Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülés után spirál? Aki...

Szülés után spirál? Aki felrakatta, hogy érzi, nem bánta meg?

Figyelt kérdés
Eddig szülés óta Nuvaringet használtam, de sajnos sokszor kijött mellette a hüvelygombám. Így a doki javasolta, hogy akkor hagyjam abba. A tablettát régen nem igazán szerettem, most egyelőre azt írt fel helyette. De nagyon gondolkozom a spirálon. Csak nem tudom, milyen? Tapasztalatok, vélemények érdekelnének.
2015. márc. 18. 08:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Én nem bírtam....1 év elteltével méh gyulladást kaptam tőle.Hónapokba telt,mire kikezeltek belőle.3 gyerekes
2015. márc. 18. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Szülés után 2 évvel rakattam fel spirált.

Nem bántam meg,még akkor sem,ha tavaly (3 év után)nekem is méhgyulladásom volt.Azóta megint semmi bajom.Jövőre kell cseréltetnem.

2015. márc. 18. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Én az első terhességem után goldlillyt rakattam fel, nem volt vele semmi bajom, 2,5 évig volt fent, utána levetettem, mert tesót szerettünk volna. A második terhesség után mirenát tetettem fel, ettől szűk 1 év után kismedence gyulladásom lett, 1 hetet voltam kórházban. Az orvos nem érti, hogy lehetett, nem tudja miért okozhatott ilyet, mert erre extrém kicsi az esély. Végülis nem bántam meg, lehet, hogy pár év múlva újra megfontolom a dolgot, de egyenlőre nem akarok hallani sem a spirálról. :)
2015. márc. 18. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem bántam meg, mert fogant mellette egy gyönyörű kisfiam :) Senkinek nem ajánlom a spirált. Hálás vagyok neki, mert segített összehozni a fiam, de soha többé nem tetetek fel.
2015. márc. 18. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
53%
A terhesség előtt 18! évig spirállal védekeztem (3 db). Amikor bébit akartunk, levetettem és még abban a hónapban megfogant. Szülés után újra felrakattam. Nekem semmi gondot nem csinált, imádom és csak ajánlani tudom. (Goldlilly)
2015. márc. 18. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Én szülés után Mirénát rakattam fel, soha semmi bajom nem volt. Lassan letelik az 5 év és kicseréltetem. Nekem bevált.
2015. márc. 18. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Én nem tudom a spirálom nevét, de semmi bajom vele!! Most nyáron lesz két éve,hogy fent van és eddig se terhes nem lettem, se gyulladásom nem volt,,, semmi!!!! Szuper, imádom, nem érzem, nem bántam meg!!! 3 szülés után rakattam fel, több gyereket nem akarunk!!
2015. márc. 18. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
És bocs az indiszkrét kérdésért, de a menstruációtok hogy alakult spirál mellett?
2015. márc. 19. 10:57
 9/13 anonim ***** válasza:

6-os vagyok. Jelentősen lecsökkent a mennyisége. Tisztasági betét elég.

Szülés előtt rendes 28 napos ciklusaim voltak, 3 nap vérzéssel. Most 31 naposak a ciklusaim és 5-6 napig tart a vérzés. Ez nem tudom a spirálnak vagy a szülésnek köszönhető. :-)

2015. márc. 19. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
4es vagyok. Nekem Goldlili volt és iszonyat sok vérzésem lett mellette. Amikor a lányaimat vittem ovibe (kb fél óra) mindig rohantam haza, nehogy átázzak, néhányszor sikerült is :/ Most gyógyszert szedek, és most emberhez méltó a vérzés erőssége :)
2015. márc. 19. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!