Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, mit választanátok új...

Anyukák, mit választanátok új élet máshol feladva a saját tulajdont, de a gyerekeknek, és nekem is jobb lehetőségek, vagy ragaszkodni a már megszerzetthez?

Figyelt kérdés

A férjemmel még 4 évvel ezelőtt kaptunk egy jó lehetőséget ház vételre, viszonylag nagy ház,és nagyon olcsó volt valamint még a szocpolt és megelőlegező kölcsönt is fel tudtuk venni majdnem az utolsó pillanatban. Azt tudni kell hogy nincsenek nagyszülők akik bármilyen formában valaha is támogatni tudtak volna, nincs örökségünk vagy tulajdonunk amire várhattunk volna, így belevágtunk szoc pollal összekuporgatott önrésszel és lakáshitellel a házvásárlásba. Még 10 év van hátra a hitelből. Az ingatlanpiaci helyzet miatt eladni csak árán alul tudnánk, amivel annyit érnénk kb. hogy a hitelt meg a szocpolt visszaadva kb. 1-2 milliónk maradna.

Ez egy kis település sehol semmi a közelben. A gyerekek más városba járnak oviba. Bölcsi nincs. Ha visszamegyek dolgozni, akkor fizetősbe kellene vigyem a kicsit ( havi 35-40 ezer) magyarul rosszabbul jönnék ki anyagilag mint ahogy most állunk.

Ebben a kisvárosban nincs normális iskola, gondolom a gyerekek a nagyvárosba járnának iskolába is.

Persze felvetődik miért költöztünk eleve oda meg miért nem térképeztük fel jobban a lehetőségeket, de úgy gondoltuk hogy ennyiért mindenképp megéri megvenni a házat és ha más nem, majd eladjuk, csak nem sejtettük hogy az ingatlanpiac ennyire pangni fog, meg ez egy nagy lakás és inkább kisebbeket keresnek manapság.

A lényeg hogy a másik verzió az az hogy beköltözünk a nagyvárosba albérletbe egy ismerősünk nagyon jutányosan 40+ rezsiért kiadná a 3 szobás (65 nm) lakását, mert kedvel minket jóban vagyunk, neki van még 2 lakása, neki biztonságot jelentene ha tudná hogy mi lakunk ott nem más.

Nagyon tetszik a lakás (sajnos megnéztem, bár ne tettem volna:)) egy tóra és egy ligetre néz, mellette sok hasonló 4 emeletes ház köztük kis, szép játszóterek. Boltokból 3-4 féle kb. 5 perc sétára. 10-15 percre több iskola is van. A háztól 2 percre gyönyörű, felújított ovi, bölcsi. (korábban is jókat hallottam arról az oviról más anyukáktól).

A férjemnek nem kéne autóval munkába járnia ami mindennap 30 km. (és sok pénz egy hónapban) Én vihetném hozhatnám a gyerekeket oviba, bölcsibe. Munkavállalásom esetén (mindenképp szeretnék dolgozni úgy egy fél év múlva már ) nekem sem kellene 10 ezer ft-ot bérletre költeni.

Ott az uszoda a sportcsarnok pár száz méterre ( a nagyobb fiammal hidroterápiára járunk).

Ti mit tennétek? Ha eladjuk a házat lehet sose lesz saját tulajdonunk.

Ha nem adjuk el,sok szempontból nehezebb lesz az életünk.

JA az lemaradt hogy a lakáshitelünk 60-65 ezer ft.


2012. júl. 11. 14:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Eladnám a házat, és kivenném az albérletet. Amit itt leírtál, azt meg minden hónapban eltenném (30 ezer, plusz 20-25 ezer, plusz amit a bölcsire pluszban szántál volna: mondjuk 15 ezer) Minden hónapban tudnál eltenni így 60-70 ezret, ami azt jelenti, hogy 3 év alatt összespórolnátok még 2 millát amellé ami a házeladás után maradt - abból meg lehet letenni az önerőt egy kisebb lakásra.

Vagy spórolhattok tovább, és nagyobbat is vehettek.


Mindenesetre én mennék, mert amíg van munka, addig van lehetőség megtakarításra. Az meg nem jó hozzáállás, hogy soha nem lesz saját tulajdonod - hiszen ez is lett, nem? Majd adódik újabb lehetőség.

2012. júl. 11. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Hát igen csak szocpol ugye már nem lesz hozzá (ha már egyszer felvettük és visszaadtuk gondolom többet már nem adják ide:))

De épp ezt számoltam, hogy mivel ennek a háznak még a rezsije is több (drágább a víz valamiért, meg a fűtés is több) így közel 100 ezret tudnék félretenni egy hónapban! ( a bérletek nem megvétele a kocsi minimális használata, a bölcsi nem kifizetése , az én munkámmal járó plusz )

2012. júl. 11. 14:22
 3/13 anonim ***** válasza:

Látod, máris előrébb lennétek:)


Nem mellesleg meg ha nem is adnak szocpolt, a mai bizonytalan helyzetben jobban jársz egy albérlettel, mint egy saját, hiteles lakással.


Annak idején én is azt mondtam, hogy nekem sose lesz sajátom, ha eladom, amim van, de lett, sőt! A párommal együtt gyűjtöttünk, így lett egy hiteles kislakás, ami ki van adva, és még egy, amiben lakunk, ezen nincs hitel.


Gondolj bele, ha mondjuk 5 évig gyűjtesz, akkor majd 6 millát össze tudsz szedni, vagy 5-öt, és akkor még nyaralni is mentek minden egyes évben, és van a váratlan helyzetekre is tartalék. 5 Vv meg nem egy örökkévalóság:)


Vágjatok bele, szerintem mindenképpen jobban jártok!

2012. júl. 11. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Szia! És ha nem eladnátok, hanem kiadnátok ti is albérletbe. Legalább annyit kapnátok érte, amennyi a törlesztőt fedezi havonta? Így tulajdon is marad, és szocpol is.
2012. júl. 11. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Hát erősen gondolkozunk. Amúgy mások reakciója az egyből az hogy 3 gyerekkel már ne ugráljunk, meg örüljünk hogy van sajátunk amit fizethetünk nem a más zsebét tömjük (albi). És hogy milyen hülye ötlet ez úgy ahogy van és csak az én kényelmemről van szó mert biztos nekem nem tetszik hogy 3 különböző helyről kell majd összeszedni őket stb stb.
2012. júl. 11. 14:48
 6/13 A kérdező kommentje:

Nem tudjuk kiadni mert itt senki se keres ekkora lakást főleg mivel mint írtam a város is elég messze van akkor már ha valaki albit keres az a városba megy lakni.

Viszonylag nagy lakás, 90 nm, a rezsije ( a fűtés) 25-27 télen a víz is sok mint írtam, a villany se kevés, tehát nem igazán éri meg. Illetve emiatt 60-65 ért nem tudnánk kiadni mi se max. 40 ért.

Azonkívül borzasztóan aggódnék hogy felhalmoznak tartozást...lelakják stb stb. Annyi rosszat hallani...

2012. júl. 11. 14:50
 7/13 anonim ***** válasza:
Albérlet. Ha szép is, nagy is, és jóban vagytok a tulajjall akkor főnyeremény. A házat el kell adni, sokkal nehezebb helyzetbe is kerülhettek, önhibátokon kívül, ha megtartjátok és fizetitek a törlesztőket.
2012. júl. 11. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Hát ez tényleg nagyon nehéz döntés, hasonló dilemma előtt állunk mi is.

Anyagilag mindenképpen az albérlettel járnátok jobban. De a ház a Tiétek, örök életre, még ha hitelre is (amit ha nem fizettek elviheti a bank, de ezt most hagyjuk), az albérletből meg bármikor kirakhatnak (persze értem hogy ismerős, de akkor is, nem hiszem hogy az egy örökös dolog)

A lényeg, hogy én csak akkor adnám el a házunkat ha venni tudunk vagy cserélni egy lakásra ami közelebb van a munkahelyhez, óvodához, stb.

2012. júl. 11. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Nem, sajnos venni cserélni nem tudunk. Már nem olyanok a feltételek mikor még a mi szerződésünket kötöttük, sokkal több önrész kell, mások a feltételek is szigorodtak, stb.

Anno 4 éve egy csomó kedvezményt kaptunk, ingyen értékbecslés, adminisztrációs díj ingyen ilyesmik. Manapság erre már nem lenne pénzünk meghát önrészünk is ha nagyon jól sikerülne eladni ezt a házat csak 2 millió lenne (max!) az meg nem elég semmire.

2012. júl. 11. 15:36
 10/13 anonim ***** válasza:
Mondjuk manapság eladni sem könnyű, nagy a kínálat, nincs pénz venni. Ha elkezditek árulni, akkor sem biztos hogy egy éven belül el tudjátok adni (tapasztalat). Persze kívánom hogy sikerüljön minél hamarabb, csak azért írom, hogy nem tudom meddig kell döntenetek, de ha bementek az albérletbe, vevő meg nincs a házra, akkor mindkettőt fizetni egy ideig, hát az sem kevés. Mondjuk rezsi akkor a házra minimális ha nem laktok ott, de a hitel megvan. Hitel + albérlet az meg nem tudom megéri-e.
2012. júl. 11. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!