Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyire normális, ha a párom...

Mennyire normális, ha a párom így áll a picihez?

Figyelt kérdés

Nem tervezett baba volt, védekezés mellett esett teherbe a párom. A pici 8 hónapos. Mire hazaérek a munkából, a párom teljesen le van amortizálva. Nem egyszer volt már, hogy sírva modta el, hogy nem bírja az egészet, rossz anyának érzi magát (nem így látom, szerintem egyáltalán nem az). Nem bírja, hogy gyakran sírdogál (jelen esetben a fogai miatt).


Természetesen, amint haza értem, segítek itthon, amiben éppen tudok, ill. amire / amihez erőm van.


Jogosan aggaszt, hogy így áll a párom a dolgokhoz, vagy ez így rendben van?



2015. márc. 22. 00:01
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
51%
Abszolút megértem a párod, egész nap otthon teljesen kiborító, az én lányom 8 hónapos, de már alig vártam, hogy visszamehessek dolgozni. Szinte felszabadulok a munkámban, a szuperanyukra meg ne hallgass, rettentő nehéz az anyaság, nem egy kéjutazás, rózsaszín köd mint ahogy beállítják.
2015. márc. 22. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
86%
Nem tudom normális-e, de én is így vagyok vele. 29 éves anyuka vagyok egy 11 hónapos örökmozgó fiúval. Ugyan nem sírós, de nagyon hisztis, amit tapasztalat hiányában egyelőre nem tudok kezelni. Én is kikészülök minden áldott nap végére. Mivel a párom sajàt magának dolgozik, így minden nap máskor ér haza, én van, hogy egy nap többször is felhívom, hogy mikor ér már haza. Egész nap sétàlni akar a fiam, fàjó derékkal megyek utána egész nap, jàrókába ha berakom addig ordít, míg ki nem veszem, etetőszékbe ugyszintén. Egész nap játszani kell vele, sokszor már nagyon éhes vagyok és fàradt, alig várom, hogy elaludjon, de az is sokszor jó 1-1,5 órás harc, pedig már nagyon álmos, semmi nem jó neki. Én megértem a párod, nagyon nehéz ez. Én konkrétan semmit nem tudok a gyerek mellett csinálni, szalad a lakás, főtt kaja nincs, mindennek akkor állok neki, ha a férjem hazaér és átveszi. Így egész nap nem pihenek semmit, rövideket alszik és éjjel is sokszor ébred valamiért. Egy élő zombi vagyok, csak túlélni akarok. Most biztos jönnek majd a szuperanyuk, hogy valamit nagyon elrontok. Biztos. De nem tudom, hogy mit és, hogy hogyan csinálhatnám jól. Bocs ha hosszú lett, de nagyon jó volt kiírni kagamból.
2015. márc. 22. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem ez nem szülés utáni depresszio. Képzeld el amiz csinál. Egyhuzamba alszik max 4-5 órákat de az ösztön vekke nonstop üuemel ha gond van mint a rugó úgy kel fel. Az életem minden egyes áldott nap ugyan az. Felkel etet büfiztet pelenkáz altat főz takarít. Magára vagy ideje vagy energiája nincs. Mivel a babó fogzik ezért nyilván nyügös. Ezt ő úgy értelmezi hogy rossz anya mert a saját gyerekét nem tudja megnyugtatni. Ez egy mókuskerék amiből nincs kiút. Rángasd ki belőle! Vegyél ki szabadnapot vagy valami és zavard el otthonról! Öltözzön fel sminkeljen menjen el fodrászhoz vásároljon kávézzon valahol csináljon valami csak saját magáért. Ha havi 1-2 ilyen napot be tudtok iktatni nem lesz probléma. Attól, hogy ő egész nap otthon van az még nem szabadnap. Munkanap méghozzá 0-24ben! Nincs társasága nincs beszélgetőpartnere. Esténként hallgasd meg..hogy mit csinált milyen volt a babával tervezzetek mit csináltok amikor szabadnapos leszel! Kitartás!!
2015. márc. 22. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
0%

Pár hétre adjátok oda valakinek a picit és akkor kiderül,hogy kell-e a nejednek. Talán jobb lett volna abortuszra mennie,mert sok nő valóban nem viseli a gyereket,főleg ha az "becsúszott".


Ha nem léptek időben rámegy a kapcsolat és ti is!



Na lehet lepontozni,csak mert őszinte vagyok!

2015. márc. 22. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
17%

Szia! Elolvastam az eddigi valaszokat, es nem igazan ertem miert kell leszolni azokat az anyukakat, akik esetleg jol erzik magukat otthon, jol szervezik a napot, es nem borulnak ki 10 percenkent. Sajnalom a baratnodet, de a leirtak alapjan vmit rosszul csinal, sztem nincs rendben ha ennyire megviseli a babazas.


Tudom ma nem trendi napirendet tartani egy babaval, de en ugy gondolom ennek a fontossaga nem elhanyagolhato. Ha ram hallgatsz, megveszed, vagy letoltod a Suttogo mindharom kotetet, es az abban irtak alapjan kialakitotok egy rugalmas napirendet,ami hidd el, jo a babanak es a mamanak egyarant.


Nem bezzegelni szeretnek, de en szuletesetol kezdve alkalmaztam a konyvben irtakat, es van egy vegtelenul kiegyensulyozott, mosolygos, joalvo babam, aki szinte soha nem sir. Mindenre jut idom, meg magamra is boven, egy kezemen meg tudom szamolni, h az elmult egy evben hanyszor borultam ki.


Ti dontesetek, de egy probat meger. Tracy Hogg Suttogo

2015. márc. 22. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
Total babafuggo, es igen, teljesen normalis. Meg csak 8 honapos a baba, epp jonnek a fogai, en is pont igy vagyok itthon. Egy tunder, mindig mosolyog, jol alszik, cuki napkozben. Aztan 1-2 honapja faj a foga. Ejszaka 5-10szer ebred, nappal nem sir olyan sokat, de folyamatosan foglalkozni kell vele, elterelni a,figyelmet. Baromi faraszto. Az unokaocsem egyszer rosszabbul aludt es kijott kozben ket foga. Ennyi volt a fogzas, nekunk nem. Ugyhogy lehet itt szuperanyuzni, m a te gyereked alszik, meg szaranyazni, m valakie nem, de ez szimplan a baban mulik, h o mit hogy visel. Ennyi! Ezek szerint 6 honapig szuperanyu voltam, most meg szaranya :-D?? Akinek meg meg egyszer sem sirt a babaja adjon halat neki, es remelje h a masodik gyerek is ilyen lesz, m marhara nem az o anyai tehetsegen mulik egy 5-6 honapos gyerek alvasa/fogzasa..
2015. márc. 22. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
92%
14-es, te nem őszinte vagy, te jaj nem is mondom.
2015. márc. 22. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

16: "Akinek meg meg egyszer sem sirt a babaja adjon halat neki, es remelje h a masodik gyerek is ilyen lesz, m marhara nem az o anyai tehetsegen mulik egy 5-6 honapos gyerek alvasa/fogzasa.."


Ott a pont!!!

Nekem is ismerősi körben van több anyuka aki az elsővel egyszerűen szerencsés volt. Az egyik mesélte, hogy az első két gyerek után azt mondta, hogy ha ez a gyereknevelés, akkor tízet szül... a harmadiknál tudta meg, hogy mázlista.

Másik ismerős anyuka is mesélte, hogy annak idején elképedve hallgatott a barátnőm és engem panaszkodni, hiszen ő letette a babukáját aki békésen elnézegetett, ő meg főzött, takarított. A második gyereknél tudta meg mi a magyarok istene.

Egy gyerekes szülők hajlamosak azt hinni, hogy náluk van a Bölcsek Köve, a Tanács, ami mindenkinek ugyanúgy beválik.

2015. márc. 23. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
15: Van aki meg az ablakon akarta kivágni a könyvet. Nem minden gyereknél válik be.
2015. márc. 23. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
0%
Ahelyett, h engem fikaznatok, inkabb adjatok tanacsot a kerdezonek, en azt tettem legalabb.
2015. márc. 23. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!