek mi a béna és nyálas. Ne vezesd, ennyi.

2015. márc. 13. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Kaptam babanaplót és vezetem is. Mivel nem tartom elég részletesnek, ezért külön papíron vezetem a történéseket. Mindent felírok, ami a fejlődésében történik. Azért is vezetem, ha lesz még egy gyerekem, addigra elfelejteném a kislányom mit mikor csinált, de így látni fogom kb, hol kéne tartanunk a másodikkal. Személy szerint én pl. nagyon sajnálom, hogy anyukám nem vezette a fontos eseményeket, mert jó lenne összehasonlítani a kislányom fejlődésével. Lehet, hogy te nyálas dolognak tartod, de lehet a kislányod nem tartaná annak.
2015. márc. 13. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nincs, nem is kaptam szerencsére. Én nem vagyok ilyen, a fontosabb dolgokra emlékszem, rengeteg képünk van a kislányomról de mind gépen (egy kettő a falon). Az elején amúgy sem lett volna se időm se energiám írogatni, meg ragasztgatni. Minek kell erről a családnak tudnia? Ha valakinek ez okoz örömet csinálja. Nekem nem, de szerintem ez csak rám tartozik.
2015. márc. 13. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Neked nyálas. Nekem mondjuk kiábrándító volt hallani, hogy az ismerőseim szülei vezettek ilyet, anyám meg azt sem tudta megmondani, hány órakor születtem, nemhogy olyan részleteket, amiket az ismerősök tudtak magukról a babanapló által.

Én biztos fogok ilyet vezetni.

2015. márc. 13. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!