Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2-3 éves gyereketeknek mikor...

2-3 éves gyereketeknek mikor és hogyan hozza az ajándékot a Jézuska karácsonykor?

Figyelt kérdés
Reggel, délutáni alvás után, vagy este, mikor? Külön a fát, vagy egyszerre "jön meg" a feldíszített fa az ajándékkal? Meglepi?

2012. nov. 14. 22:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
64%

Este, vacsora előtt. Elmennek az apuval a mamáékhoz, mire megjönnek, a Jézuska is megjön.

De volt olyan is, hogy ők a konyhában voltak, én a szobában, de azt hitték, hogy nem vagyok otthon.

2012. nov. 14. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nem jézuskázunk... Közösen díszítjük a fát, majd vacsora előtt kerül sor az ajándékbontásra :)
2012. nov. 14. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Kicsinek még úgy volt, hogy elmentek apával sétálni, vagy a mamáékhoz, és mire hazajött, várta a fa az ajándékokkal.

5 éves kortól volt közös díszítés.

2012. nov. 14. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Mi talán majd közösen díszítünk, de az ajándékot a Jézuska hozza. 1 és 3 éves gyerkőcöm van
2012. nov. 14. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Közösen díszítünk fát, remélem idén is ki tudom harcolni, hogy már előző nap feldíszítsük, mert különben nem vagyok kész 24-én. Tavaly végre beadta a derekát a férjem és hajlandó volt felállítani a fát 23-án délután, így volt idő a gyerekekkel (3-an vannak) türelmesen, "precízen" díszíteni.

Másnap délután, azaz pont sötétedéskor jön a jézuska. Ilyenkor becsalom őket valami játékkal az egyik szobába, addig férjem gyorsan a fa alá teszi az ajándékokat, csilingel és berak egy karácsonyi lemezt. A csilingelésre előbújunk és meglepődünk:)

2012. nov. 14. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

nálunk elég húzós lesz a 24.-e, mi családunkban kezd "elamerikásodni" a karácsony :/

szóval délelőtt kitakarítok, majd apa a 3 éves fiunkkal elmegy egy nagyot sétálni, addig én feldíszítem a fát és kipakolom az ajándékokat, majd kocsiba pattanok és felszedem őket. utána elmegyünk a nagymamámhoz, majd a szüleimhez mert "parti" lesz, közösen főzünk, a gyerekek játszanak, ott addigra már lesz fa aztán valamikor egy óvatlan pillanatban a jézuska is megjön (tavaly lefürdettük a gyerekeket, lehet idén is ez lesz), ajándékbontás, majd közös vacsora és jövünk haza ahol már vár minket a saját kis karácsonyunk :)

muszáj így csinálni mert 25.-én, 26.-án és 27.-én is nagy családi összejövetelek vannak. nekem hatalmas a családom szerencsére, de így 3 helyre megyünk és még a férjem családjánál is el kell tölteni egy napot :)

hú, kicsit eltértem a tárgytól, bocs :D

2012. nov. 14. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nálunk 5 gyerek van , a legkisebb 1,5 éves , a legnagyobb 11. A fát 24-én este közösen diszitjük fel és az ajándékokat a jézuska akkor éjszaka teszi a fa alá , igy azokat 25-én reggel bontják ki.
2012. nov. 15. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

mi az én szüleimnél leszünk szenteste

délben lefektetem őt és a keresztfiam,aztán mire felkelnek,fel lesz díszítve a fa,és alatta lesznek az ajándékok.akkor meg is kapják őket,így estig ki tudják játszani magukat.vacsora után jövünk haza

másnap is kap ajándékot,akkor a férjem nagyszüleihez és szüleihez megyünk

2012. nov. 15. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
64%

2 éves a fiam, idén a fa is meglepi lesz, de jövőre már együtt díszítünk.

Szóval 24-én reggelre feldíszítjük a fát a férjemmel, a délutáni alvás közben jönnek majd az angyalok, mire felébred ott lesznek az ajándékok. Így marad idő játszani is, vacsoráig.

2012. nov. 15. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

Nálunk pici koromban úgy volt, hogy apukám elvitt a bátyámmal együtt moziba, ahol valami kisgyerekeknek szóló karácsonyi mesét megnéztünk. Anya közben otthon "főzött" --> vagyis felállította a fát és kipakolta az ajándékkokat. Utána apu hazavitt kocsival és felment anyukánkhoz, mondván, hogy "segít a főzésben". A bátyámmal sétálgattunk a ház előtti játszótéren, aztán anya lejött. Mikor felmentünk, anya átöltöztetett bennünket ünneplőbe, aztán vártunk, hogy megszóljon a csengő. Az angyalok csengettek bentről, mikor elkészült a fa (vagyis apa). Ez egészen 1 éves koromtól így volt, úgyhogy a kisbabának van tesója, meg lehet ezt csinálni. :)

L/16

2012. nov. 15. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!