Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen gyarkan adtok ajándékot...

Milyen gyarkan adtok ajándékot a gyereketeknek? (2 éves)

Figyelt kérdés

Igyekszünk nem átesni a ló túloldalára, de azért nem csak alkalmakkor adunk ajándékot. Az alkalmak amúgy is csak születésnap és karácsonyt jelentenek itt (külföld), se névnap, se gyereknap, se húsvét, se mikulás nincs.


Mi ennél azért gyakrabban, 2-3 hetente is adunk valamit neki. Pláne, hogy nagyon olcsón tudtam nemrégiben venni egy halom minőségi játékot (kb negyed áron egy végkiárusításon), ezért bármikor elő tudok rántani a szekrényből valamit.


A ruhákat szinte az összesen örököltük, tehát kaján kívül semmi másra nem költök a gyerekünkre.

Én nem érzem úgy, hogy agyonajándékoznám. Ha látom, hogy mostanság sokat rajzol akkor veszek neki valami rajzolós ajándékot és ennyi, nem akarok vele karácsonyig várni, lehet addigra már nem is az lesz a kedvence. Illetve néha apróbb értékű néha pedig drágább ajándékot kap, ő úgysem fogja fel az értékét, de ha épp az a jellegű ajándék jön be neki akkor olyat kap.


Ti milyen gyakran és milyen értékekben ajándékoztok?


Ha ez számít, akkor középkategóriában élünk, sokmindenen spórolunk de mivel a gyerekünkre szinte alig kell költeni, ezért szeretnék már rá költeni, minőségi étel alap, jó minőségű ruhákat örökölt, ezért tényleg csak a játék marad.



2015. márc. 19. 10:03
 1/7 anonim ***** válasza:
58%

Nem mindig kötjük alkalomhoz. Egy 2-3 ezer forintos LEGO akármikor belefér, mondjuk 2 havonta, ha meglátunk valami jót. Ezen kívül nagybevásárláskor egy kisautó, filcek, kréták stb. Könyvet is gyakran kapnak. Havonta 3-4 db újat biztos veszünk.

6, 12 és 15 évesek.

2015. márc. 19. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Elég sok dolgot veszünk, nem kötjük alkalmakhoz. Én nem is igazán tartom ajándéknak mondjuk pl. a festékkészletet, ecseteket, könyveket, logikai játékokat, társasokat. Ezek mind-mind fontos részei a gyerek fejlődésének, minden nap foglalkozik velük. Feleslegesnek tartom, hogy bizonyos ünnepnapokra várjak csak azért, hogy olyanokat megkapjon, amiket mindenképp megvennénk neki. Az érték teljesen változó, van amikor egy matricagyűjteményt kap, máskor börzén bevásárolok egy halom dolgot és azokból veszek elő egyet-egyet, stb.
2015. márc. 19. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Mi eléggé alkalomhoz kütjök.

Mi is külföldön élünk és anyagilag abszolut bele férne minden mennyiségben játék, de nem látom értelmét, föleg, hogy osztom azt a tanulmányt, hogy az unalom kreativitást szül. Vagy is hagyd kicsit unatkozni a gyerekedet és nézd meg mit fog kitalálni, mivel kezd el maga játszani.


Nálunk sincsen névnap, még is tartjuk. Akárhol is laksz a te ünnepeidet megtarthatod, és ha hiszel a húsvétban akkor nyugodtan tarthatsz húsvétot.


Pl nagylányom tavaly nyáron kitalálta, hogy biciglit akar, és szeptemberig várni kellett neki a szülinapjára kapta. Olyan oriási öröm volt ez neki. Ekkor egy jóminöségü bicajt kapott, ami értékálló(vagy is használtan nagyon jó áron lehet eladni, még 10 éves bringákat is). Szerintem nem nem szenvedett lelki sérülést, mert 3 hónapot várnia kellett, söt, értékelte amit kapott, és nem kellett törnünk a fejünket mit adjunk neki.

Most már készülnek a húsvétra és már mondja, hogy mit kér a nyuszitól.Most voltam egy gyerekruha, játék börzén, és 3 szuper játekot vettem nekik, de nem adtam oda, söt meg sem mutattam nekik, majd a nyuszi hozza.


Most orvoshoz kellett menni a naggyal és egy elég összetett vizsgálata volt, amit szuperül végig csinált, és utánna kapott(de elöre nem igértem meg neki) egy gyerek magazint a boltban.


Mi a férjemmel is ajándékozunk egymásnak, és ha valami megtetszik évközben mondom neki mi az ésmegkapom egy alkalomra. Pl összel egy bolt elött megláttam egy szuper ezüst karkötöt és a férjem azt vette karácsonyra titokban.

2015. márc. 19. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Fiam 3 éves. Kb havonta kap valamit. Főleg a nagybevásárlásoknál, amikor muszáj bemenni a játéksorba. bár legtöbbször autót választ (autómániás :D), de azért sokszor választok én is neki, akár egy memória játékot, vagy gyurmakészletet. (Formák stb)
2015. márc. 19. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A festék, cerka, filc, gyurma az nem ajándék, a fejlődéséhez szükséges. Tehát én azt ha úgy adódik, h kell, akkor bármikor veszek neki.

Nagyobb ajándékot (nálunk az x ezres Lego, Duplo is annak számít), születésnapra, névnapra, Húsvétra, Karácsonyra kap. Kisebbet Télapóra, Gyereknapra.

Én a 2-3 hetente ajándékozást nem tartom jó ötletnek, nem szeretném, ha hozzászokna, hogy állandóan kap valamit, meg anyagilag sem bírnánk.

2015. márc. 19. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok.

A ruhát sem sorolom, az ajándékok közé, úh ha akció van, szoktam venni sokat.

2015. márc. 19. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én sokszor egy héten többször is veszek nekik valamit.Soha sem követelik. Én semmit sem kaptam gyerekkoromban a verésen, meg az utálaton kívül, néha érzem, hogy "magamnak" veszem. Próbálok leszokni róla, de elég nehéz :(

Mondjuk nyilván nem nagy dolgokra kell gondolni, 1-2 ezer forintos csipp-csuppokra, de irigylem azt aki ellen bír állni.

2015. márc. 19. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!