Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyire normális, ha a párom...

Mennyire normális, ha a párom így áll a picihez?

Figyelt kérdés

Nem tervezett baba volt, védekezés mellett esett teherbe a párom. A pici 8 hónapos. Mire hazaérek a munkából, a párom teljesen le van amortizálva. Nem egyszer volt már, hogy sírva modta el, hogy nem bírja az egészet, rossz anyának érzi magát (nem így látom, szerintem egyáltalán nem az). Nem bírja, hogy gyakran sírdogál (jelen esetben a fogai miatt).


Természetesen, amint haza értem, segítek itthon, amiben éppen tudok, ill. amire / amihez erőm van.


Jogosan aggaszt, hogy így áll a párom a dolgokhoz, vagy ez így rendben van?



2015. márc. 22. 00:01
1 2 3
 1/22 opened paradise ***** válasza:
87%

Az egész nap után,úgy,hogy az egész kilátástalan,mert tudod,hogy holnap is ez lesz,hidd el,hogy te is így állnál hozzá.

Én csak csőszködtem,nincs gyerekem (lekopogom :D) de tudom,hogy kevés olyan van,aki a 12 óra sírás után is boldog.

2015. márc. 22. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor a legjobb, ha támogatod. Többet nem nagyon tehetsz.
2015. márc. 22. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim válasza:
70%
Mondjuk eljöhetnél olyan 2 nap szabira és együtt gondozhatnátok. Lehet úgy könnyebb lenne?
2015. márc. 22. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
0%
Amég el nem olvastam hogy anya, azt hittem férfiról lesz szó. Egy nőnek azért bírnia kéne azt ha a gyerek sír, az anyai ösztön miatt, gondolom.
2015. márc. 22. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim válasza:
100%
Kedves 3-as. Gondolom, ha megtehette már megtette volna..Amúgy meg teljesen normális. Este kényeztesd. Masszírozd meg, lepd meg valamivel a munka után:)!
2015. márc. 22. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
34%

Nem "normális" , viszont ő ilyen, így szeresd!

Ha meg jó anya is hozzá, fog ez enyhülni, megszokja, ügyesebb is lesz, a gyerek meg nő.... :D

(tapasztalt apaként írom: 3 gyerekkel)

2015. márc. 22. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 opened paradise ***** válasza:
38%
2 nap alatt nem fog felnőni a gyerek.
2015. márc. 22. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
93%

Teljesen normális a hozzáállása, mondom ezt kétgyerekes anyaként.

Néha vedd át a pici gondozását egy-egy estére hogy elmehessen egy kávézóba beszélgetni a barátnőivel, ismerőseivel. A négy fal között úgy hogy minden egyes napod ugyanúgy telik el, be lehet golyózni. És az hogy kimegy sétálni a kicsivel az nem egyenértékű a holtpontról való kimozdulással.

Csak a magazinok nyomják az arcunkba hogy anyanak lenni csupa rózsaszín öröm. Az is, de ugyanakkor senki sem beszél az árnyoldalairól pedig vannak. Épp ezért rengeteg anya kérdőjelezi meg magában a saját anyaságát mert néha elege van az egész babázós dologból ugyanakkor mindenhol azt sugallják hogy mosolyognia kellene egész nap a boldogságtól hogy gondozhatja a gyerekét, vakítson a háza a tisztaságtól és természetesen a teste versenyezzen egy fitnesszmodellel.

Segíts neki és támogasd mindenben.

2015. márc. 22. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
86%

Egyetértek a 8-as válaszolóval!

Sok anya kiborul, nem könnyű időszak ez akármennyire is rózsaszín ködnek, meg "hű de jó hogy nem dolgozik" időszaknak van beállítva. Életem egyik legnehezebb időszaka volt, bármennyire is akartam a gyerekeket és nem is csinálnám vissza. Persze mindenki másképp éli meg, biztos jön majd valaki aki előadja, hogy bezzeg ő hármas ikreket nevel egyedül, minden nap főz, takarít és úgy néz ki mint egy szupermodell, a gyerekek meg csodálatosak, az egyik hegedűművész, a másik az olimpiára készül a harmadik meg egyetemre megy már 4 évesen.


Próbálj meg segítséget szerezni ha van tesó, nagymama, akkor már le lehet adni pár órácskára a gyereket, vagy vigye el sétálni amíg a párod alszik egyet.

2015. márc. 22. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
60%

Ahogy a 8-asírja...


Plusz lehet van okod aggódni, lehet szülés utáni depresszió is, fugyeld, és prőbáld segíteni, olvass utána, ha azokat taoasztalod, amiket irnak, akkor segítseg kell egyedül nem jöttök ki belőle

2015. márc. 22. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!