Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti engedtek a gyereketeknek...

Ti engedtek a gyereketeknek olyan mesét nézni ami nem a ti értékrendetek szerint való, de a gyerek imádja?

Figyelt kérdés
Kislányom imádja a peppa malacot nézni, még eddig ahány részt láttam, majdnem mindben arról volt szó, hogy a papa milyen dagadt és ezen röhögnek a feleség meg a gyerekei, közben azok ugyanolyan dagadtak, merthát ugye malacok, és erről szól az egész, hogy alázzák a papát, pedig többször mondja hogy rosszul esik neki, pl h találjanak ki más jelszót mint a papa nagy hasa, meg szomorú emiatt, de ők meg csak kinevetik. Hogy lehet ilyen mesét csinálni?:D Most ezt engedjem nézni a gyerekemnek, és mondjam el h nem csúfoljuk a dagadt embereket, vagy ne engedjem?
2015. febr. 11. 11:01
1 2 3
 1/27 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

Hamy eves?

Sinvonalas mese Iehet

2015. febr. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszek az "elfedéssel" nevelésben. Lásson mindent, ami nem kifejezetten traumatikus számára (szóval azért hullaházba nem kell elvinni) és tanulja meg a helyén kezelni.

Deviáns vagy nemkívánatos viselkedéssel úgyis találkozni fog előbb-utóbb. Fontosabb, hogy ő tudjon erre helyesen reagálni.



Egyébként a lányom nagyon szereti Liza Minellitől a Cabaret c. dalt, elég gyakran megy youtube-ról, klippel együtt. Volt, aki már megrökönyödött, hogy miért engedünk neki harisnyatartós, alulöltözött nőt nézni. (A filmben ilyen öltözékben lépnek fel, a "klip" is abból van.)

Ebből szerintem annyi fog megmaradni neki, hogy színpadon bármilyen extrém öltözet megengedett, ha a műfaj megkívánja. Mellesleg a porondmester pedig egy erősen kisminkelt férfi a jelenetben.

2015. febr. 11. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
2 éves
2015. febr. 11. 11:06
 4/27 A kérdező kommentje:
Egyébként egyetértek az utolsóval. Csak nem akarom hogy az jöjjön le neki hogy piszkálni másokat akármi miatt milyen vicces.
2015. febr. 11. 11:09
 5/27 anonim ***** válasza:
Nem.
2015. febr. 11. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
Mindég lehet piszkálásra okot találni közöség "jó" példát mutat, 2évesen még jóutra is vezetheted ez rajtad múlik. (nem mesen)
2015. febr. 11. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem egy 2 évesnek amúgy sem kell mesét néznie, de ha már engeded, akkor miért ilyen alacsony színvonalú, szánalmas mondanivalójú szemetet néztek? Most komolyan! Igenis ki lehet kapcsolni, te vagy az anyja és te szűröd meg azt, hogy mivel találkozik!
2015. febr. 11. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
Hát az a mese az tényleg borzasztó. Engem már az idegesít benne, hogy olyan undorítóan röfögnek benne. Igaz, vannak ennél sokkal rosszabbak is.
2015. febr. 11. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
48%

Egyetértek az utolsóval! A kétévesnek nem kell mesét néznie, olvass neki inkább Te.

Olyan mesét, meg ami szerinted sem értelmes, végképp nem kell néznie.

A szülő felelőssége, hogy mit néz a gyerek, mivel tölti az idejét!!

2015. febr. 11. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
youtube on belenéztem, elég degenerált mese, kb percenként nevetnek a semmin, nevetnek ha bemennek az ajtón, ha leülnek. Én ilyen idős koromban Dagobert bácsit, csipetcsapatot meg tom&jerryt néztem. A gyerek értékrendjétől függ, hogy hogy fogja fel. Pl én már 3-4 éves koromban utáltam Jerryt mert gonosz volt Tommal mindig bántotta. Szóval a gyerek felfogásától függ hogy ő hogy fogja fel a dolgokat.
2015. febr. 11. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!