Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg szinte egyedül vagyok...

Tényleg szinte egyedül vagyok azzal a véleményemmel, hogy fel lehet nevelni egy gyereket bárminemű testi fenyítés alkalmazása nélkül is?

Figyelt kérdés

Frei Tamás pár napja megosztott facebookos bejegyzése kapcsán ötlött fel bennem a kérdés, elborzadva olvastam a kommenteket, tényleg alig van valaki, aki szerint más eszközök is léteznek egy jóravaló, tisztességtudó, becsületes ember felneveléséhez azon kívül, hogy pofont osztogasson, feneket csapkodjon az ember?


(Még mielőtt nekem esnétek, igen, van gyermekem. Nem, soha nem bántottam még. Sem tettlegesen, sem verbálisan, "lelki terror"-t alkalmazva).


2015. márc. 16. 13:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem te vagy az egyetlen.
2015. márc. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
74%
Nos, az én gyerekem 11 éves.Sosem ütöttem meg és nagy esély vn rá, hogy nem is fogom
2015. márc. 16. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
80%
Dehogy vagy egyetlen ebben, ne viccelj! Viszont a gyereknevelés örök vitatéma, soha nem lesz egyetértés. Akármit írsz ki témaként, ott összecsapások lesznek, már a legegyszerűbb helyzetekben is! Nemhogy a verés témájában... ilyenkor én már látom gyűlni a fekete felhőket és várom, hogy mikor csapnak össze a szülők!
2015. márc. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
76%

van olyan gyerek, akit fel lehet. neked ilyen jutott, örülj neki. az én gyerekkorom évei alatt elcsattant kb. 3-4 jól megérdemelt pofon, amiért eszembe se jut neheztelni a szüleimre, akik szépen, szeretetben neveltek fel.

(külön kiemelném, hogy a pofon nem verést jelentett, nem az volt a célja hogy igazából fájjon. az erőtől, brutalitástól nagyon-nagyon-nagyon távol állt)

2015. márc. 16. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Nem provokációnak szántam a kérdést, bár sejtettem, hogy van rá esély, hogy vita robban ki. Viszont tényleg érdekel a szülőtársak véleménye, sőt arra is nagyon kíváncsi lennék, hogy mi az indokuk arra, hogy megüssenek egy gyereket. Miért gondolják, hogy ez hosszútávon célravezető lehet.


Kicsit úgy érzem magam a témában, mint egy űrlény, mert néha egyszerűen tényleg nem értem az embereket.

Tavaly a játszótéren az egyik kislány fejen vágta szándékosan az én gyerkőcömet, erre odajött az anyja és rácsapott kettőt a kezére. Nem értettem, a mai napig nem értem.

2015. márc. 16. 13:20
 6/14 anonim ***** válasza:
90%
Hány évesek a gyerekek? Általában a különbözőségek szülő és gyermek között majd 13, 14 éves korban kezdődnek. Amíg nem lesznek önjáróak gyermekid, addig nem mondhatod ki magadról, hogy te fel tudtál nevelni egyetlen pofon/kézre csapás/lelki terror nélkül gyermeket. Ne ítélj.
2015. márc. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
52%

igen, én is tapasztalom, hogy a szülői agresszió a norma sokaknál

kezdve azzal, hogy még mindig él az a tévhit, hogy sírni hagyni, úgy önállósodik, miközben pont hogy nem


ismerős első gyerekkel terhes és nekem tanácsolja, ne rohanjak ha sír, hiába mondom, hogy ezzel tanul meg bízni az anyjában, ezzel alakul ki az önbizalma és tud majd bízni a világban, ha az anyja igenis stabilan ott van, segít, vigasztal. NEM fogja fel és még sokan mások.

2015. márc. 16. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
82%
Például ijedtség. Anyám felpofozta öcsémet, mikor villával nyúlt a konektorba, lecsapta a biztosítékot. Utána persze együtt sírtak. Én akkor kaptam pofont, amikor kamaszkoromba becsaptam szüleimet azzal, hogy barátnőmnél vagyok ő meg nálam, és közben máshol voltunk. Apám meg 2 óra keresés után talált meg. Rossz társaságban voltam, és apám még az elején elcsípett, így nem lett több belőle, mint egy egyszeri arcon csapás. Írjak még példákat, amikor a szülői féltés/aggódás eluralkodik? Vagy elhiszitek, hogy nem minden odacsapás/felmordulás bántalmazás?
2015. márc. 16. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
8-as vagyok: Szeretnék életem végén visszanézni, és azt mondani, hogy mindig türelmes voltam, sosem bántottam senkit se szóval, se írásban, se egy pofonnal, és nem csak a gyermekeimre nézve. Remélem így lesz, törekedni kell. De egy kapcsolat minimum két emberes.
2015. márc. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Igen kérdezö, tényleg nagyon sokan, söt még mindig rengetegen tartják a testi fenyítést normális nevelésnek.

Sajnos azt gondolják, hogy ha nem testi fenyítenek, akkor képtelenek nevelni.


Az a szülö aki tud nevelni, annak nem kell testi fenyítés.


Nekem 2 lányom van, sajnos mindegyiket megütöttem már, de sokadszori provokálásra, és igen nagy felindulásból. Butaság volt tölem, és remélem többet nem kell, de bizony elfogott a düh és kaptak a kezükre. Nem mintha ért volna valamit.

De elítélem, és nem akarok többet se kézre se popora ütni.

2015. márc. 16. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!