Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen jogaim vannak a munkahe...

Milyen jogaim vannak a munkahelyemmel szemben, ha vissza szeretnék menni szülés után (a Gyed alatt) dolgozni?

Figyelt kérdés
Jól tudom, hogy kötelesek visszavenni? Mennyi időre? Felmondhatnak nekem? Mekkora bér jár nekem, ha visszavesznek?
2010. febr. 16. 11:30
 1/4 anonim ***** válasza:
Gyed alatt nem dolgozhatsz..csak a Gyes alatt végezhetsz díjazás ellenében munkát.
2010. febr. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha visszamész dolgozni mielőtt betöltené a gyerkőc a 2 évet, amíg jár a gyed, akkor vissza kell mondani a gyedet és gyest igényelni. Te igényeld a gyest, mert akkor a törvény véd a gyermek 3 éves koráig, addig nem rúghatnak ki. A hasonló munkakörben lévő fizetéséhez kell igazítani a tiédet, vagy ha ilyen nincs, akkor az átlag fizetés emelést kell kapnod.

ezt 2 éves kora után is megteheted, akkor is ez a szitu. Lejár a gyed, megigényled a gyest. előtte szólsz a munkáltatódnak, hogy visszamennél. Ha nem tud munkát adni, állásidőt fizethet.

Nem dolgozol és fizeti az alapbéred, illetve rendelkezésre állsz, hátha mégis ad munkát.

2010. febr. 16. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Elméletileg kötelesek visszavenni, de arról nem szól a munka törvénykönyve, hogy mikor. Erre vonatkozóan csak annyi van, hogy közösen kell eldönteni, hogy mikor állsz újra munkába.

A gyed mellett nem dolgozhatsz - ezt jól írták előttem, viszont a gyes mellett is csak a gyerkőc 1 éves kora után lehet munkát végezni.

Akár igénybeveszed a gyest, akár nem, a gyerek 3 éves koráig védve vagy a munkáltatói rendes felmondás ellen.

2010. febr. 16. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A 2. válasz tökéletes jogilag.
2010. febr. 16. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!